اصول مهم در طراحی سایت مدرن

 
طراحی سایت
 
یکی از مزایای توسعه و رونق هر کسب و کار، طراحی وب سایت مفید و مؤثر میباشد بنابراین طراحان سایت در صدد بهبود کیفیت و عملکرد وب سایتها میباشند. یک وبسایت کارامد بازدید درنتیجه ترافیک بالایی خواهد داشت.
 
در اینجا به چند اصل مهم طراحی سایت مدرن اشاره می کنیم:
 
-طراحی مینیمال
طراحی مینیمالیک عنصر ضروری از طراحی وب سایت مدرن است. اجزای کوچکتر وب سایت بهتر است. این ساختار را می توان به هر شیوه ای از وب سایت اجرا کرد. مهم این است که به ایجاد وضوح و تمرکز بیشتر برای کاربران وب سایت کمک می کند. این کار به آنها کمک می کند با توجه به محتوای مرتبط متمرکز شوند و وبگردی را ساده تر و راحت تر می کند. با طراحی مینیمال حتی توجه بیشتر خواهد شد. متعادل کردن اجزای مختلف باعث افزایش تمرکز کاربر می شود و از این رو منجر به بازدیدکنندگان بیشتر می شود.
 
-موبایل پسند (ریسپانسیو)
وب سایت موبایل پسند یکی از مهمترین عناصر طراحی سایت مدرن است؛ چرا که بسیاری از کاربران امروزه از تلفن های همراه برای استفاده از اینترنت استفاده می کنند. اگر وب سایت شما موبایل پسند نیست، ممکن است بسیاری از مشتریان خود را از دست بدهید.
 
نتایج آمار نشان می دهد که وب سایت های ریسپانسیو بازدید بیشتری دارند، پس لازم است که در طراحی سایت به ریسپانسیو بودن آن توجه نمایید، در این صورت مشتریان بالقوه می توانند از وب سایت شما استفاده کنند. که در نهایت منجر به سود بیشتر خواهد شد. امروزه تقریبا تمامی وب سایت های مدرن با طراحی رسپانسیو همراه هستند.
 
-تایپوگرافی مؤثر
طراحی وب سایت مدرن دارای تایپوگرافی مناسب، امن و درشت هستند. در اینجا برخی از اصول تایپوگرافی مدرن اشاره شده که تمام وبسایت های امروزه را شامل می شود:
 

    • فونت های استاندارد وب

 

    • اندازه متن باید درست باشد. هر چیزی که بیش از حد بزرگ و یا خیلی کوچک است استفاده نکنید.

 

    • خط فاصله باید کافی باشد تا کاربر بتواند آن را به درستی بخواند.

 

    استفاده از فونت های رنگی باید محدود باشد. سعی نکنید آن را بیش از اندازه رنگارنگ کنید.

 
-یادگیری ماشین
یادگیری ماشین یکی از گرایش های در حال ظهور است که در سال های اخیر محبوبیت زیادی به دست آورده است. هوش مصنوعی به سرعت در حال رشد است. ربات ها میتوانند نقش مهمی در نحوه ارتباط با تکنولوژی کاربران داشته باشند.
 
استفاده از روش یادگیری ماشین در طراحی سایت یک روش شگفت انگیز برای جذب بیشتر مشتریان است. از این فناوری استفاده کنید تا مشتریان بتوانند به طور کارآمد و مؤثرتر در وب سایت شما تعامل داشته باشند. این امر فرایند خرید را ساده تر می کند که در نهایت موجب افزایش وفاداری مشتری می شود.
 
-ویدئوهای پس زمینه تمام صفحه
شما می توانید برخی از وب سایت هایی را نگاه کنید که در آن ویدیوهای مورد نظر در بالای پس زمینه پخش می شود. این یک روند مدرن دیگر در طراحی وب سایت است که در طول زمان محبوبیت پیدا کرده است.
 
ویراستاران بصری قدرتمند در دسترس هستند که می تواند به شما اجازه دهد که این جنبه را به طراحی سایت اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که این امکانات را به نحوی نوآورانه به کار می برید.
 
-روز رسانی امنیتی
بروز رسانی امنیتی یکی از مهمترین عناصر طراحی وب سایت مدرن است زیرا هکرها همیشه به دنبال وجود رخنه و شکافی در وب سایت برای دسترسی به اطلاعات برای استقاده غیرقانونی خود هستند. هکرها دقیق تر از گذشته هستند و برای وب سایت ها این ضروری است که اطلاعات شخصی مشتری را به صورت امن نگهداری کند. بروز رسانی امنیتی می تواند اعتماد به مشتریان را تزریق کند؛ اطمینان حاصل کنید که اقدامات امنیتی در کل سازگار است. به محض اینکه بروز رسانی امنیتی جدید به بازار آمد، تغییرات را انجام دهید. این یک بازدید امن برای مشتریان را تضمین می کند. توصیه می شود که هر صاحب وب سایت (تجارت الکترونیک یا غیرالکترونیک) از SSL در وبسایت خود استفاده کند.
 
نتیجه گیری
در این مقاله، چند اصل طراحی سایت مدرن را بررسی کردیم که هر طراح باید در طراحی وب سایت مد نظر داشته باشد. در نهایت، همه چیز در مورد نیازهای افرادی است که محتوای شما را بازدید می کنند. این اصول برای حفظ یک تجربه ارزشمند و جالب برای مشتری ضروری هستند.

خانه --> اخبار و مقالات --> اصول مهم در طراحی سایت مدرن

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران