بایدها در احیای یک وبسایت

ساخت سایت

در زیر یک فهرست کوچیک نوشتیم از چیزهایی که موقع بازسازی یا تغییر مدل سایت تجاریتان باید ه انها توجه کنید.

به بازدیدکننده هاتون توجه کنید
ببینید چه افرادی از سایت شما بازدید میکنند و دنبال چی میگردند. حتما هم قبلا گزارشهای آماری سایتتونو دیدید و شده که بر اساس انها دست به اقداماتی بزنید. پس با استفاده از همین اطلاعات، مهمترین صفحات سایتتان که بازدید بیشتری داشتن پیدا کنید و ببینید کاربر روی اون صفحات چی میخواسته. همان را روی کل صفحات سایت به مشتری بدید و کاری کنید که ان چیز به محض ورود کاربر مشخص باشد و با تکیه بر چیزهایی که تجربه کاربری رو زیاد نمیکنه وقت تلف نکنید.
خیلی از مردم موقعی که میخوان سایتشونو طراحی کنند، تمرکزشونو از دست میدند و یهو در یک لحظه همزمان نگران ۱۵ چیز مختلف روی سایتشون میشوند و دیگه یادشون میرو باید حواسشون به کاربر هم باشد که بتونه سریع و راحت هرچیزی رو که میخواد روی سایت پیدا کند.

اصول را رعایت کنید
ببینید کسب و کار شما تظاهری از چیه؟ چه چیزی توش خاصه؟ شاید محصولاتی که میفروشید باشد، شاید خدمات پس از فروشتون خیلی عالیه یا شایدم سرعتتان. باید یه چیزی داشته باشید که شما رو از بقیه متمایز کند. وقتی اون خصوصیت رو پیدا کردید باید خوب برنامه ریزی کنید تا مشتریها به محض ورود به سایت شما متوجه اون جنبه های خاص از کارتون بشوند.
خیلی از صنایع نمیتوانند ویژگی های منحصر به فردشونو به مشتریهاشون نشون بدهند و بگن چرا باید از ما خرید کنید و طرف رقبامون نرید. این نکته خیلی میتونه مؤثر باشه و در عین حال هم خیلی ازش غفلت میشه. احتمالش زیاده که رقیب شما هم این کارو انجام ندهد و شما بتونید با یکم تلاش از اشتباه اونا سود ببرید.

قدرت بخشی به برند
همونطور که قبلا هم گفتیم، تو بودجه بندی سالیانه تان باید ظهور در شبکه های اجتماعی، تبلیغات و تکیه به آمار و ارقام رو هم در نظر بگیرید. فارغ از اینکه چی میفروشید یا چه خدماتی ارائه میدید، حتی اگه الآن هم رقیبی ندارید بالاخره به زودی یکی پیدا میکنید. بخاطر همین باید از آمار و ارقام خودتون با خبر باشید و کاری کنید که مردم قبل از اینکه برن سراغ رقباتون، اول بیان سراغ شما و بخوان شما رو بشناسن. بعد از اینکه سایتتون کامل شد و درست کار کرد باید اینو تو اولویت اولتون بذارید.

ضرورت امنیت
باید اطلاعات مشتریهایتان تا جایی که میشود در امنیت باشه و خطر دزدیده شدن اطلاعات مشتریهایتان به حداقل برسانید. اگه سایتتان هک بشود شهرتتان به عنوان یک شرکت به خطر میفتد و تو دردسر بزرگی میفتید.
برای امن کردن سایت کارهای زیادی میشود انجام داد، از کدنویسی صحیح تا رمزگذاری انتقال اطلاعات بین وبسایت و کاربر.

خانه --> اخبار و مقالات --> بایدها در احیای یک وبسایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران