آموزش روشهای دریافت لینک-بخش۲


 
۱۱) حوزه رسانه های اجتماعی
مطالب خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. آن‌ها را در فیسبوک، توییتر، لینکدین تبلیغ کنید و همینطور پست های مربوط به آن‌ها را بنویسید و ارتباطات ایجاد کنید.
 
۱۲) فعالیت های اشتراک اجتماعی در سایت
ویجت به اشتراک گذاری دکمه ای ، به هیچ وجه آن‌ها را از سایت خود حذف نکنید. علاوه بر اشتراک گذاشتن محتوای شما در شبکه های احتماعی افراد می‌توانند ویجت شما را در سایت خودشان قرار دهند و به شما لینک دهند.
 
AddThis یک پلاگین فوق العاده مفید است که از طریق آن می‌توانید نتایج تعامل اجتماعی وب سایت خود را پیگیری کنید.
 
۱۳) انجمن های گفتگوی تخصصی
به انجمن های مختلف در حوزه کاری خود بپیوندید تا به سوالات افراد پاسخ دهید و همینطور سوالات گوناگونی را مطرح کنید. البته بسیار مراقب باشید چرا که این انجمن ها قوانین اسپم دقیقی دارند و البته تعداد افراد حرفه ای در آن‌ها اصلا کم نیست! بنابراین شما به طور ناگهانی اخراج می‌شوید. این مسئله برای خود من هم اتفاق افتاده است؛ پس پیشنهاد می‌کنم قبل از شروع فعالیت در این انجمن ها حتما راهنمای مرتبط با آن‌ها را بخوانید.
 
مهم ترین چیزهایی که باید در نظر داشته باشید:
-محتوای یونیک در آن‌ها ارائه کنید و به هیچ وجه فقط محتوا را از سایت خود در پاسخ به آن‌ها کپی نکنید.
-با توجه به شرایط و سطح خوانندگان فعالیت کنید.
-اطمینان حاصل کنید که لینک ها درست و سالم هستند وگرنه ممکن است تبلیغات شما تاثیر بالعکس داشته باشد.
 
۱۴) لینک ها از انجمن
شما از طریق انجمن ها، برخی سایت های گرد آورنده مطالب و… می‌توانید لینک بگیرید اما توجه کنید که این لینک ها عموما کیفیت کمی دارند، بنابراین ارزش استفاده از آن‌ها کمی مبهم و مشکوک است. حتی ممکن است گوگل به برخی از آن‌ها روی خوش نشان ندهد. ( مراقب انجمن های اسپم باشید! )
 
۱۵) امتحانات، نظرسنجی ها، آزمون ها
یک روش تعاملی دیگر برای بدست آوردن لینک ها، ارائه اجتماعی است. ما مدتی پیش در یکی از پروژه ها از این روش استفاده کردیم و نتایج فوق العاده ای دریافت نمودیم. ما یک گواهی نامه تکمیلی اضافه کردیم تا به مردم انگیزه کافی برای به اشتراک گذاشتن موفقیت خود از طریق پروفایل های اجتماعی شان بدهیم.
 
هر چند ما خودمان آن را ساخته ایم اما شما می‌توانید از ابزارهای گوناگونی مانند SurveyMonkey استفاده کنید.
 
۱۶) مسابقه و هدایا
با این کار علاوه بر بدست آوردن لینک های مرتبط و باکیفیت، تبلیغات رایگان را هم تجربه خواهید کرد. به هر حال همه حق انتخاب دارند و این یک فرصت ایده آل برای شما است. سعی کنید در این خصوص به تحقیقات ادامه دهید و البته از ارسال پیام از طریق ایمیل و … امتناع نکنید.
 
۱۷) تخفیف و کوپن
هر کس تخفیف و کدهای تخفیف را دوست دارد و قطعا این یک انگیزه بزرگ برای به اشتراک گذاشتن محصول شما در صفحات مختلف خواهد بود. علاوه بر این کوپن تخفیف یک راهکار مناسب برای ارتقاء برنامه های وابسته اضافی محسوب می‌شود. (اخیرا سایتها و کانالهای تلگرامی ایجاد شده اند که کدهای تخفیف را به اشتراک می گذارند ! چرا از آنها استفاده نمی کنید ؟ )
 
۱۸) فعالیت های بازاریابی سنتی
 
برشورها، برچسب ها ویا حتی بازاریابی چریکی! به هیچ وجه فراموش نکنید که همه چیز از کجا و چگونه شروع شد. بازاریابی خلاق به هر شکلی افراد را جذب می‌کند، آن‌ها درباره شما صحبت خواهند کرد و احتمالا در نقد کارهای شما به سایت شما لینک خواهند داد.
 
در مقاله بعد نیز به ادامه این لیست خواهیم پزداخت.

خانه --> اخبار و مقالات --> آموزش روشهای دریافت لینک-بخش۲

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران