آموزش روشهای دریافت لینک-بخش۱


 
۱) روش آسمان خراش یا همان Skyscraper
Skyscraper را می‌توانیم به عنوان یک تکنیک ساخت لینک افسانه‌ای بشناسیم. این تکنیک وقت گیر است اما اگر به درستی انجام شود، کیفیت بالا، ترافیک هدفمند و احتمالا ارتباطات تجاری گسترده‌ای را به دست خواهید آورد.
 
این تکنیک ترکیبی از محتوای کامل، تحقیق، تجزیه و تحلیل رکورد رقیب و انتشار در خبرنامه ایمیلی است. این فرایند کاملا در این آموزش لینک بیلدینگ پوشش داده شده است.
 
سه مرحله اصلی برای نوشتن یک متن آسمان خراش دارید :
-پیدا کردن محتوای خوب با کیفیت بالا.
-نوشتن مطالب بهتر. (ساخت آسمان خراش)
-گسترش دانش در محتوای جدید .
 
۲) لیست برترین ها
لیست های زیادی وجود دارد؛ اما اگر شما داده های منحصربفرد و مرتبط داشته باشید، باید موفقیت آمیز باشد. زمانی که ما لیست بک لینک رایگان را منتشر کردیم، به سرعت به یکی از پربازدیدترین پست ها تبدیل شد.
 
زمان نوشتن لیست بترتین ها به زمان بندی فکر کنید و همیشه آماده حفر عمیق اطلاعات باشید.
 
این‌ها مهم‌ترین وظایف هستند:
-تجزیه و تحلیل نتایج جستجو برای کلمات کلیدی.
-چیزی جامع و منحصر بفرد بنویسید.
-اگر داده‌های خود را داشته باشید، قطعا کار راحت‌تر خواهد بود (دنبال جمع آوری از بقیه سایتها نباشید) .
-اگر موضوع شما حساس به زمان است، حتما زمان مناسب را انتخاب کنید (مثلا لیست بهترین تکنیک های سئو در سال ۲۰۱۸ چرا که جدیدترین تکنیک ها بهترین ها خواهند بود) .
 
۳) محتوای آموزشی تولید کنید
گوگل SERP پر از مقالات با محوریت “چگونه” است. ناشران فکر می‌کنند آموزش آسان است؛ البته می‌تواند باشد، اما میزان محتوای بازنویسی شده حول آن، خوانندگان را کمتر جذب می‌کند.
 
از سوی دیگر این را هم در نظر بگیرید که شما همیشه می‌توانید یک گروه خاص و محدود از افراد را مورد هدف قرار دهید (مثل شما که هدف های ما هستید !) و روی آن‌ها و همینطور اطلاعات مرتبط با آن‌ها کار کنید.
 
۴) مطالعات موردی (Case Study)
مطالعات موردی می‌توانند یک معدن طلای بک لینک باشند! به همین دلیل من یک جایگاه خاص برای آن‌ها اختصاص داده‌ام. مطالعات موردی همیشه منحصربفرد بوده و اطلاعات جدیدی را به همراه می‌آورند. توجه کنید که همیشه داده‌های ثابت شده را پوشش دهید و همینطور تحقیق کنید و سعی کنید افسانه‌های صنعتی را تجربه و آزمایش کنید و البته به اشتراک بگذارید.
 
هنگام نوشتن مطالعه موردی به موارد زیر توجه کنید:
 
-پس زمینه داده
-فریم زمان انتخاب شده
-نتایج
-Key takeaways
 
۵) به اصطلاح (محتوای سبز)
درسته این هم نوعی محتوا است اما فوق العاده مفید و کاربردی است چرا که به راحتی برای شما انواع لینک های قدرتمند و باکیفیت را به همراه می‌آورد. اگر به اندازه کافی محتوای تولید شده خوب باشد و به مسائل مهم در زمان درست اشاره کند، نه تنها افراد بلکه سازمان های مختلف آن را به اشتراک خواهند گذاشت.
 
تهدیدهای محیطی نظیر تغییر آب و هوا، آلودگی آب و یا انقراض گونه ها برای سال های طولانی و متوالی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته اند، چه کسی می‌داند؟ شاید شما به فردی تبدیل شوید که به نجات زمین کمک می‌کند!
 
۶) محتوای تحریک کننده – آزار دهنده ( مزاحم محتوا! )
این مسئله می‌تواند یک مشکل بزرگ باشد که حسابی به اعتبار و برند شما خدشه وارد می‌کند. به هیچ وجه سعی نکنید از مردم و یا نظرات آن‌ها سو استفاده کنید. به آن‌ها کمک کنید تا مسائل و مشکلات خود را حل کنند به شدت از کاری که می‌خواهید از طریق آن سود ببرید، مراقبت کنید. (حتما محتوا هایی که در خصوص خبرهایی برای خراب کردن برندهای بزرگ شنیده اید .)
 
۷) کاغذ سفید یا همان White Paper
آن‌ها به طور گسترده ای در استراتژی B2B استفاده می‌شوند اما شما نیازی به شرکت کردن در انجام پژوهش های عمیق صنعت مذکور را ندارید. افکار، نمودارها و همینطور دانش هایی که دیگران از آن بهره مند می‌شوند را اضافه کنید. مقاله های سفید منبع خوبی برای به اشتراک گذاشتن فرصت‌ها و به دست آوردن لینک های ارزشمند است.
 
۸) بخش وبلاگ اختصاصی ایجاد کنید
علی رغم داشتن وبلاگ، شرکت های زیادی وجود دارند که محتوایی بسیار مفید و کاربر پسند دارند. وقت آن است که از این پتانسیل استفاده کنید و از آن به عنوان یک آهنربا برای جذب افراد بهره بگیرید.
 
اگر در خصوص وبلاگ نویسی و یا اصول آن شک و تردید دارید پیشنهاد می‌کنم حتما به بخش آموزش تولید محتوا ی وبمستر سلام مراجعه کنید. اطلاعات موجود در این بخش برای شروع وبلاگ نویسی و مدیریت آن در مراحل مختلف مفید هستند.
 
۹) مصاحبه کنید
سعی کنید با افراد شناخته شده در صنعت مورد نظرتان مصاحبه کنید. این نه کار شاقی است و نه نیاز به یک ستاره بزرگ دارد. به هر حال این کار علاوه بر جذب ترافیک زیاد باعث جذب لینک های مفید هم می‌شود. این مسئله را هم فراموش نکنید که خود شخصی که با آن مصاحبه می‌کنید هم احتمالا در وب سایت خودش به سایت شما لینک خواهد داد. (از طریق به اشتراک گذاشتن مصاحبه – نمونه ان را می توانید وب سایت علی خادم الرضا – بخش رادیو کارآفرینی ببینید . )
 
۱۰) پست های مهمان
پست های مهمان یکی از بهترین راه ها برای گرفتن بک لینک هستند. در این خصوص وب سایت های معتبر را پیدا کنید، محتوای اختصاصی برای منتشر کردن در آن بنویسید و در خلال محتوا به خودتان لینک دهید. قطعا همه این سایت ها دستورالعمل های خاص خودشان را برای پست مهمان دارند و برخی از آن‌ها زمان زیادی برای تایید پست از شما می‌گیرند!
با اینکه این کار کمی وقت گیر است اما قطعا کار می‌کند و نتایج بی نظیری را برای شما مهیا می‌نمایند. پیشنهاد می‌کنم در هر سایتی هم پست منتشر نکنید و سراغ سایت های مرتبط با کسب و کار خودتان بروید! این سایت ها را از طریق گوگل و تکنیک های سرچ آن به راحتی پیدا خواهید کرد.

خانه --> اخبار و مقالات --> آموزش روشهای دریافت لینک-بخش۱

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران