تاثیر استفاده از https در طراحی سایت

بدانید که پروتکل https شبیه به دیگر فاکتورهای رتبه‌بندی نیست و پیاده‌سازی آن پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و حتی ممکن از در گاهی اوقات به اندکی خطرپذیری و هزینه نیاز داشته باشد. در حال حاضر، سایت‌ها و وب‌مسترها بیش از پیش در حال استفاده از پروتکل https هستند زیرا متوجه مزایای متفاوت آن شده‌اند.

در این مقاله قصد داریم تاثیر https در سئو سایت را بررسی کنیم تا متوجه شوید استفاده از این پروتکل چه مزایایی را برای شما به دنبال خواهد داشت.

 

طراحی سایت تهران

مزایای استفاده از https در سئو سایت

 

داده‌های ارجاعی بیشتر
هر زمانی که ترافیک از یک وب‌سایت امن با پروتکل https به سوی یک وب‌سایت غیر امن (یعنی http) حرکت می‌کند، داده‌های ارجاعی مهم از بین می‌روند. این ترافیک در گزارش گوگل آنالیتیکس به عنوان “Direct” نمایش داده می‌شود. این وضعیت چندان جالب نیست، زیرا شما نمی‌دانید این ترافیک از کجا آمده است.

 

برای مثال اگر برای وب‌سایت‌تان از پروتکل http استفاده می‌کنید و ترافیکی که از سایت‌هایی با پروتکل https (برای مثال زومیت) دریافت می‌کنید در قسمت Direct نمایش داده می‌شود زیرا وب‌سایت زومیت از پروتکل https استفاده می‌کند.

 

خوشبختانه، راه حل ساده‌ای وجود دارد. در وبسایت‌تان پروتکل https را پیاده کنید تا اطلاعات ارجاعی به صورت امن برای شما ذخیره شود. حتی اگر وب‌سایت ارجاع دهنده از پروتکل http استفاده کند، باز هم به این اطلاعات دسترسی خواهید داشت.

از آنجا که روز به روز، و‌ب‌سایت‌های بیشتری در حال اعمال این تغییر هستند، اهمیت حرکت از http به سوی https نیز در حال افزایش است.

 

در مقاله ی بعد درمورد تاثیر https در بهبود رتبه سایت صحبت خواهیم کرد.

خانه --> اخبار و مقالات --> تاثیر استفاده از https در طراحی سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران