ای فریم چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟


 
inline frame که به اختصار iframe نامیده می شود یکی از تگ های HTML بوده که جهت نمایش یک صفحه اینترنت در سایت شما بکار گرفته میشود. به عبارت دیگر آی فریم به عنوان تگ سازنده ی سایت توانایی نمایش اطلاعات و تمامی محتویات یک لینک داخل سایت را فراهم می آورد.
 
آی فریم بیشتر جهت نمایش مطالب و صفحه های دیگر سایت ها به کار می رود از این روinclude کردن در آن امکان پذیر نخواهد بود.
 
مطالب آی فریم در موتورهای جستجو ایندکس نمی شود و از طریق موتورهای جستجو نمایش داده نمی شوند.
 
تاثیر آی فریم بر سئو
استفاده از آی فریم به معنای ارجاع بخش هایی از صفحه وب سایت به منابع خارجی است به این ترتیب موتورهای جستجو قادر به ارتباط برقرار کردن صفحات خارجی و مطالب داخل صفحه نیستند به این ترتیب مطالب ای فریم داخل محتوای صفحه ایندکس نمی شود بنا براین استفاده از ای فریم بر سئو تاثیر منفی دارد.
 
راه های مقابله با هدر رفتن ترافیک سایت
برای مقابله با هدر رفتن ترافیک سایت تا حد امکان از Iframe استفاده نکنید اگر به هردلیل مثل انتشار مجدد ویدئو های یک سایت دیگر مجبور به استفاده از Iframe هستید سعی کنید از آن در صفحات اصلی سایت استفاده نکنید.
 
ای فریم ها را به سایت ها دیگر پاس ندهید و از صفحات داخلی سایت خودتان استفاده کنید و در نهایت استفاده از اسکریپت ها به جای ای فریم می تواند جایگزین مناسبی باشد.
 
آی فریم های مخفی
برخی از قالب های رایگان طراحی سایت در داخل خود ای فریم های مخفی دارند که درون کدهای سایت مخفی شده اند. به این ترتیب لینک های مخفی درون سایت شما ایجاد می کنند و به سرقت ترافیک شما می پردازند.
 
این خطر وجود دارد سرویس هایی مثل به روزرسانی نرخ ارز، اعلام وضعیت آب و هوا و یا سرویس ارائه فال روزانه دارای ای فریم های مخفی باشند از آن ها تا حد امکان درسایت خودتان دوری کنید.
 
تاثیر ای فریم بر رتبه سایت
گوگل و سایر موتورهای جستجوی معتبر قادر به تشخیص ای فریم بوده و وجود آن نباید تاثیر بر رتبه سایت داشته باشد. اما اگر سایتی به هردلیل از iframe استفاده کرده باشد محتوای داخل آن جزو محتوای سایت محسوب نمی شود و اگر از لحاظ شما آن مطلب مهم باشد در نظر گوگل بی اهمیت جلو ه خواهد کرد.

خانه --> اخبار و مقالات --> ای فریم چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران