الگوریتم گوگل پنگوئن

طراحی سایت تهران

 

پنگوئن ۱، ۱٫۳ درصد جستجوهایی که به زبان انگلیسی صورت گرفته بودند را تحت تاثیر قرار داد یعنی ۲٫۳۷ میلیارد جستجو. این آپدیت نسبتاً ویرانگر وضعیت سئو را کاملاً دگرگون کرد و در ذهن شرکت های سئو خاطره بدی از خود به جای گذاشت.
 گوگل همین روزها از الگوریتم پنگوئن۴ رونمایی خواهد کرد. اول قرار بود این کار در سال ۲۰۱۵ انجام شود اما تعطیلات آخر سال سبب شد که انجام آن به سال ۲۰۱۶ موکول شود. اکنون انتظار می رود که گوگل در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶، پنگوئن ۴ را رونمایی کند و ما در گروه سئوی وب۲۴ حدس می زنیم در همین فروردین ماه پیش رو این اتفاق بیفتد.
به هر حال، دنیای سئو همچنان نگران و منتظر این رویداد است.

 

الگوریتم گوگل پنگوئن

گوگل اولین بار در سال ۲۰۱۲ از آپدیت پنگوئن استفاده کرد تا سایت هایی که در نتایج جستجو تقلب نموده و به ویژه آن هایی که با استفاده از لینک ها رتبه بندی ها را دستکاری می کردند را مورد شناسایی قرار دهد. به عبارت دیگر، این آپدیت، لینک های غیر واقعی (یعنی لینک های خریداری شده و لینک هایی که منحصراً برای بهبود رتبه بندی ایجاد شده بودند) را شناسایی می کرد.
با انتشار پنگوئن ۲ و ۳، شرکت های دیجیتال با تجربه تر شدند. در واقع آن ها پیام رسا و واضح آپدیت پنگوئن را دریافت کردند. بنابراین با انتشار نسخه جدید پنگوئن، این شرکت ها می دانند که باید هر چه سریع تر از شر لینک های بد خلاص شوند.
 

هرچند گوگل معمولاً روی بک لینک هایی که با روش نویسنده مهمان به دست آمده اند حساس نیست، اما این به این معنا نیست که این بک لینک ها از شر پنگوئن در امانند و باز هم احتمال سمی شدن این لک لینک ها برای شما وجود دارد.
در واقع این همه ترس و نگرانی به خاطر این است که ممکن است پنگوئن همه تلاش های شما در این زمینه را به باد دهد.
 

بعد از حمله پنگوئن چگونه می توان وبسایت را بازسازی و ترمیم کرد؟

بررسی بک لینک ها و حذف لینک های مسموم کاری است که برای بازسازی سایت خود باید انجام دهید (البته بهتر بود که قبل از حمله پنگوئن به فکر آن می بودید).
 
اگر بک لینک های شما حذف شده است، باید دوباره بک لینک بسازید.  هرچند همیشه و به طور دائمی باید برای بک لینک گرفتن تلاش کنید اما بعد از حمله پنگوئن باید تلاش مضاعفی برای بک لینک گرفتن داشته باشید.

بازسازی لینک های خراب

وبسایتی که قبلاً در آن لینک داشته اید را بررسی کنید. فهرستی از لینک های خراب آن تهیه نموده و سپس این فهرست را به مدیر آن وبسایت ارائه دهید و از او بخواهید که لینک های خراب به وبسایت شما را اصلاح کنند.
خانه --> اخبار و مقالات --> الگوریتم گوگل پنگوئن

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران