استراتژیهای استفاده از ابزار Keyword Planner

 
در این مقاله چند استراتژی که شما میتوانید از چند استراتژی در AdWords Keyword Tool پیروی کنید و با کمک این استراتژی‌ها کمپین‌های تبلیغاتی خود را
توسعه دهید. نکاتی که در این بخش گفته میشود را هنگام استفاده از Keyword Planner رعایت کنید، تا این ابزار، از طریق مشخص کردن واژه‌های کلیدی جستجو شده توسط مخاطبان کالا و خدمات شما، برای یافتن مشتریان بلقوه به شما کمک کند.
 
۱) از فیلتر‌های Basic Filtering برای فیلتر کردن مخاطبان و میزان بودجه استفاده کنید.
در ابزار Keyword Planner شما چهار گزینه برای انتخاب در اختیار دارید:
 
جستجو برای کلمات کلیدی جدید Search for new keywords : در این بخش شما میتوانید یک کلمه، یک عبارت، نام یک سایت، یک طبقه بندی برای کلمات کلیدی را وارد کنید. تا ایده جدیدی برای کلمات کلید داشته باشید.
 
ترکیب لیست کلمات کلیدی Multiple keyword lists : با ترکیب دو لیست از کلمات کلیدی شما یک لیست جدید ترکیب شده، از کلمات کلیدی خواهید داشت.
  
دریافت میزان جستجو و تعداد مخاطب Get search volume and trends: نمایش کلمات ترند شده و میزان جستجوی این کلمات.

پیش بینی میزان کلیک و هزینه کلمات کلیدی Get click and cost performance forecasts : براساس بودجه تعیین شده پیش بینی عملکرد کلمات کلیدی را ارائه میدهد.

هنگامیکه شما کلمات کلیدی خود را در قالب هرکدام از این گزینه‌ها قرار میدهید، لیست یا گزارشی را دریافت می‌کنید که میتوان آن لیست یا گزارش را براساس عوامل گوناگونی فیلتر کرد.
 
کلمات کلیدی ممکن است در سراسر دنیا پرکاربرد باشند، فیلتر‌ها به شما کمک می‌کنند که کلمات کلیدی را بر اساس میزان جستجوی محلی لیست کنید.
 
فیلتر‌های تعیین اهداف کلمات کلیدی TARGETING :
مکان Location : این فیلتر، میزان جستجوی برای کلمات کلیدی و کلمات ترند شده را بر اساس موقعیت جغرافیایی و موقعیت مکانی لیست می‌کند.
 
زبانLanguage : میزان جستجوی کلمات کلیدی را براساس یک زبان خاص لیست می‌کند. اگر سایت شما دو زبانه است، این فیلتر کارایی بسیاری برای سایت شما خواهد داشت.
 
شبکه جستجو Search Network : این فیلتر برای تعیین منبع اطلاعات است. این اطلاعات از طریق گوگل و یا شرکای گوگل میتواند ارائه شود.
 
کلمات کلیدی منفی Negative Keywords : این فیلتر برای حذف کلمات ناخواسته از لیست کلمات کلیدی کاربرد دارد. مثلاً اگر کلمات کلیدی ارزان، رایگان و مانند آن مد نظرتان نیست. میتوانید از این فیلتر برای حذف این عبارات از لیست کلمات کلیدی خود استفاده کنید.
 
فیلتر تعیین کننده تاریخ پرکاربرد بودن کلمات کلیدی DATE RANGE
این فیلتر به شما اجازه میدهد که تاریخ‌های خاصی را تایپ کنید، به این ترتیب میتوانید میانگین جستجوی ماهیانه در بازه‌های زمانی انتخاب شده را مشاهده کنید. اگر میخواهید کارایی یک کلمه کلیدی را در دو بازه زمانی مختلف بسنجید میتوانید از این ابزار استفاده کنید.
 
فیلتر کردن کلمات کلیدی
 
میانگین جستجوی ماهانه Average Monthly Searches : کلمات کلیدی را بر اساس میانگین جستجوی ماهانه در تاریخ مشخص شده فیلتر می‌کند. این فیلتر برای کسانی مناسب است که میخواهند روی کلمات کلیدی با حدود ۱۰۰۰۰ جستجوی ماهانه سرمایه گذاری کنند. اگر شما تازه کمپین‌های تبلیغاتی خود را شروع کرده اید. بهتر است که کلمات کلیدی که کمتر رقابتی باشند را انتخاب کنید.
 
هزینه پیشنهاد شده بابت هر کلیک Suggested Bid : این فیلتر با گزینه‌هایی که در اختیار شما قرار میدهد به کنترل بهتر بودجه تبلیغات کلیکی گوگل کمک خواهد کرد. عددی که در این بخش بعنوان مبلغ پیشنهادی درج میشود. بر اساس مبلغی است که رقبای شما با تنظیمات منطقه‌ای شبیه شما به گوگل پرداخت می‌کنند.
 
تعداد نمایش تبلیغات شما Ad Impression Share : تعداد دفعاتی که کاربران در طول یک ماه در صفحه نمایش نتایج جستجو، سایت شما را مشاهد کرده‌اند. بر تعداد دفعاتی که کاربران واژه کلیدی مد نظر شما را از منطقه جغرافیایی مد نظر شما جستجو کرده‌اند تقسیم میشود و عدد حاصل این تقسیم برای شما نمایش داده میشود.
 
تعداد نمایش سایت بصورت طبیعی Organic Impression Share: این فیلتر را در گوگل آنالیتیکز هم داشتیم، کار آن نمایش تعداد دفعات نمایش لینک سایت بصورت طبیعی یا به عبارتی نمایش لینک غیر تبلیغاتی سایت در گوگل است. جالب است بدانید این فیلتر گوگل ادوردز در صورتیکه در گوگل آنالیتیکز و گوگل ادوردز را به هم وصل نکرده باشید کار نخواهد کرد.
 
جایگاه طبیعی سایت شما Organic Average Position: به شما جایگاه سایت در گوگل بدون استفاده از تبلیغات گوگل را نشان میدهد. این امکان بدون اتصال گوگل آنالیتکز به گوگل ادرودز کار نمی‌کند. اگر میخواهید این آمار را بصورت روزانه دریافت کنید میتوانید از نرم افزار جت سئو نیز بصورت رایگان استفاده نمایید.
 
رقبا Competition: کلمات کلیدی را بر اساس میزان سختی کلمه کلیدی برای رسیدن به رتبه‌های بالاتر فیلتر خواهد کرد. شما میتوانید از فیلتر high difficulty, medium difficulty, low difficulty برای تعیین سختی زیاد، متوسط و کم، استفاده کنید. هر چه سختی کلمه کلیدی کمتر باشد. مبلغی که بابت هر کلیک در گوگل ادودز پرداخت می‌کنید نیز باید کمتر باشد.
 
فیلتر کلمات کلیدی مرتبط KEYWORD OPTIONS :
به شما اجازه میدهد که دامنه کلماتی که به کسب و کار شما مرتبط هستند را کوچکتر کنید تا فقط برای کلماتی که واقعا ارزشمند هستند هزینه پرداخت نمایید.
 
کار فیلتر‌ها محدود کردن لیست کلمات کلیدی است ولی اگر بیش از حد خود را محدود کنید به نتیجه دلخواه نمی‌رسید. اگر برای اولین بار میخواهید از adwords planner استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم تنها یک فیلتر بر کلمات کلیدی اعمال کنید. سپس مطمئن شوید که این فیلتر هیچ فرصت ارزنده‌ای را از شما نگرفته است و بعد از آنکه کمی در این کار مهارت پیدا کردید، میتوانید فیلتر‌های بیشتری را اعمال کنید.
 
۲) استفاده از کلمات کلیدی با کیفیت بجای استفاده از تعداد زیادی کلمه کلیدی
اگر هدف شما از به کارگیری adwords planner یافتن کلمات کلیدی مناسب برای تبلیغات گوگل ادوردز است. باید به خاطر داشته باشید که نرخ کلیک در تبلیغات گوگل ادوردز برای واژه‌هایی که مرتبط با فروش کالا و خدمات هستند بیشتر از سایر واژه‌ها است. ابزار Keyword Planner به شما برای یافتن کلمات کلیدی پر کاربرد کمک خواهد کرد. شما با این ابزار کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل را در اختیار خواهید داشت:
 
کلمات کلیدی Keyword : یک کلمه یا یک عبارت مرتبط با کسب و کار خود را تایپ کنید، یا آدرس وب‌سایت خود را درج نمایید تا کلمات کلیدی مناسب با کسب و کارتان را در اختیارتان قرار دهد.
 
صفحه فرود Landing page : کافیست که آدرس صفحه مد نظر خود را وارد کنید و کلمات کلیدی مرتبط با آن صفحه در اختیارتان قرار خواهد گرفت.
 
طبقه بندی محصولات Product Category : دسته بندی از محصولات را که توصیف خوبی از تجارت شما را ارائه میدهد را انتخاب کنید. مثلاً یک سایت صادرات محصولات درجه یک باغات کشور، میتواند از دسته بندی میوه جات استفاده کند. این کلمه باید در صنعت شما پر کاربرد باشد. به این ترتیب کلمات کلیدی مناسب با آن دسته بندی به شما معرفی خواهد شد. مثلاً کلمه کلیدی صادرات سیب قرمز ایران به شما پیشنهاد داده خواهد شد.
 
هنگامیکه یک واژه را آنالیز می کنید. به خاطر داشته باشید که کلماتی که جستجوی زیادی برای آنها صورت میگیرد، معمولاً رقابت سنگینی برای آنها وجود دارد. بنابراین این کلمات نیازمند پرداخت مبالغ بیشتری نیز هستند. پیشنهاد ما این است که تنها در صورتیکه این کلمات بصورت مستقیم باعث افزایش فروش سایت شما میشود از آنها استفاده کنید.
 
۳) تبلیغات خود را برای مخاطبان خود در یک منطقه جغرافیایی خاص منتشر کنید
اگر شما کالا و یا خدماتی را در شهر کرج ارائه میدهید و امکان سرویس دهی به شهرستان را ندارید. دلیلی برای صرف هزینه برای نمایش لینک سایت خود به مخاطبان دیگر شهر‌ها ندارید. شما میتوانید صرفاً مخاطبان شهر خود را هدف تبلیغات قرار دهید. به این ترتیب تبلیغات شما برای مخاطبان بلقوه به نمایش در می‌آید.
 
شما میتوانید فیلتر خود را بر اساس زبان و یا منطقه جغرافیایی تنظیم کنید. اگر سایت بعنوان یک ویترین برای فروشگاه واقعی شما عمل می‌کند این فیلتر بسیار برای شما سودمند خواهد بود.
 
اگر کلمه کلیدی مد نظر شما جستجوی کشوری بالایی دارد، باید از خود بپرسید که آیا مردم شهر یا استان شما نیز از همان کلمه کلیدی استفاده می‌کنند. آیا کسی که در گوهردشت کرج بدنبال یک پیتزا فروشی میگردد امکان دارد که بخواهد از واژه پیتزا فروشی، برای جستجو استفاده کند و یا جستجوی خود را به شهر و محله خود محدود می‌کند. اگر کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما توسط افرادی در منطقه شما بصورت محلی جستجو میشوند. حتماً به کارگیری کلمات با رویکرد محلی را در استراتژی کلمات کلیدی خود در نظر داشته باشید.

خانه --> اخبار و مقالات --> استراتژیهای استفاده از ابزار Keyword Planner

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران