آنالیز سایت چیست؟

آنالیز و تحلیل سایت یکی از نکات ضروری است که باید قبل از بهینه سازی سایت مورد بررسی قرار بگیرد. یک متخصص متبحر در ابتدای شروع کارسئو ، سایت را در زمینه‌های متنوعی هم چون : رنک سایت ، جایگاه سایت به ازای کلمه کلیدی موردنظر ، رتبه الکسا ، میزان بازدید روزانه و هفتگی و … آنالیز می‌نماید.

 

طراحی سایت ارزان

 

آنالیز سایت چیست؟

بهینه سازی سایت با استفاده از تکنیک‌های برنامه نویسی ، محتوای مناسب سایت ، عوامل خارجی و استفاده از علم سئو صورت می‌گیرد. تجزیه و تحلیل سئوی سایت موجب اصلاح مشکلات و برطرف سازی ایرادات خواهد شد که همین امر به ارتقا بازدید از سایت کمک به سزایی خواهد نمود.ابزارهای متنوعی به منظور بررسی آنلاین سایت و بهینه سازی آن وجود دارد که می‌توان با بهره گیری از آن‌ها، رنک سایت را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید. با استفاده ازاین ابزار می‌توان سرعت بارگذاری سایت ، لینک‌های خارجی سایت، چیدمان محتوا در صفحات ، آدرس دهی صفحات وب ، کلمات کلیدی و لینک‌های مرتبط با آن را بررسی نمود و گزارشات و آمارهایی را مبنی بر وضعیت سایت به دست آورد.
 

آنالیز بهینه سازی سایت چه اهمیتی دارد؟

قطعاً تا کنون متوجه اهمیت آنالیز و تجزیه و تحلیل در کنار پروژه بهینه سازی سایت شده‌اید! شما می‌توانید پس از انجام بررسی‌های لازم، به اطلاعات مفیدی اعم از: نحوه رفتار با بازدیدکنندگان درون وب سایت ، شیوه ورود کاربران به وب سایت ، انتخاب موضوعات کاربرپسند ، جریان ترافیک بر روی وب سایت ، کیفیت بک لینک‌ها و… دست یابید . این بررسی‌ها به ایجاد محتوای غنی‌تر، محصولات متمایزتر و در نتیجه هدفمندتر شدن کسب و کارتان کمک به سزایی خواهد کرد . در پی این آنالیزها و تجزیه و تحلیل‌ها، افزایش بازدید ، افزایش نرخ کلیک‌ها ، بهبود روند شناخت مشتری و هدفمند شدن جست و جوی افراد حاصل می‌شود.
 

آنالیز سایت رقبا در سئو سایت

نخستین گامی که باید پس از ورود به بازارهای الکترونیکی بردارید، بررسی کامل رقبا است. قطعاً برای فروش محصول ، معرفی برند و کسب رتبه برتر در تجارت باید رقبای موفق به خوبی شناسایی شوند. بهینه سازی سئوی سایت، رقابتی است که کلیه فعالان عرصه تجارت برای به دست آوردن رنکینگ بالا و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل به آن روی می‌آورند.بدین منظور باید در ابتدا رقبا شناسایی ، آنالیز و فعالیت‌های آن‌ها مشخص شود و در مرحله بعد، اقدامات رقبا بررسی، تحلیل و آنالیز شود تا در مقابل هر عملی،عکس العمل درخور انجام پذیرد. از کارهایی که می‌توان به منظور پیشرفت و سبقت گرفتن از سایر رقبا در بازار الکترونیکی انجام داد، آنالیز بک لینک رقبا و سطح کیفیت آن می‌باشد. برخی از سوالاتی که در این راستا درذهن به وجود می ایند، عبارتند از:
 
-چه مدت زمانی سایت مورد نظر فعال بوده است؟
-رقبا چه سهمی از بازار را در اختیار دارند؟
-نقاط ضعف و قدرت آن‌ها در چیست؟
-سایت رقبا چه فرصت‌ها و تهدیدات بالقوه‌ای برای ما ایجاد می‌کنند ؟
-رقبا چه مدت زمانی را برای تبلیغات سایت خود صرف کرده‌اند؟

خانه --> اخبار و مقالات --> آنالیز سایت چیست؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران