ابزار Google AdWords Keyword Planner چیست؟

 
ساخت سایت
 
همانطورکه میدانید گوگل ادوردز یکی از ابزارهای گوگل است که با کمک آن میتوان در گوگل تبلیغات ارائه داد. این تبلیغات در ازاء هر بار کلیک مخاطب مبلغی را از شما دریافت خواهد کرد.
 
Google adwords Keyword Planner یا کیورد پلنر گوگل نیز یکی از ابزارهای گوگل ادوردز است که به مدیران سایت امکان انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای سایت را ارائه میدهد. نکته مهم این است که شما برای استفاده از این ابزار باید در گوگل ادوردز ثبت نام کنید ولی هیچ نیازی به پرداخت هزینه بابت استفاده از این نرم افزار، ندارید و تقریباً تمام سایت‌های مطرح آموزش بازاریابی در دنیا سایت keywordplanner را یکی از بهترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی میدانند.
 
ابزار Google AdWords Keyword Planner به شما برای تولید لیست کلمات کلیدی و بهبود تبلیغات کلیکی سایت PPC کمک خواهد کرد. همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم این ابزار کاملاً رایگان است. در تهیه استراتژی بازاریابی و تعیین میزان هزینه‌ای که بابت هر کلیک برای هر کلمه کلیدی bid estimations میخواهید بپردازید، میتوانید از این ابزار استفاده کنید. اما مهمترین کاربرد آن در تهیه کلمات کلیدی کاربردی برای شما است.
 
با کمک ابزار adwords planner شما میتوانید برای کلمات کلیدی جستجو کنید. سپس کلمات را گروه بندی نمایید. این گروه بندی‌ها به شما برای یافتن کلمات کلیدی که برای شما کاربرد دارند کمک خواهد کرد. شما میتوانید لیست‌های ایجاد شده در این گروه‌ها را با هم ترکیب کنید و لیستهای جدیدی از کلمات کلیدی ایجاد نمایید. شما میتوانید با این ابزار کلمات کلیدی رقابتی در کسب و کار خود را یافته و با کمک تبلیغات کلیکی گوگل از رقبای خود پیشی بگیرید.
 
بعنوان مثال سایت یک پیتزا فروشی ممکن است که بخواهد برای واژه فست فود سایت خود را سئو کند ولی با کمک ابزار keyword planner در میابد که واژه‌های پیتزا فروشی یا پیتزا پیکو، پیتزای ارزان، پیتزا دونفره، واژه‌های مناسبتری برای سئو و یا تبلیغات کلیکی گوگل هستند.
 
در مقاله بعد به چند نکته که باید در هنگام استفاده از Keyword Planner قبل از طراحی سایت برای یافتن کلمات کلیدی نیاز است اشاره خواهیم کرد.

خانه --> اخبار و مقالات --> ابزار Google AdWords Keyword Planner چیست؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران