انتقال دامنه چگونه است؟


 
انتقال مالکیت دامنه
مهم ترین اصل در انتخاب شرکت ثبت کننده دامنه، اطمینان خاطر از ثبت مطمئن دامنه به نام شخص متقاضی است. معنای انتقال مالکیت دامنه، واگذاری تمامی اختیارات حقیقی و حقوقی دامنه ای است که شما جهت معرفی و گسترش کسب و کار در دنیای مجازی در قالب ثبت دامنه انتخاب نموده اید. در دنیای واقعی، این نام دامنه همان «برند» شماست که اگر جهت ثبت و معرفی آن روش درست و مطمئنی انتخاب نشود، امکان سوءاستفاده از آن وجود خواهد داشت.
 
روش صحیح انتقال مالکیت دامنه
«صحت این درخواست مورد تایید است »؛ عبارتی ساده که سیاست هر شرکت جهت اعلام آن متفاوت است. دریافت مدارک، کسب اجازه تلفنی، ارسال ایمیل و… در نگاه اول روشی مطمئن به نظر می‌آید. اما با کمی تامل آگاه می‌شوید که اثبات رضایت طرفین جهت انتقال مالکیت دامنه در روش‌های ذکر شده مطمئن نیست. دریافت مدارک و انجام درست و کامل احراز هویت توسط شرکت ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه در چنین مواردی است که اهمیتی دو چندان پیدا می‌کند. متاسفانه شرکت هایی که جهت جابه‌جایی دامنه به قوانین مالکیت دامنه متعهد هستند، بسیار محدود است. زیرا انجام درخواست ارسال شده کاربر توسط برخی شرکت ها از هر طریقی، صرفا جهت سهولت و تسریع در انجام آن، باعث نادیده گرفته شدن حفره های امنیتی و نقض قوانین مالکیت می گردد. تایید رسمی امضاء یکی از مطمئن‌ترین روش‌های موجود ارائه درخواست بنا به نوع مالکیت حقیقی و حقوقی دامنه است.
 
یک انتخاب درست و پیشگیری از مشکلات احتمالی
یک تصمیم و انتخاب مطمئن می تواند تمامی نگرانی های مربوط به مالکیت دامنه را از میان بردارد. شرکتی که متعهد به قوانین و حفظ مالکیت دامنه خریداری شده است می‌تواند اطلاعات درستی از اختیارات کاربر پس از خرید دامنه در اختیار ایشان قرار دهد.

خانه --> اخبار و مقالات --> انتقال دامنه چگونه است؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران