الگوریتم کبوتر و تاثیر ان در بهینه سازی سئو

الگوریتم کبوتر در سال ۲۰۱۴ عرضه شده است. بیشتر موضوعاتی که پیرامون این الگوریتم مطرح شده درباره ارتباط محلی میان صفحات مختلف، دسته­ بندی مطالب اینترنتی و نمایش سریعتر نتایج جستجو به کاربران می­باشد. هر چند ارتباط محلی و نتایج جستجوی محلی چیز جدیدی نیست و از مدتها پیش گوگل چنین قوانینی را در جستجوهای خود رعایت می کند اما کاربرد عمده الگوریتم کبوتر بر روی همین موضوع بنا شده است.

 
یکی از نکات جالب توجه در ارتباط با این الگوریتم این است که گوگل این الگوریتم را به عنوان اختراع به نام خود ثبت کرده است و بعد از الگوریتم «پیج رنک »، این برای دومین بار است که گوگل الگوریتمی را به نام خود ثبت می کند. شناسایی وب سایت­های شبیه به هم به وسیله دسته­ بندی وب سایت ها و صفحات اینترنتی انجام می­شود که خود این موضوع سایت­های تقلبی و فریب دهنده را به راحتی رسوا می­کند و نیز ارتباط میان سایت­های مختلف را هم از لحاظ کیفی ارتقا می­دهد.
 
شرکت طراحی سایت
 
خصیصه منحصر به فرد این الگوریتم تاثیر فوق­ العاده زیاد آن بر روی سئو محلی است. برای روشن شدن این موضوع در قالب مثال فرض می­کنیم شما برای پیدا کردن یک رستوران مورد نظر خود درجستجوی گوگل را انتخاب می­کنید . بدون شک اگر نتایجی که گوگل به شما نشان می­دهد در اطراف محله­ ای باشد که شما در آن هستید شما جواب بسیار خوبی دریافت کرده اید ولی مطمئنا شما دوست ندارید که در نتایج گوگل رستوران­های شهرهای اطراف هم وجود داشته باشند.
 
با توجه به اینکه این الگوریتم گوگل بر خلاف الگوریتم­های گوگل پنگوئن و گوگل پاندا یک الگوریتم ضد اسپم نیست و فقط برای خوشه­ بندی نتایج و نمایش محلی آن ها استفاده می­شود این سوال پیش می آید که آیا تاثیری هم بر سئو یا بهینه سازی وب سایت دارد؟
 
زمانی که شما عبارت رستوران­های رامسر را سرچ می­کنید گوگل این رستوران ها را به صورت نتایج جداگانه نشان نمی­دهد بلکه فهرست و لیستی مشخص از رستوران­های رامسر را نمایش می­دهد. پس از نمایش فهرست­های معتبر به سراغ نیازمندی­ها می­رود و تازه در صفحه دوم به نوشته هایی از روزنامه ها می­رسیم که فهرستی از این رستوران­ها را برای راهنمایی مخاطبین خود ارائه کرده ­اند و در انتها شاید در صفحات سوم و چهارم به سایت اختصاصی رستوران­ها برسیم.
 
پس بررسی­هایی که صورت گرفته بیانگر آن است که آپدیت این الگوریتم نتایج فوق العاده­ ای برای فهرست­های محلی به همراه داشته است و این مساله با اشارات پیشین گوگل در مورد ارتباط نتایج محلی با سیگنال­های رنکینگ وب سایت­ها کاملا همخوانی دارد. این الگوریتم باعث شده تا دایرکتوری­های بزرگ و وب سایت­های بهینه سازی شده یا سایت­های با سئو بسیار پیشرفته به نتایج خوبی دست پیدا کنند و در تبع آن صفحات خصوصی رستوران ها یا هتل ها وارد رقابت بسیار سختی شده اند که این امر برای موارد تازه تاسیس بسیار پیچیده­ تر خواهد بود. نصیحت آخر ما این است که اگر می خواهید به خوبی دیده شوید خود را برای کبوتر گوگل جذاب تر و دلپذیرتر کنید.

خانه --> اخبار و مقالات --> الگوریتم کبوتر و تاثیر ان در بهینه سازی سئو

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران