استفاده از تجربه مشتریان برای ایجاد تمایز برند


 
ممکن است شما در هنگام خرید با پیشنهادی ویژه یا پیشنهاد عضویت رو به رو شوید. در طول فرآیند خرید، نحوه­ ی رفتار مسئولان فروش با شما مطلوب بوده و شما این رفتار را دوست دارید، و اگر با متصدی خدمات مشتریان صحبت کنید، آنها شما را با اطلاعات خود تحت تاثیر قرار می ­دهند و جواب تمام سوالات شما را خواهند داد، و ممکن است پا فراتر گذاشته و پیشنهاداتی اضافی در مورد محصولاتی که خریداری کرده­ اید به شما بدهند یا راهی برای دستیابی به هدفتان را نشان­ دهند. تمام این موارد تجربه ­ی برند را می­ سازد. ارتباطات بازاریابی سنتی فقط بخشی از کلیت تجربه­ ی برند است. شرکتی ­هایی که بین تجربیات­ برند خود فاصله می ­اندازند یا آن را به طور ناقص انجام می دهند، عدم استفاده از تمایز برند، می تواند مشتریان را به سمت سایر برندها هدایت می ­کنند.
 
شرکت ­های موفق نقاط دسترسی را تعیین می ­کنند (موجود یا بالقوه)، رفتار پیشروان را مشخص می­ کنند، تعریف می­ کنند هر یک از نقاط دسترسی چگونه جوهره­ ی برند را تقویت می­ کند، و تاثیرگذاران مرتبط بر رفتار را تعیین می ­کنند. اجرای عملیاتی اینچنینی شرکت ­ها را قادر می ­سازد تا تعهد برند خود را تحقق بخشند و پیشروان و تاثیرگذاران را به عکس العمل وادار کنند.
 
ارائه ­ی برند به عنوان المانی ضروری در تجربه­ مشتری است که شرکت­ ها را از یکدیگر متمایز می­ کند، اما برای استفاده از استراتژی ها برای ایجاد تمایز برند، باید موارد زیر را در نظر بگیرد.
 
نقش تعهد شرکت در ایجاد تمایز برند
با استراتژی های الزام آور دوره­ های جدید که برند را بر اساس تجربه­ ی جمعی که وقف مشتریان شده معرفی می کند، شروع کنید. سعی کنید به نحوی تمایز برند با مشتریان خود تعامل برقرار کنید، و خدمات مشتریان یا CRM را به گونه ­ای به کار ببرید که بتوانند با آن تعامل برقرار کنند و از این طریق به سمت برند شما بیایند و به آن اعتماد کنند و حتی از آن دفاع کنند.
 
از تاثیر واحد اجرایی بر توسعه ­های متناسب روی عملکردها استفاده کنید. وفاداری مشتریان از طریق عملکرد هماهنگ و متناسب برند حاصل می ­شود، نه از طریق تجربه­ ی مثبت و بسته (تجربه ای که تعاملی ایجاد نمی ­کند).
 
تغییرات سازمانی بالاخره رخ می ­دهند. اولویت ­ها را تا اندازه ­ای که قابل مدیریت کردن باشد، کاهش دهید.
 
سه کلید واژه­ ی اصلی برای ایجاد نقطه تمایز به قرار زیر است :
 
تمرکز مشتریان راهی کارآمد برای ایجاد تمایز در برند
مشتریان فعال دست به جست و جو می­ زنند تا محرک ­های وفاداری را شناسایی کنند و پیشرفت­ هایی که مربوط به تاثیر بالای محرک ها می ­شود را شناسایی کنند.
 
طریق تعامل کارکنان تمایز برند ایجاد کنید
تعامل کارکنان منجر به توانمندسازی مدیران خط مقدم، با استفاده از مسیر معنادار، می­ شود. تمرکز کل سازمان باید بر اولویت ­های برند و محرک ­هایی که منجر به وفاداری مشتریان می ­شود، باشد. کارکنان را در تمام مراحل و روندها دخالت دهید تا در مقابل اتفاقاتی که در طول تعامل با مشتریان رخ می­ دهد، مسئول باشند.
 
بازخوردهای لازم را از فعالیت­ های خود بگیرید، و به کارکنانی که با برند زندگی می­ کنند پاداش بدهید.
 
ایجاد تمایز برند از طریق مسیر بازاریابی
بین استراتژی ­های مربوط به مشتریان و برند هارمونی و هماهنگی ایجاد کنید. برند و استراتژی مشتریان را با استراتژی بازاریابی هماهنگ و یکی کنید. مجددا، در مورد شرکتر­های موفق فکر کنید و ببینید آنها چگونه بر مواضع خود پافشاری می ­کنند.
 
به گونه­ ای عمل کنید که ارائه ­ی برند به طریقی متمایز به اجرا درآید. پس از موفقیت دست از تلاش برنداشته و به موفقیت خود مغرور نشوید ، چرا که ممکن در دور بعد بازی را به دست رقبایتان بسپارید.
 
کسب و کار خود را به گونه ­ای اداره کنید که بهترین نتایج را در بازار کسب کند، و برند و وفاداری مشتریان را با نتایج کسب و کار یکپارچه کنید.
 
تعهد برند وجه تمایز برند است، اما تجربه ­ی مشتریان باید با تک تک نقاط دسترسی برند سازگار باشد. اگر تمام جنبه ­ها هم تراز نباشند، بودجه­ ی بازاریابی به خوبی مورد استفاده قرار نگرفته و می­ تواند تاثیری منفی بر تعادل برند بگذارد چراکه شکست در تحقق برند مشتریان را از برند جدا می ­کند.

خانه --> اخبار و مقالات --> استفاده از تجربه مشتریان برای ایجاد تمایز برند

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران