برای بهینه سازی فقط طراحی ریسپانسیو سایت کافی نیست !

 
قیمت طراحی سایت
 
با توجه به این که در حال حاضر اهمیت طراحی برای موبایل ها از اهمیت طراحی دسکتاپ پیشی گرفته است، شما باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا بتوانید بهترین نتیجه و بیشترین بهره برداری از شرایط را داشته باشید. در این میان و در شرایط امروزه، سرعت بارگذاری صفحات از اهمیت زیادی برخوردار شده اند. بسیاری از صفحات که توسط موبایل ها باز می شوند زمانی بیش از ۷ ثانیه نیاز دارند تا به طور کامل بارگذای شوند! در دنیای امروز و شرایط موجود بهترین راه حل پیش روی شما صفحات AMP هستند.
 
در طراحی یک وب سایت نه تنها طراحی ریسپانسیو کافی نیست بلکه در حال حاضر می توان فقط از یک طراحی موبایل برای سایت استفاده کرد!! البته این کار تنها برای کاربران مفید است و از نظر استاندارهای موتورهای جستو به مشکل بر خواهید خورد پس بهتر است که یک طراحی ریسپانسیو همراه با صفحات مخصوص برای موبایل ها (AMP) داشته باشید.
 
مزایای طراحی ریسپانسیو
-بر روی تمامی دستگاه ها به صورت کامل نمایش داده می شود
-از ایجاد یک سایت مستقل برای موبایل ارزان تر خواهد بود
-سایت در حالت آفلاین نیز با استفاده از HTML5 نمایش داده می شود
 
معایب طراحی ریسپانسیو
-سرعت بارگذاری آن نسبتا پایین است
-طراحان باید برای لمس صفحات بهینه سازی کنند! ( به عنوان مثال مشخص کردن تفاوت میان لمس برای کلیک و یا اسکرول کردن صفحه)
-برخی محتواها و اطلاعات صفحات باید برای دستگاه های کوچک بهینه شوند ( مثلا جدول ها و نمودارها )
 
با توجه به آنچه که گفته شد امروزه بسیاری از سایت ها و صفحات در حال استفاده و کوچ کردن به سمت صفحات AMP هستند.
 
AMP یک راه حل ساده است یا یک شاه کلید؟!
قبل از هرچیزی باید به شما بگوییم که AMP را برای صفحات بلاگ و اخبار استفاده کنید نه برای همه ی صفحاتتان! از آن جایی که صفحات AMP بسیاری از استایل ها وجلوه های گرافیکی را به شما نمایش نمی دهند پس نمی توان در هر صفحه ای از چنین نعمتی بهره برد!!! در حال حاضر و با شرایطی که برای این صفحات داریم نمی توانیم آن ها را به عنوان یک شاه کلید و یا یک معجزه در نظر بگیریم. ترکیبی از یک طراحی واکنش گرا و استفاده از صفحات شتاب دهنده ی موبایل، احتمالا بهترین کاریست که شما برای سئو و بهینه سازی سایت می توانید انجام دهید.
 
استفاده از Web Application ها
با وجود آن که سایت های بسیار کمی از این تکنولوژی استفاده می کنند اما این می تواند یک راه حل کاملا موفق و کاربردی باشد! وب اپلیکیشن ها یک برنامه هستند که برای اجرا نیازی به دانلود و نصب آن ها ندارید! آن ها می توانند بر روی مرورگرها و در قالب یک سایت اجرا شوند. مزایای این اپلیکیشن ها را در زیر بیان کرده ایم:
 
-کار کردن به صورت آفلاین
-سرعت بارگذای مناسب و قابل رقابت با AMP
-دسترسی بر روی تمامی دستگاه ها و مرورگرها
-انتقال سریع بین صفحات
-پشتیبانی از تلفن های همراه قدیمی
-قابل ثبت توسط موتورهای جستجو و لینک گذاری
-توانایی ارسال اعلان ها
این مورد از نظر کارایی و سرعت و همچنین تجربه ی کاربر بسیار خوب و کاربری می باشد اما یک اشکال و مسئله ی بزرگ درباره ی آن وجود دارد که قیمت و هزینه ی آن است! این کار برای شما هزینه طراحی زیادی را خواهد ساخت و به احتمال فراوان برای حفظ و بهبود آن نیز مجبور می شوید یک طراح وب حرفه ای استخدام کنید.
 
AMP یا Web Applicatiin؟
به احتمال زیاد در حال حاضر بزرگترین سوال در ذهن شما همین است که به سمت صفحات AMP بروید و یا آن که از وب اپلیکیشن ها استفاده کنید! همانطور که گفتیم AMP برای بخش خبر و بلاگ فایده دارد و اگر می خواهید ترافیک بیشتری را به سمت سایتتان بکشید، می توانید بر روی اینگونه صفحات حساب ویژه ای باز کنید. در حالتی دیگر و در صورتی که می خواهید کاربر از تمامی امکانات و جلوه های گرافیکی در سایت بهره مند شود و تحت تاثیر آن ها قرار بگیرد باید به سمت وب اپلیکیشن ها بروید!
 
از نظر طراحی AMPها یک فاجعه هستند چرا که بخش زیادی از استایل ها و ویژگی های گرافیکی را از بین می برند، به همین دلیل می توان Web Application ها را برتر دانست!

خانه --> اخبار و مقالات --> برای بهینه سازی فقط طراحی ریسپانسیو سایت کافی نیست !

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران