آنالیز داده ها در وب چیست؟


در حوزه وب ، زمانی که صحبت از داده به میان می آید منظور چه داده ای است؟ داده هایی مورد بحث معمولا برای بهنه سازی سایت برای موتور های جستجو و کمپین های تبلیغاتی مفید هستند. به عبارت ساده تر آنالیز داده ها در وب به شما نشان می دهد که:
 
داده های مرتبط با بازدید کنندگان
-چه کسانی از وب سایت شما بازدید می کنند؟
-این بازدید کنندگان چگونه به سایت شما هدایت شده اند؟
-یک وب سایت در چه بازه های زمانی ای بیشترین تعداد کاربر را داشته است؟
-پس از بازدید سایت شما، چه صفحه ای از وب را مشاهده کرده اند؟
-آیا بازدیدکننده ، یک بازدیدکننده جدید است یا یک کاربری است که برای چندمین بار به سایت شما مراجعه کرده
-و …
 
آنالیز رفتار کاربران
-چه صفحاتی بیشترین بازدید را داشته است . ( محبوب تر بوده است)
-چه صفحاتی بیشترین مقدار فرود را داشته و در چه صفحاتی تعداد خروج کاربران بیشتر بوده است؟
-کاربران چه مدت زمانی صرف بازدید از وب سایت می کنند.
-بیشترین زمان حضور ، مربوط به چه صفحه ای می باشد؟

 
از آنالیز داده ها در وب چه استفاده ای می توان کرد؟
ابزار های تحلیلگر وب سایت داده ها و گزارشات زیادی به شما می دهند. اما اگر بخواهیم صادقانه به این موضوع نگاه کنیم ، بسیاری از این اطلاعات ممکن است به کار نیایند.
 
برای اینکه بدانید با این حجم از اطلاعات باید چه کنید و از این اطلاعات چگونه استفاده کنید ، لازم است که هدفتان را شناسایی کنید.
 
ممکن است که شما یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید ، در این صورت هدف شما مطمئنا این خواهد بود که نرخ تبدیل سایتتان را افزایش دهید. بنابراین باید بر روی داده هایی که نشان دهنده ورود کاربر و یا خروج کاربر است بیشتر تمرکز کنید.
خروج زود هنگام کاربر دلیل بر ضعف یک فروشگاه اینترنتی در ارتباط با کاربر دارد که می تواند نرخ تبدیل فروشگاه اینترنتی را کاهش دهد.
 
اما اگر شما یک کمپین تبلیغاتی یا یک کمیپین به منظور دریافت افزایش کاربر راه اندازی کرده اید، اطلاعات مربوط به کمپین ها و بررسی لینک های ورودی برای شما مفید خواهد بود.
 
از طرفی نقشه حرارتی و گزارشات آن به شما اطلاعات مفیدی در خصوص باز طراحی وب سایت خواهد داد.
 
بنابراین برای اینکه بتوانید از اطلاعات و آنالیز داده ها در وب بهترین بهره را ببرید ، لازم است که هدفتان را مشخص کنید. تنها با انتخاب هدف مقدار زیادی از این حجم اطلاعات را می توانید کنار گذاشته و به آنالیز و تحلیل داده های مورد نیاز بپردازید.

خانه --> اخبار و مقالات --> آنالیز داده ها در وب چیست؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران