ایندکس پنهان کلمات یا LSI KEYWORDS چیست؟

LSI دقیقا چیست؟
و آیا شواهد و دلایلی وجود دارد که LSI می‌تواند به سئو و بهینه سازی سایت کمک کند؟
برای پاسخ به این سوالات، بگذارید ریشه های LSI و آنچه انجام می‌دهد را بررسی کنیم یا اگر بهتر بخواهیم بگوییم شما را با یک راه حل اساسی در سئو سال ۲۰۱۸ آشنا کنیم.
 
یک سری شایعه و اطلاعات اشتباه در خصوص LSI وجود دارد؛ این مقاله این نظریه را مطرح می‌کند که استفاده از کلمات کلیدی LSI به طور مثبت بر سئوی شما تاثیر نمی‌گذارد و برخی از راهبردهای موثر آن نشان می‌دهد.
LSI گاهی اوقات به عنوان تجزیه و تحلیل معنایی نزولی شناخته می‌شود که این یک روش ریاضی است که در اواخر دهه ۱۹۸۰ برای بهبود دقت بازاریابی اطلاعات توسعه یافت. این روش از تکنیکی به نام تجزیه ارزش واحد برای اسکن داده های ساختار یافته درون اسناد و شناسایی روبط بین مفاهیم موجود در آن استفاده می‌کند.

 

در اصل LSI را اینطور می‌توان دید؛ روبط پنهان (latent) بین کلمات (semantics) به منظور بهبود درک اطلاعات (indexing)

ایندکس معنا دار را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 

  • یک تکنولوژی توسعه یافته در اواخر دهه ۱۹۸۰ میلادی برای بازاریابی اطلاعات، که در پاسخ به تکنولوژی های قبلی که نمی‌توانست مترادف و یا تعدد معانی را درک کند.
  • یک رویکرد خاص که سعی دارد ساختار زیرین معنا را در زبان درک کند.
  • توانایی القای این یافته‌ها دسته های سلسله مراتبی را به وجود می‌آورد.
  • در اصل برای کار بر روی مجموعه های کوچکی از اسناد ایستا مفید است.

 

LSI و سئو

اگر ما از بخش قبلی این مقاله صرف نظر کنیم که گفتیم LSI اجازه می‌دهد یک موتورجستجو مترادف‌ها را درک کند، منطقی است که استفاده از کلمات مترادف در یک سند می‌تواند، به یک موتورجستجو برای درک محتوای شما کمک کند.
 
و اگر یک موتورجستجو بتواند مطلب را درک کند، می‌تواند آن را برای نمایش های هدف شما فهرست و رتبه بندی کند. علاوه بر این، استفاده از مترادف ها می‌تواند ارتباط موضوعی بخش کلی محتوا را تقویت کند که برای سئو خوب است، درست است ؟

مسئله این است که کلمات مترادف برای کلمات کلیدی مورد نظر شما در یک قطعه از محتوا به عملکرد سئو کمک می‌کند. آن‌ها گاهی اوقات به عنوان کلمات کلیدی LSI شناخته می‌شوند.

 

مشکل؟

هیچ مدرکی دال بر استفاده گوگل از LSI وجود ندارد.

 

به جای LSI روی چه چیزی باید تمرکز کنید؟

بهینه سازی محتوا از دید کاربر برای جذب ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجو  با پیشرفت گوگل در یک خط رشد کرده است. به همان اندازه ، موتورهای جستجو برای درک معنای کلمات در متن، هنوزهم چالش هایی دارند. (این مورد در متون فارسی بسیار ملموس تر است.)

به جای اضافه کردن کلمات کلیدی LSI، راه های بهتری برای رسیدن به این هدف وجود دارد

اول از همه داده‌های ساختار یافته جزء اصلی استراتژی جدید سئو هستند.با برچسب زدن به طور واضح، ما میتوانیم به جستجوی موتورهای جستجو برای شاخص و خدمت به محتوا در نتایج غنی در سراسر دستگاه های متعدد کمک کنیم. (توجه کنید اگر مطلبی در باره لپ تاپ می نویسید ، کلمات سی پی یو ، رم ، باتری ، کارت گرافیک ، سایز صفحه نمایش و … جزو لاینفک محتوای شما باشند .) چرا که موتور های جستجو کلماتی را شناسایی می‌کنند که به طور معمول برای چگونگی ارتباط آن‌ها و تعامل با یکدیگر برای تغییر معنا استفاده می‌شود.ما می توانیم برخی از این اصطلاحات را با تحقیق در مورد محصولات یا خدماتی که مایل به ارتقاء آن هستیم و از جمله اصطلاحات دقیق، شناسایی کنیم.

به جای گل‌آلود کردن آب با استفاده از کلمات مترادف، همه می‌بایست به دنبال وضوح بیشتر باشیم.

چرا از تکنولوژی های دهه ۱۹۸۰ همچنان استفاده می‌کنید؟

موتورهای جستجو به واسطه ماهیت خود در تجارت ایندکس ، رتبه بندی و نمایش نتایج مفید قرار دارند. با این حال هنوز هیچ دلیل و یا اثری وجود ندارد که اثبات کند گوگل هنوز از LSI استفاده میکند .
 
دقت کنید حتی اگر مدرکی وجود نداشته باشد که گوگل از LSI استفاده می‌کند، افزودن کلمات مترادف در کل محتوای شما هیچ آسیبی نخواهد داشت. به این ترتیبارزش آن را دارد که امتحان کنیم، چون شواهد محکمی هم وجود ندارد که قطعا گوگل از LSI استفاده نمی‌کند!
 
شما می‌توانید تمام متن خود را با کلمات مترادف کلمه کلیدی اصلی خود تغییر دهید، با این کار می‌توانید تنها یک درصد نظر گوگل را برای بهبود رتبه خود و بهینه سازی سایت‌تان جلب کنید.

 

جمع بندی

متاسفانه بسیاری از افراد و کمپانی های سئو شناخته شده و هوشمند در خصوص LSI گمراه شده‌اند!
 
اگر ما می‌خواهیم یک صنعت حرفه‌ای متشکل از متخصصان سئو را پرورش دهیم، باید بر روی اعتماد سازی از طریق به اشتراک گذاری یافته های مبتنی بر شواهد متمرکز شویم.
 
ترویج مفهوم کلمات کلیدی LSI شاید به کسی و یا کسب و کاری مستقیما آسیب نزد، اما می‌تواند اعتماد را کاهش دهد و راه را برای فریب بیشتر در آینده باز کند.

خانه --> اخبار و مقالات --> ایندکس پنهان کلمات یا LSI KEYWORDS چیست؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران