الگوریتم رنک برین RankBrain گوگل


 
اطلاعات درباره الگوریتم گوگل از طریق سه منبع اصلی بدست آمده و در طول زمان بروز شده است. این منابع عبارتند از :
 
اولین بار سایت بلومبرگ از این الگوریتم جدید گوگل یاد کرد. دومین منبع، اطلاعات اضافی که گوگل به طور مستقیم از طریق موتور جستجویش ارائه کرده است. سومین منبع، دانش ما براساس فرضیات، در مواردی که گوگل به آنها پاسخی نمی دهد.گوگل از یک سیستم هوش مصنوعی و تکنیک های یادگیری ماشین ( Machine learning )، به نام الگوریتم رنک برین “RankBrain”، جهت مرتب سازی نتایج جستجوی خود استفاده می کند.
 
الگوریتم رنک برین RankBrain نامی است که گوگل برای سیستم هوش مصنوعی و تکنیک های یادگیری ماشینی (ماشین لرنینگ)، جهت کمک به پردازش نتایج جستجوی خود، استفاده می کند و توسط گوگل و بلومبرگ تایید شده است. این الگوریتم برای پیدا کردن مطالب و موضوعات مرتبط و بیشتر برای نمایش های خاص و کلمات کلیدی طولانی و دریافت مفهوم و معنای جملات استفاده می شود.
 
هوش مصنوعی چیست؟
هوش مصنوعی (Artificial Intelligence)، یا AI به طور خلاصه، جایی است که کامپیوتر می تواند مانند یک انسان هوشمند عمل کند، یا حداقل با دستیابی به دانش و اطلاعات به صورت خودکار یاد گرفته و از آن برای ساخت ارتباط های جدید بهره بگیرید.
 
هوش مصنوعی زمانی فقط در رمان های علمی تخیلی وجود داشت، امروز دانشمندان با طراحی سیستم های کامپیوتری و ایجاد الگوریتم های ارتباطی در ایجاد AI گام بر می دارند.
 
هوش مصنوعی با یادگیری ماشینی متفاوت است؟
 
از نظر الگوریتم RankBrain گوگل تقریبا با هم مترادف هستند. البته می توان یادگیری ماشینی را جهت توصیف یک نوع رویکرد هوش مصنوعی، بیشتر در این الگوریتم گوگل دید.
 
الگوریتم اصلی موتور جستجوی گوگل چیست؟
الگوریتم اصلی موتور جستجوی گوگل، الگوریتم مرغ مگس خوار یا Hummingbird است، البته سالها بدون نام بود. در سال ۲۰۱۳ شرکت گوگل این الگوریتم جستجو را بازسازی و به نام مرغ مگس خوار Hummingbird نامگذاری کرد.
 
رنک برین گوگل و تاثیر آن بر سئو و بهینه سازی سایت ها چیست؟
با توجه به سیستم هوش مصنوعی به کار رفته در الگوریتم رنک برین، نقش تکنیک های کلاه سیاه هر روز کم رنگتر می شود. تمرکز بر اصول سئو کلاه سفید جایگاه بهتری را به سایت های مفید می دهد، در نهایت رنک برین کمک می کنند تا کاربران براساس جستجوشان نتایج نزدیکتری را پیدا کنند و این امر باعث محبوبیت روز افزون گوگل شده است.
 
جستجوی کلمات کلیدی طولانی و حتی جملات توسط کاربران و رتبه بندی نتایج دقیق توسط گوگل، آینده سئو را رقم می زند، به عبارتی، صرفاً دیگر کلمات کلیدی یک یا دو کلمه ای مهم نیستند و از همین امروز باید بر روی صفحات سایتتان که کیفیت پایینی دارند کاری کنید، محتوایی بنویسید که برای کاربران خوشایند باشد و پشتیبان بازاریابی اینترنتی شما باشد. و بدانید رنک برین میتواند مانند یک انسان کیفیت یک مقاله را تعیین کند، ترفندها و کلک های سئوکاران با روش های قدیمی را یاد بگیرد و ارتباط های بین واژگان را پیدا کند و تجربه بهتری از نتایج جستجو در اختیار کاربران قرار دهد و می توانید برای مشاوره سئو با ما تماس بگیرید.

خانه --> اخبار و مقالات --> الگوریتم رنک برین RankBrain گوگل

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران