بهترین روشهای ساخت بک لینک برای سئو

 

 

ساخت سایت
 
یکی از رایج ترین روش های گرفتن بکلینک با کیفیت در بیشتر کشورها استفاده از پست مهمان است. این روش در ایران نیاز به کمی تغییر برای اجرای صحیح دارد.
 
بهترین روشهای ساخت بک لینک برای سئو
اگر واژه List of Guest blog sites را در گوگل جستجو کنید. شاهد سایت های معتبری خواهید بود که به شما امکان درج پست مهمان و گرفتن بکلینک در موضوعات مختلف را میدهد. در ایران اگر برای واژه لیست سایت های ارائه دهنده پست مهمان جستجو کنید. شاید بتوانید یک یا دو سایت را بیابید که در موضوعات مربوط به طراحی سایت پست مهمان قبول می کنند.
 
اگر شما صاحب یک سایت فروشگاهی باشید. گرفتن لینک از یک مطلب طراحی سایت یا سئو تاثیری در افزایش مخاطبان شما نخواهد داشت.
 
شاید دلیل آنکه بیشتر لینکهایی که در سایت های ایرانی مشاهده می کنیم. لینک های تبلیغاتی همراه با بنر تبلیغی هستند. همین نکته است که سایتی که امکان ایجاد پست مهمان در همه زمینه ها را برایمان مهیا کند وجود ندارد.
 
هر حفره ای در اقتصاد دلیلی منطقی دارد. اگر سایتی وجود ندارد که پست مهمان در زمنیه های مختلف قبول کند. مهمترین دلیل آن این است که محتواگذارانی که بخواهند درباره موضوعات مختلف مطلب بنویسند بسیار کم و انگشت شمار هستند. یا اصلا وجود ندارند.
 
بعنوان یک شرکت طراح سایت بارها شاهد بودیم که مشتریانمان حتی برای سایت خودشان هم از تهیه مطلب عاجز هستند. بنابراین دیگر انتظار ایجاد مطلب برای سایت های پذیرش پست مهمان بی معنی است.
 
نکته طلایی استفاده از پست مهمان در ایران
همانطور که تا اینجا گفتیم سایت هایی وجود دارند که مالکان آن حاضر به تولید محتوا برای سایت خودشان هم نیستند. سایت هایی هم هستند که برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل نیاز به دریافت لینک از سایت های مرتبط هستند. با اتصال این دو سایت شما میتوانید درآمد بالایی کسب کنید.
 
پست مهمان در ایران چگونه باید عمل کند
بعنوان یک فری لنسر، سئو کار یا شرکت طراحی سایت و یا شرکت بازاریابی برای ایجاد پست مهمان راهکارهای زیر را بکار بگیرید.
 
-مشخص کردن موضوع اصلی سایت مشتری
-مشخص کردن سایت هایی که موضوع مشابه دارند ولی رقیب بلقوه نیستند.
-تحقیق کلمات کلیدی
-مشخص کردن اینکه کدام صفحات برای کدام کلمات کلیدی باید رتبه بدست بیاورند.
-مشخص کردن کلمات کلیدی طولانی برای جذب گستره بیشتری از مخاطبان
-تماس با مالکان سایت های مشابه سایت مشتری
-چانه زنی برای تولید پست مهمان برای سایت های مشابه
-تعیین هزینه برای شرکت پذیرنده پست مهمان بصورت مقرون به صرفه
-تعیین تعداد پست و تعداد بکینک اخذ شده از هر پست
-تعیین محل تبلیغ برای پست های ایجاد شده در شبکه های اجتماعی
-بستن قرارداد تولید پست مهمان
 
مثال:
یک مشتری برای فروش باتری خودرو خواهان یک سایت و سئو است. برای این مشتری سایت را طراحی کرده و چنیدن محتوای مرتبط با فروش باتری خودرو ایجاد کرده ایم. در فاز بعدی برای ایجاد بکلینک در سایت های دیگر بصورت پست مهمان بسراغ سایت هایی می رویم که خدمات خودرویی ارائه میدهند. ولی عمده فروش باتری خودرو نیستند. بعد از یافتن چنین سایت هایی به آنها پیشنهاد قرار دادن پست مهمان را ارائه میدهیم.
 
همانطور که گفته شد اغلب مالکان سایت ها برای تولید محتوا برای سایت های خود دچار مشکل هستند. بنابراین احتمالا سایتی که یافته ایم نیز چنین مشکلی دارد. بنابراین در چانه زنی برای پذیرش پست مهمان میتوانیم با تکیه بر افزایش رتبه سایت و صفحات سایت در گوگل معامله را به نفع خود سوق دهیم.
 
با توجه به اینکه سایت پذیرنده پست مهمان در صورتی که خود بخواهد برای سایتش محتوای مفید تهیه کنید ناچار به هزینه ای حداقل نزدیک یک میلیون تومان در ماه است. براحتی میتوان پذیرنده پست مهمان را برای پرداخت هزینه بابت درج پست مهمان قانع کرد.
 
به این ترتیب علاوه بر یافتن سایتی برای درج پست مهمان یک سایت برای محتوا گذاری هم خواهیم داشت.
 
نکته : برای موفقیت در این مسیر باید محتوای با کیفیت تولید شود. محتوای با کیفیت محتوایی است که کپی نباشد و حداقل ۲۰۰۰ کلمه داشته باشد. تصور کنید بخواهید ۲۰۰۰ کلمه مطلب درباره ارسال رایگان باتری خودرو در تهران بنویسید. اینکار اصلا ساده نیست.
 
اگر ۲۰۰۰ کلمه را با فونت ۱۴ B nazanin بصورت یک متن واقعی با پاراگراف هایی طبیعی تایپ کنیم. حدود ۵ صفحه A4 خواهد شد. برای تایپ ۵ صفحه A4 یک تاپیست حرفه ای حدود یک ساعت زمان نیاز دارد و یک تایپیست تازه کار حدود یک ساعت و ربع زمان برای تایپ این حجم متن زمان نیاز دارد. در نظر بگیرید که مطلب شما نمیتواند کپی باشد و باید مطلب خاص و منحصر به فرد تولید کنید. زمان تحقیق کلمات کلیدی را نیز به این زمان اضافه کنید. خواهید دید که تولید پست مهمان برای مشتریان کاری بس دشوار و طاقت فرسا است.
 
سخت بودن تولید پست مهمان برای مشتریان باعث شده است تعداد شرکت هایی که چنین خدماتی را به مشتریان ارائه میدهند. به تعداد انگشتان یک دست هم نرسد. بنابراین اگر در صنعت طراحی سایت و سئو مشغول فعالیت هستید و از پر شدن بازارکار توسط رقبا خسته شده اید. زمین تولید پست مهمان برای مشتریان زمینی بدون رقیب و با درآمد بالاست.
 
بهترین روشهای ساخت بک لینک برای سئو در دنیا
روش های روتینی برای گرفتن بکلینک بهمراه کمی تجربه های شخصی را در این قسمت بررسی می کنیم
 
۱) گرفتن بک لینک با کمک لینک های شکسته رقبا
این تکنیک برای سایت های تخصصی کارایی زیادی دارد. هنگامیکه برای تحقیقات خود در وب متوجه میشوید که سایتی به یکی از رقبای شما که دیگر در آن زمینه کار نمی کند لینک داده است. و در حقیقت لینک آنها به منبع، یک لینک شکسته است که کاربر را به سایت مقصد نمیرساند. براحتی با یک تماس دوستانه با صاحب سایت. میتوانید درخواست جایگزین کردن بک لینک با یک بک لینک مفید دیگر را بدهید. این لینک مفید جایگزین، لینک سایت خودتان است. که براحتی میتوانید مالک سایت را قانع کنید که لینک شکسته در سایتش را با لینک سایت شما جایگزین کند. این روش رایگان و بسیار راحت است.
 
۲) بک لینک گرفتن از اینفوگرافیک ها
با مطالعه سایت هایی که در زمینه کاری شما مطلب درج می کنند برای مطالب آنها یک اینفوگرافی طراحی کنید که به سایت شما لینک میدهد. قراردادن عباراتی مانند: توضیح بیشتر درباره نحوه افزایش رتبه سایت، در عکس های اینفوگرافیک می تواند کاربر را به کلیک کردن تشویق کند.
 
۳) پست های مهمان
اصولا هنگامیکه کسی درخواست ارسال پست مهمان دارد. یک سئو کار یا طراح سایت یا چیزی شبیه این دو است. بنابراین اگر شما یک شرکت طراحی سایت یا سئو هستید. احتمالا برای پذیرش پست مهمان ناچارید به رقبای خود با دادن بک لینک اعتبار دهید. البته این کار ایرادی ندارد. اگر پست های دریافتی براستی با کیفیت باشند. دادن یک لینک ارزش یک مقاله با کیفیت را دارد.
 
به یاد داشته باشید که لینک های موجود در پست مهمان نمیتوانند بصورت Nofollow باشند. اگر شرکت پذیرنده پست مهمان لینک های مقاله شما را Nofollow میکند با آن شرکت قطع رابطه کنید.
 
نکته : در سایت های نامرتبط پست مهمان درج نکنید.
 
۴) ردگیری رقبا
با کمک سایت هایی مانند Ranksignal رقبای خود را بررسی کنید و سایت هایی که آنها برای درج لینک انتخاب می کنند را رصد کنید. در صورتی که سایت ها دارای محتوایی مرتبط با سایت شما بودند به آنها درخواست ارسال لینک و یا پست مهمان بدهید.
 
۵) لینک های داخلی
اگر بگویم بیشتر سئو کاران از یاد میبرند که میتوانند لینک های مفیدی از سایت خودشان به خودشان بدهند. چندان اغراق نکرده ام. یکی از بهترین راه ها برای افزایش تعامل کاربران با مقالات سایت دادن لینک داخلی است.
 
اگر لینک های داخلی، با هدف طراحی شوند و مخاطب را به مطالب مرتبط منتقل کند. بسیار تجربه کاربری مثتبی ایجاد می کنند.

خانه --> اخبار و مقالات --> بهترین روشهای ساخت بک لینک برای سئو

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران