بهینه سازی وب سایت و ارتباط ان با مشتریان

 
ارتباط بین مشتری و تامین کننده خدمات از جمله طراحان وب سایت و شرکت های بهینه سازی وب، بخش حیاتی در موفقیت هر کمپین و یا در واقع هرگونه ارتباط تجاری می باشد. با توجه به سئو، بسیاری از مشتریان با سوالات بسیار زیادی مواجه می شوند که باید در مرحله اولیه حتی قبل از شروع کار کمپین به آنها رسیدگی کرد.
 
این موضوع بسیار مهم است که مشتریان خود را از این واقعیت آگاه سازید که زمان زیادی برای مشاهده نتیجه مطلوب به ویژه در دامنه های جدید در سئو نیاز می باشد.
 
طراحی سایت تهران
 
در این مقاله قصد داریم به ۵ سوال متداول در مورد سئوی وب سایت اشاره کنیم و در مورد چگونگی رویارویی موثر با بهینه سازی وب سایت بحث نماید.
 

-چرا وب سایت من با این کلمه کلیدی ظاهر نمی شود؟

هنگامی که مشتری برای اولین بار در فعالیت های سئوی وب سایت شرکت می نماید، به منظور شروع بهینه سازی وب سایت برای افزایش رتبه در موتورهای جستجو با کلمه کلیدی خاص، همه چیز را باید به وضوح برای مشتری توضیح دهید؛ که در هر صفحه از وب سایت باید به طور موثر و هدفمند کلمه کلیدی خاصی قرار دهید.
اگر سعی می کنید در هر صفحه بر روی تعداد زیادی کلمه کلیدی تمرکز نمایید، موتور جستجو دچار اشتباه شده و آن صفحه از موتورجستجو بیرون می افتد. این ابهام برای موتور جستجو پیش می آید که این صفحه از وب سایت شما و مطالب آن در مورد چه چیزی صحبت می کند! بنابراین حتی اگر وب سایت بزرگی دارید که دارای صفحات متعددی می باشد و اگر انتظار دارید رتبه خوبی در موتور جستجو داشته باشید، باید از کلمات کلیدی محدودی در هر صفحه در طراحی وب سایت خود استفاده نمایید.
 

-چرا وب سایت من ترافیک زیادی ندارد؟

بسیاری از مشتریان واقعاً نمی دانند که چه انتظاری می توانند از میزان ترافیک وب سایت داشته باشند.این موضوع تقصیر مشتریان نیست چون گاهی با دریافت ترافیک نامناسب از حضور و موقعیت های به ظاهر خوب در موتورهای جستجو، نا امید می شوند. تخمین ترافیک وب سایت باید بر اساس حجم جستجوی افراد در موتورهای جستجو بوده و توضیح و شفاف سازی تفاوت بزرگ میان CTR یا میزان کلیک بر روی وب و رتبه شماره یک در لیست و یا رتبه چهار درلیست موتورهای جستجو، بسیار پر اهمیت می باشد.
 

-چرا لیست دایرکتوری محلی وب سایت من را رتبه بندی کرده؟

این مشکل مخصوصاً برای وب سایت های جدید و کوچک پیش می آید. اغلب هنگامی که جستجو با کلمه کلیدی انتخاب شده انجام می پذیرد، نه تنها وب سایت شما قابل مشاهده خواهد بود بلکه لیست دایرکتوری نیز برای شما قابل رویت خواهد بود. گاهی اوقات وب سایت شما در لیست دایرکتوری ها رتبه بالاتری از بقیه دریافت می کند. این به خاطر این واقعیت می باشد که احتمالاً دایرکتوری قدرت بسیار بیشتری نسبت به وب سایت شما دارد. و کار سئو برای ارتقا ویژگی های مهم وب سایت شما نسبت به صفحات وب سایت شما در دایرکتوری انجام می گیرد.همچنین می توانید لیست دایرکتوری خود را برای کاهش رقابت تغییر داده و آن را امتحان نمایید.
 

-چه زمانی باید منتظر بمانیم تا نتیجه بهینه سازی وب سایت خود را ببینیم؟

شاید یکی از مهمترین و متداول ترین سوالات رایج برای مشتریان در مورد انجام بهینه سازی وب سایت راجع به زمان می باشد.اینکه چقدر طول می کشد تا نتیجه سئوی وب سایت خود را ببینند و اینکه تا چه زمانی باید هزینه بابت انجام بهینه سازی وب سایت پرداخت نماییم؟ بسیار مهم است که از ابتدای کار سئو، تمامی این موارد را برای مشتری شفاف سازی نموده و کاملاً توضیح دهید.
باید به مشتریان خود بفهمانید که برای انجام سئوی وب سایت و گرفتن نتیجه، نیاز به زمان دارید. در این مورد واقعاً صداقت بهترین سیاست است. من توصیه می کنم مشتری خود را حداقل برای مدت ۶ تا ۱۲ ماه به جهت دریافت نتیجه از بهینه سازی وب سایت با انجام بررسی دقیقاً هر ۳ ماه یک بار آماده نمایید.
 

-چگونه می توان کمک بیشتری به بهتر انجام شدن سئوی وب سایت کرد؟

این یک مسئله بزرگ است، مخصوصاً اگر در زمان پیش بینی شده و در اسرع وقت به نتیجه مورد نظر در سئوی وب سایت خود نرسیده اید. ممکن است مجبور شوید به چند ماه پیش برگردید و دوباره برای بهبود بیشتر و بهینه سازی وب سایت و توسعه وب مشتری خود به جهت دریافت بک لینک تلاش نمایید.
بازاریابی اینترنتی یک وب سایت با یک دیدگاه طولانی مدت به نتیجه نزدیک می شود. اگر نتایج مطلوب به دست نیامد، شاید بدان معنی است که باید به بررسی ساختار بعضی از وب سایت های بهینه سازی شده و تکنیک های سئو بپردازید و در مورد هر گونه مسائل فنی که ممکن است در سئوی وب سایت ایجاد مشکل نماید، تحقیق به عمل آورید.

خانه --> اخبار و مقالات --> بهینه سازی وب سایت و ارتباط ان با مشتریان

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران