استفاده از نقشه گوگل (google maps) در وب سایت

 
سه راه اصلی برای ایجاد یک نقشه گوگل سفارشی با استفاده از google map وجود دارد:

۱) با استفاده از ویژگی های my map ، در وب سایت گوگل مپ ، یک نقشه ایجاد کنید.

۲) از نرم افزارهای نقشه برداری می توانید استفاده کنید. این نرم افزارهای از Google Maps API  استفاده می کنند.

۳) برنامه خود را با استفاده از Google Maps API ایجاد کنید.

در زیر دستورالعمل هایی در رابطه با نحوه ایجاد یک نقشه، با استفاده از هر یک از این روش ها گفته شده است.
 
مرحله ۱ . چگونه یک نقشه وب سایت در گوگل مپ (google maps)، ایجاد کنیم؟

نقشه های گوگل (google maps) به شما اجازه می دهند که نقشه های سفارشی را با استفاده از مراحل زیر ایجاد کنید. این دستورالعمل نشان می دهد که چگونه می توانید نشانه گر ها را به صورت دستی ایجاد کنید. با این کار می توانید آنها را با آپلود یک صفحه گسترده به یک گروه اضافه کنید. این روش دارای مزیت های آسان و رایگان است. اما در تعداد نشانگر هایی که می توانید اضافه کنید و ویژگی هایی که در دسترس است محدود است.
 
۱) به سایت google maps  بروید.

۲) روی آیکون منو در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید.

۳) بر روی گزینه “مکان شما” کلیک کنید.

۴) بر روی تب “maps” کلیک کنید.

۵) بر روی دکمه “great map” کلیک کنید.

۶) زمانی که شما بر روی صفحه ایجاد نقشه هستید، روی نماد نمایشگر کلیک کنید.

۷) مکانی را که می خواهید به نشانه گر اضافه کنید، پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید.

۸) در اینجا یک جعبه می آید  که شما می توانید نام و ویژگی های دیگر را به نشانگر اضافه کنید.

۹) تمام مراحل قبل را در هر زمانی که لازم داشتید مجددا انجام دهید.
 
مرحله ۲ : نحوه ایجاد نقشه با استفاده از” google maps API”

Google maps API  به شما این امکان را می دهد که یک نقشه کاملا سفارشی ایجاد کنید. این دقیقا همان کاری است که باید انجام دهید.  برای ایجاد یک نقشه اولیه و اصلی باید مهارت برنامه نویسی داشته باشید. این روش دارای مزایای انعطاف پذیری بیشتری است و از محدودیت هایی که گوگل وضع کرده است آزاد می باشد. از نواقص این روش این است که ساختن تمام ویژگی هایی که می خواهید کمی وقت گیر و پیچیده است.
 
بهترین روش برای ایجاد یک نقشه سفارشی گوگل چیست؟
 
بهترین روش برای ساختن یک روش سفارشی  برای سایت شما، بستگی به نیازهای شما دارد. اگر شما فقط نیاز به یک نقشه با قابلیت های محدود دارید،  می توانید از google maps استفاده کنید. و یا اگر شما نیاز به یک نقشه با سرعت بالا و سفارشی دارید، می توانید از نرم افزارهای سفارشی استفاده کنید. با این حال اگر شرکت شما نمی تواند از نرم افزارهای سفارشی استفاده کند و یا بودجه بندی محدود دارید، می توانید از google maps API  استفاده کنید.
 
با استفاده از ابزارهای سفارشی سازی در چند دقیقه نقشه سایت را سفارشی سازی کنید
 
شما می توانید با استفاده از google map builder  نقشه سایت خود را سفارشی سازی کنید.  google map builder   ابزاری است که توسط توسعه دهنگان اسکاتلندی، تولید شد و به شما این امکان را می دهد تا بتوانید نقشه گوگل را سفارشی سازی کنید. این ابزار شامل ویژگی هایی است که به شما کمک می کند تا کنترل ها ، مقیاس ها، نمایش ها و نشانگرها نقشه را اضافه کنید و یا تغییر دهید یا آن را ویرایش کنید.
 
کلید های مورد نیاز برای google API
 
تنها نیاز این است که شما احتیاج دارید که یک کلید google API اضافه کنید که به کد اسکریپت جاسازی شده وارد شود. اگر هنوز کلید API  را ندارید، شما باید آن را دریافت کنید.
 
نسخه نمایشی از سفارشی سازی نقشه گوگل
 
زمانی که گزینه های کنترل انتخاب شدند، سرانجام تبدیل به کدهای اسکریپت می شوند که کد ها را تولید می کنند که نقشه گوگل شما را سفارشی می کند و می توانید آن را در سایت خود جاسازی کنید.
 
با استفاده از API  جاوااسکریپت گوگل مپ سفارشی را به وب سایت خود اضافه کنید
 
اگر شما یک وب سایت دارید حال فرصت مناسبی است که برای سایتتان یک گوگل مپ سفارشی سازی کنید زیرا گوگل مپ برای کاربران بسیار کاربرد دارد. این کار بسیار ساده است . اگر از وردپرس استفاده کنید فقط کافی است که یک افزونه به آن اضافه کنید.

اما اگر بخواهید که سفارشی سازی کمی داشته باشید، چطور؟ در زیر نحوه اضافه کردن نقشه به صورت سفارشی را با استفاده از API google maps گفته شده است.
 
اول از همه، چیزی که واضح است یک API نقشه گوگل به تنهایی وجود ندارد. بلکه مجموعه ای از API  های گوگل مپ وجود دارد.  زمانی که داریم در مورد سفارشی سازی نقشه گوگل صحبت می کنیم، بنابراین ما قصد داریم از API  های جاوا اسکریپت گوگل مپ استفاده کنیم.
 
خب، بیایید شروع کنیم:
 
فکر می کنیم که شما از یک فایل html  ویا php  استفاده می کنید. ابتدا یک عنصر div در آن فایل ایجاد می کنیم و به آن یک شناسه مانند “نقشه” می دهیم.
 
در فایل css  می توانید مشخصات آن را تعریف کنید برای مثال می توانید به آن ارتفاع دهید.
 
اسناد گوگل مپ API همچنین پیشنهاد می دهد که برای آن یک بدنه و html بسازید برای اینکه مطمئن شوید که هر div که برای آن می سازید دارای ابعاد است. شما ممکن است که نیاز نداشته باشید یا لازم نباشد که آن را با توجه به سبک وب سایت خود انجام دهید ولی بهتر است که این کار را انجام دهید.
 
قبل از انجام هر کار دیگرباید به API  نقشه گوگل متصل شویم. برای انجام این کار، این اسکریپت را درست قبل از تگ بدنه قرار می دهیم.
 
البته اگر شما از کلید API استفاده می کنید، می خواهید که کلید API خود را با کلیدAPI  واقعی جایگزین کنید. اگر می خواهید که از آن استفاده نکنید، می توانید بخش کلید API  شما ، را از اسکریپت ها حذف کنید. بنابراین به صورت زیر می شود.
 
برای این اهداف، ما کد سفارشی گوگل مپ را در یک فایل جاوااسکریپت جداگانه، قرار می دهیم. فقط در بالای اسکریپت نقشه API گوگل، در فایل HTML خود یک پیوند به فایل جاوا اسکریپت خود را اضافه کنید. مطمئن شوید که مقدار اسکریپت های صفات را به درستی در جای خود قرار دهید.

خانه --> اخبار و مقالات --> استفاده از نقشه گوگل (google maps) در وب سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران