تاثیر تغییر نام دامنه در سئو


 
نام دامنه هویت شرکت، فروشگاه و کسب و کار اینترنتی شما است. تغییر هویت، حتی در حرفه ای ترین حالت آن موجب میشود، برخی کاربران به شما بدبین شده و بسراغ رقبایتان بروند. بنابراین یادتان باشد، که تغییر نام دامنه یک اجبار است که در شرایطی که راه حل دیگری ندارد بکار میرود. این جمله به این معنا است که دامنه شما یا به هیچ عنوان قابل دسترس نیست و یا در درسترس کردن دوباره نام دامنه، هزینه هایی دارد، که برای شما قابل پرداخت نیست.
 
یکی از مواردی که ممکن است بزودی همه ما را ناچار به تغییر دامنه کند انتقال از HTTP به HTTPS است. همانطور که میدانید گوگل از HTTPS پشتیبانی میکند و پشتیبانی گوگل از یک سیستم معمولا به مهاجرت تمام کاربران به آن سیستم منجر میشود. ولی مهاجرت از HTTP به HTTPS از آن دسته تغییر دامنه هایی که تغییر هویت محسوب میشود نمی باشد. درواقع هیچ کاربری عبارت های HTTP یا HTTPS را در مرورگر تایپ نمیکند. کاربران سایت آدرس را طولانیترین حالت آن بصورت www.example.com تایپ می کنند.
 
مراحل تغییر نام دامنه بدون آسیب به سئو
در این قسمت از مقاله تلاش خواهیم کرد تا با کمک ابزارهای رایگان موجود، دامنه سایتی را بدون تغییر در رتبه سئو به دامنه دیگری انتقال دهیم.
 
نکته: ممکن است که هاست قبلی سایت در دسترس باشد. در این صورت اگر بتوانیم از همان اطلاعات موجود در بانک داده هاست و یا پشتیبان اطلاعات استفاده کنیم، بسیاری از کارهای انتقال دامنه به یک دامنه جدید سریعتر میباشد. اگر بخواهیم بدون تغییر هاست تنها دامنه را تغییر دهیم، کارها به مراتب سریعتر پیش خواهد رفت. ولی در غیر این صورت نیز احتمال در دسترس بودن اطلاعات هاست بسیار بالا است. زیرا اغلب هاست ها به شما امکان ایجاد پشتیبان از اطلاعات را میدهند. این پیشتبان ها براحتی میتوانند به هاست جدید منقل شوند.
 
۱) پشتیبان گیری کامل از تمام سایت قبلی خود
محتواهایی مانند: عکس، فیلم، ویدئو و تمام اطلاعاتی که معمولا درپوشه هایی در هاست نگه داری میشود، بانک داده، تم های سفارشی شده و پلاگین های نصب شده، همگی را پشتبان گیری کنید. اگر با سایت های متن باز کار نمی کنید، حتما پشتیبان گیری را به شرکت طراحی سایت بسپارید.
 
۲) آماده سازی سایت جدید
نصب سیستم مدیریت محتوا روی دامنه جدید. انتقال فایل هایی مانند عکس و غیره به هاست جدید(در صورتی که هاست تغییر میکند). انجام تنظیمات TLS برای تغییر از HTTP به HTTPS.
 
ایجاد robots.txt در سایت جدید.
 
ایجاد یک صفحه ۴۰۴ برای مواردی که ممکن است کاربر آدرسی را اشتباه وارد کند.
 
افزودن سایت جدید به وب مستر تولز. در این مرحله باید هر دو سایت در گوگل وب مستر تولز مشاهده شوند.
 
هنگام تعریف یک سایت به وب مستر باید مالیکیت خود را بر سایت ثابت کنید. اگر از روش فایل HTML استفاده کرده اید یادتان باشد، که در دامنه جدید هر دوفایل HTML سایت جدید و سایت قدیمی را بارگذاری کنید.
 
انجام تنظیمات گوگل وب مستر سایت قدیمی روی سایت جدید، در این مرحله باید تنظیماتی مانند URL parameters، Geotargeting، Crawl rate، Disavowed backlinks در سایت قدیمی و جدید دقیقا مانند هم باشند. اگر گمان می کنید که تنظیماتی مانند Crawl rate را نباید در سایت جدید بیاورید. باید ابتدا آن را از سایت قدیمی حذف کنید.
 
۳) پاکسازی دامنه جدید
سایت های تازه خریداری شده ممکن است ردی از سایت قبلی در خود داشته باشند در گوگل وب مستر تولز این رد ها باید قبل از انتقال دامنه قدیمی حذف شوند، برای اینکار گامهای زیر را طی کنید.
 
Manual action : این قسمت را کنترل کنید، اگر سایت قبلی فعالیت اسپم داشته باشد و ردی از این فعالیت مانده باشد، در این قسمت میتوانید این موضوع را بررسی کنید.
 
Removed URLs: مطمئن شوید که در این قسمت هم اثری از آدرس های پاک شده قبلی نیست.

خانه --> اخبار و مقالات --> تاثیر تغییر نام دامنه در سئو

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران