اشتباهات رایج UX/UI در طراحی سایت

طراحی سایت ارزان

 

در بحث طراحی سایت هرکسی که در این حوزه ی گسترده میخواهد بهترین درآمد و سود را داشته باشد, باید از اشتباهات معمول UX (تجربه کاربری) و UI (رابط کاربری) خودداری کند. طراحان وب باید همیشه به روز باشند و مراقب انجام اشتباهاتی که کار رو خراب میکنه باشند.
 
از رابط کاربری پیچیده پرهیز کنید
 
طراحی وب یک هنر است. از این رو هرگز نباید بعنوان یک بازی در نظر گرفت و از مرزهای اون فراتر رفت. ساخت طرح های پیچیده یک سایت رو به سمت گمراه کردن مخاطبان و گرفتن نتیجه ی منفی پیش خواهد برد. بنابراین بهتره که طراحی سایتتون رو به سمت سادگی ببرید. همچنین در طراحی سایت ویزگی های کاربرپسند را در نظر بگیرید.
 
ساخت پیمایش گیج کننده
 
اگر وبسایت شما به درستی اجرا نشود, ممکن است که تاثیر منفی روی کاربران بگذارد. کاربران خواستار یک سیستم پیمایش ساده و روان هستند که بتونند اطلاعات مورد نظرشون رو به راحتی و به سرعت کسب کنند. برای کاهش این مشکل بزرگ, طراحان وب باید استانداردهای ساخت پیمایش روان رو برای سایت در نظر بگیرند. ساخت بهترین تجربه کاربری کلید موفقیت تمام طراحان وب است و نباید نادیده گرفته شود.
 
ساخت فرم های دقیق
 
هر طراحی وب یا اپلیکیشن به صورتی ساخته میشه تا کاربران به سادگی بتونند پاسخ نیازهاشون رو دریافت کنند. امروزه کاربران در عجله هستند و دوست دارند هر پروسه به سرعت تکمیل بشه. برخی از وبسایت ها برای ارائه ی اطلاعات از کاربران میخواهند که فرم ثبت نام پر کنند اما اگر این فرم طولانی باشه و وقت کاربر رو بگیره احتمالا از این صفحه خارج میشه. بنابراین بهتره که فقط فرم های ضروری رو در سایت قرار بدید و اگر هم فرمی قرار می گیره بهتره فیلدهای کمتری داشته باشه, اینطوری کاربران میتونند در مدت کوتاه تری به اهدافشون برسند.
 
سایت بسیار کند است
 
در دنیای سریع امروز, هرکسی دوست دارد که به سرعت به اطلاعات مورد نظرش دسترسی پیدا کند. سرعت بارگذاری سایت یکی از مهم ترین بخش های طراحی یک سایت است. این مورد باید از ابتدای طراحی جزء اولویت های اصلی باشه. برای فراهم کردن بهترین تجربه کاربری باید سرعت بارگذاری صفحه یا سایت رو افزایش بدید. در حقیقت سایت های کند, مخاطبین خودشون رو از دست می دهند, در حالی که سایت های سریع تر میتونند در طول زمان تعداد زیادی مخاطب جذب کنند.
 
برای موبایل طراحی نشده
 
در حال حاضر, وب سایت ها در حال تبدیل شدن به یک رابط کاربری واکنش گرا و مناسب موبایل ها هستند. کاربران زیادی هستند که دوست دارند از طریق گوشی های هوشمند خود به وبسایت شما دسترسی پیدا کنند و این آمار روز به روز در حال افزایش هست. سایت هایی که برای موبایل طراحی نشده باشند در آینده به مشکل برمیخورند و باعث کاهش ترافیک سایت خواهد شد. اگر شما طراح سایت هستید این مورد رو همیشه در نظر بگیرید تا دچار این اشتباه نشوید.

خانه --> اخبار و مقالات --> اشتباهات رایج UX/UI در طراحی سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران