اهمیت نسبت متن به کد در طراحی سایت

نسبت متن به کد یا همان text ratio چیست؟

 
هر سایتی در داخل قسمت بک اند یا همان قسمت کد نویسی شامل کد ها و متن می باشد یعنی اینکه سایت شما بیشتر از کد تشکیل شده است یا از متن یعنی هر چقدر متن شما از کدهای سایت شما بیشتر باشد خیلی بهتر می توانید این میزان را بالاتر ببرید اسم انگلیسی نسبت متن به کد text ratio نام دارد.
 

بهتر میزان نسبت متن به کد چند است؟

نسبت متن به کد میزان دقیقی ندارد چون برای هر سایتی فرق می کند مثلا یک سایت فروشگاهی که فقط بیشتر کد دارد نمی تواند از این میزان استفاده کند یا یک سایت شرکتی ولی میزان خوب آن ۲۵ است.البته سایت هایی که در رتبه بندی گوگل رتبه خوبی دارند میزان کد نسبت به متن بالایی دارند.
 

آیا text ratio در سئو سایت هم تاثیری دارد؟

البته این را بگم نسبت متن به کد تاثیر مستقیمی در روند سئو ندارد ولی می تواند روی پارامترهای دیگر تاثیر مستقیم و خوبی بگذارد.
 

پارامترهایی برای نسبت متن به کد

سرعت بهتر : وقتی طراحی سایت شما متن های بیشتری نسبت به کدها داشته باشید باعث می شود سرعت سایت بهتر شود و می دانید که یکی از معیارهای سئو سایت سرعت سایت هست.
 
معرفی به گوگل : وقتی سایت شما این میزان را درست رعایت کرده باشد خیلی راحت تر سایت شما توسط ربات های گوگل شناسایی و ایندکس می شود.
 
سایت برای کاربران است نه برای موتورهای جستجو : وقتی شما نسبت متن به کد سایت شما بالاتر باشد یعنی اینکه برای کاربران و اطلاع رسانی مناسب این سایت را طراحی سایت کرده اید نه اینکه فقط برای اینکه در موتورهای جستجو جایگاهی مناسبی داشته باشد و همین باعث می شود رتبه شما بهبود یابد یکی از معیارهای سئو سایت احترام به کاربران سایت هست.
 
چند تکنیک برای اینکه بتوانید میزان متن به کد سایت خود را بالاتر ببرید

  • -می توانید به این سایت بروید و این میزان را چک کنید
  • -سعی کنید صفحه سایت شما کمتر از ۳۰۰ کیلو بایت باشد که این برای سایت هایی که با قالب های آماده طراحی می شوند غیر ممکن است
  • -تصاویر غیر ضروری را پاک کنید
  • -از تکنیک table که دیگر قدیمی شده است استفاده نکنید
  • -کدهای اضافی را پاک کنید امری سخت در قالب های آماده
  • -از فاصله دادن بین کدهای سایت پرهیز کنید
  • -از فلش به هیچ عنوان استفاده نکنید

 
امیدوارم این مطلب هم توانسته باشد شما را با یکی دیگر از واژه های طراحی سایت آشنا کند.

 

خانه --> اخبار و مقالات --> اهمیت نسبت متن به کد در طراحی سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران