استاندارد w3c در طراحی سایت چیست؟


 
استاندارد w3c کمک می کند وب سایت شما در همه مرورگرها به درستی نمایش داده شود، همچنین بهتر در موتورهای جستجو ایندکس شود. رعایت استانداردw3c تاثیر شگرفی در رنکینگ سایت و یافتن آن در موتورهای جستجو دارد چراکه موتورهای جستجو به وب سایت هایی که استانداردها را رعایت می کنند بیشتر توجه می کند.
 
بیش از ۴۵۰ سازمان در w3c همکاری می کنند که شامل تولید کنندگان نرم افزار و سخت افزار ، تامین کننده محتوا ، نهادهای علمی و شرکتهای ارتباط از راه دور می شود.
 
این مجموعه توسط سه سازمان تحقیقاتی بزرگ هم مورد حمایت و میزبانی قرار می گیرد که عبارت اند از: MIT آمریکا ، INRIA اروپا و Keio University ژاپن. این استاندارد هر چند وقت یک بار به روز رسانی شده و بخش های جدیدی به آن اضافه می شود.
 
بیشتر در سال های ۲۰۱۰،۲۰۰۸و ۲۰۱۳ در چندین نوبت اصلاحیه هایی در استانداردw3c اعمال شد که لازم است برنامه نویسانی که از این استاندارد پیروی می کنند آن ها را رعایت کنند.
 
مزایای استاندارد w3c
رعایت استانداردw3c امکان بروز خطاهای مختلف در سایت را کاهش می دهد. به این ترتیب می توانید عملکرد سایت را در زمان حال و آینده تضمین کنید.
 
استاندارد w3c کمک می کند کاربران به راحتی بتوانند سایت شما را در موتورهای جستجو بیابند و این امر به افزایش بازدید های شما می انجامد.
 
رعایت استانداردw3c سایت شما را در همه مرورگرها در دسترس قرار می دهد به این ترتیب هیچ کاربری را از دست نخواهید داد و هر فردی با هرتکنولوژی قادر خواهد بود وارد سایت شما شده و در صفحات مختلف به بررسی و مطالعه بپردازد.
 
طراحی سایت بر اساس استاندارد w3c
تمام سایت ها براساس کد های HTML نوشته می شوند که در مرورگرهای مختلف به شیوه های متفاوت بازخوانی می شوند. اولویت مرورگر ها در کدهای HTML و CSS متفاوت است. دراین زمینه استاندارد خاصی تعریف نشده است. بنابراین یک کد ممکن است در یک مرورگر به خوبی کارکند اما در سایر مرورگرها با مشکلاتی مواجه شود.
 
بسیاری کدنویسان تنها به سراغ مرورگر اینترنت اکسپلورر می روند و به دیگر مرورگر ها توجه نمی کنند این درحالی است که مدت هاست مردم ایران از مرورگرهای دیگری مثل کورل هم استفاده می کنند.
 
رعایت استانداردw3c نیاز شما به تست سایت در مرورگرهای مختلف را مرتفع کرده و کمک می کند بدون مشکل سایتی منطبق با نیازهمه مرورگرها داشته باشید.
 
آیا همه سایت ها از استاندارد w3c پیروی می کنند؟
هیچ تضمینی وجود ندارد که کدهایی که با دست نوشته شده از استاندارد w3c پیروی کنند مگر اینکه کدنویس از جدید ترین تغییرات استانداردها مطلع باشد.
 
بسیاری از افکت ها در برخی مرورگرها پشتیبانی نمی شوند و رعایت استانداردw3c سبب می شود نتوانیم ازآن ها استفاده کنیم به همین دلیل برخی از برنامه نویسان از استفاده کنندگان برخی مرورگر ها می گذرند تا بتوانند افکت های مورد علاقه خود را در طراحی سایت اعمال کنند.
 
تاثیر استاندارد w3c بر هزینه ها
رعایت استاندارد w3c در وب سایت شما به افزایش رنکینگ سایت شما و نمایش در موتورهای جستجو کمک می کند. به این ترتیب لازم نیست شما هزینه زیادی برای استخدام متخصص سئو یا تبلیغات داشته باشید.
 
کاربران سایت شما با رعایت استاندارد w3c به شکل فزآینده ای افزایش می یابند و این به معنی درآمد بیشتر خواهد بود. به این ترتیب بدون صرف هزینه های زیاد خواهید توانست در بازار به جایگاه مناسبی دست یابید.
 
بنابراین پرداخت هزینه بیشتر برای طراحی سایتی که استانداردw3c را رعایت کرده باشد در طولانی مدت به کاهش هزینه ها منجر می شود.

خانه --> اخبار و مقالات --> استاندارد w3c در طراحی سایت چیست؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران