اهمیت زمان بارگذاری صفحه وب در گوگل

 
طراحی وب سایت
 
کاربران ترجیح می دهند از وب سایت هایی که سریعتر بارگذاری می شوند استفاده کرده و تمایل بیشتری به صرف زمان خود در این گونه وب سایت ها دارند.ز این رو گوگل از سرعت وب سایت ها به عنوان یکی از پارامترهای الگوریتم در رتبه بندی استفاده کرد، هر یک از مدیران وب سایت ها دلیل خوبی برای توجه به بارگذاری هر یک از صفحات وب سایت خود پیدا کردند.هرچند هنوز کیفیت و مرتبط بودن اطلاعات در وب سایت ها عامل تعیین کننده می باشد. اما اگر سرعت وب سایت شما پایین است، از طرف گوگل اخطار دریافت خواهید کرد.
 
گوگل چگونه سرعت صفحات وب شما را تخمین می زند؟
این موضوع بسیار حیاتی است که بفهمید الگوریتم گوگل چگونه سرعت بارگذاری صفحات شما و همچنین رتبهء وب شما را تعیین میکند. موتور جستجو از دو عامل اصلی برای ارزیابی سرعت استفاده می نماید.
 
اولاً اگر وب سایت شما پاسخ سریعتری به ربات گوگل ارسال نماید، رتبهء بالاتری در سرعت خواهد داشت. برنامهء ربات های گوگل به دنبال وب سایت های شاخص و استفاده از آنها هستند.
 
دوماً در صورت ثبت زمان بارگذاری سریعتر نسبت به رقبای خود در نوار ابزار گوگل، وب سایت شما در رتبه بندی سرعت در رتبه مناسبی قرار خواهد گرفت. بهترین کمک برای تجزیه و تحلیل سرعت وب شما، گوگل می باشد. این موتور جستجو یک صفحهء گزارش سرعت به ابزار مدیریت سایت در بخش آزمایشگاه مدیران گوگل، اضافه کرده است. ابزارها و گزارشات برای مقایسهء زمان بارگذاری صفحهء وب سایت شما با دیگر رقبا، مورد استفاده قرار می گیرد. و هنگامی که با اطلاعات از رتبهء‌سرعت صفحهء وب خود مسلح می شوید، می توانید شروع به انجام تغییرات لازم در کد ها و ساختار وب برای بالا بردن سرعت اقدام نمایید.
 
اولویت اول شما این است که مطمئن شوید در وب سایت شما صفحهء کندی وجود ندارد. صفحه هایی که بیشتر از ۲ ثانیه برای بارگذاری وقت می گیرند در صفحهء ابزار مدیریت گوگل به عنوان صفحات کند مشخص می شوند. برای پیشگیری از دریافت اخطار از گوگل نیاز به بهبود و ارتقاء صفحات وب می باشد.
 
هنگامی که شما در وب سایت خود هیچ صفحهء کندی نداشته باشیدة سعی کنید تمامی صفحات وب شما در کمتر از ۲ثانیه بارگذاری شود. متن زیر را مطالعه کرده تا دلیل اهمیت این موضوع را درک نمایید.
داشتن یک وب سایت که به سرعت بارگذاری می شود مزایای بیشتری نسبت به داشتن رتبهء عالی در موتور جستجو و اجتناب از اخطارهای گوگل خواهد داشت. وب سایتهای بهینه شده برای داشتن سرعت بالاتر نیاز به درخواست افزایش پهنای باند از هاست خود داشته در نتیجه باعث کاهش هزینه های کلی میزبان خود خواهید شد. وب سایتهای سریعتر قادر به ایجاد تجربه بهتری برای کاربران از مرورگر ها می باشند.زیرا کاربران قادر به دریافت سریعتر اطلاعات و حرکت آسان تر در وب سایت شما می شوند. بعلاوه وب سایت هایی که برای سرعت بالاتر بهینه شده اند در تلفن های همراه و کامپیوتر های جیبی و دیگر دستگاه هایی که سطح پردازش آنها در حد استاندارد لپ تاپ و یا کامپیوتر های رومیزی نمی باشد، با سرعت بهتری کار می کنند.

با وجود این که شما می توانید یک نوع نسخه ای از وب سایت خود برای تلفن های همراه داشته باشید؛ بعضی از کاربران تمایل به مشاهدهء نسخهء کامل html وب شما در تلفن همراه و یا کامپیوترجیبی خود دارند. در این صورت شانس موفقیت با وب سایت هایی است که با سرعت بالاتری در این نوع دستگاه ها بارگذاری می شوند، می باشد.
 
لیست زیر ۳ نمونه از بهترین ابزارها را به شما معرفی می کند:

Page speed
این ابزار یک برنامه با کد های open source می باشد که می توانید در مرورگر فایرفاکس آن را اضافه کنید. این ابزار سرعت وب شما را ارزیابی کرده و به شما در مورد چگونگی بهبود آن پیشنهاد میدهد. Page speed از پیکربندی و ساختار صفحه و کد های front end وب شما و سرور شما آزمایش به عمل می آورد.

بعد از اجرای این آزمایش، به شما در مورد سرعت وب شما گزارش و پیشنهادی در مورد چگونگی بهبود سرعت شما ارائه می کند.
 
Y slow
ابزار رایگانی است که از طریق یاهو که با نرم افزار firebug ادغام شده و برای توسعهء وب سایت می توان به مرورگر فایر فاکس اضافه کرد. این ابزار دارای نمایش آمار، گزارش ارزیابی و همچنین ارائه بهترین پیشنهاد برای بهبود سرعت صفحات وب سایت می باشد. Yslow همراه با دیگر ابزارها از جمله Smush ادغام شده و برای ارزیابی عملکرد صفحات استفاده می شود. استفاده از این ابزار به همراه JSLint باعث افزایش بیشتر عملکرد صفحات وب شما خواهد شد. ابزار Yslow در یاهو ساخته شده و همچنان برای جلوگیری از اخطارهای گوگل مناسب می باشد.
 
ابزار سرعت SSEL
در لابراتوارهای مخفی موتورهای جستجو وب سایتی برای بررسی سرعت صفحات وجود دارد که در آن به سرعت پاسخ سوالات خود در مورد اینکه چقدر صفحهء وب شما بزرگ بوده و با چه سرعتی بارگذاری می شود، خواهید یافت.
 
تغییر سریع سرعت وب سایت
عوامل متعددی بر سرعت بارگذاری صفحهء وب شما تأثیر داشته که بسیاری از آنها فنی بوده و توسط مدیر وب و یا توسعه دهندگان به بهترین نحو برطرف می شود. وتا زمانی که شما تجربیاتی از داشتن نسخهء HTML و ایجاد صفحهء وب دارید، می توانید برخی از تغییرات را خودتان انجام دهید.
 
کاهش تعداد، اندازه و کیفیت تصاویر و استفاده کمتر از صدا، فلش و جاوا اسکریپت و یا کاهش طول صفحه و یا تبدیل آن به صفحات کوچکتر از جمله تغییراتی است خود شما قادر به انجام آن خواهید بود.
 
کدهای اصلی html-java-css را بردارید؛ زیرا این کدها باعث کند شدن صفحات وب شما می شوند. از تصاویر و یا دیگر اجزاء که مستقیماً از دامنه های دیگر لینک شده استفاده نکنید. به جای آن یک کپی برروی سرور خود قرار داده و از آن استفاده نمایید. و در نهایت چشم از ابزار مدیریت سایت گوگل برنداشته و چگونگی مقایسهء وب سایت خود با دیگر رقبا را فراموش نکنید.

خانه --> اخبار و مقالات --> اهمیت زمان بارگذاری صفحه وب در گوگل

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران