تاثیر رنگ ها بر افزایش نرخ تبدیل


 
رنگ ها به این دلیل که میتوانند توجه مخاطب را به خودشان جلب کنند، و پیام یا انرژی و احساس خاصی را به مخاطب منتقل کنند در بازاریابی و تجارت از اهمیت ویژه ای برخوردارند.
برای داشتن نرخ تبدیل بیشتر از رنگ ها در طراحی سایت خود استفاده کنیم!
 
نرخ تبدیل زمانی افزایش میابد که تعداد بازدیدکنندگانی که عمل (اکشن) مورد نظر را انجام میدهند افزایش یابند. بنابراین یکی از مهم ترین عواملی که در افزایش نرخ تبدیل تاثیر دارد،میتواند دکمه Call to Action (فراخواندن بازدیدکنندگان به انجام دادن کاری مثل ثبت نام یا خرید) باشد!
 
برای مثال هدف ما این است که بازدیدکنندگان یک فرم نظر سنجی را پر کنند. در صورتی که دکمه ای که بازدیدکنندگان را به صفحه فرم نظر سنجی راهنمایی میکند در دید باشد و توجه مخاطب را به خود جلب کند، امکان اینکه افراد بیشتری به صفحه فرم راهنمایی شوند افزایش میابد، و در نهایت باعث افزایش نرخ تبدیل میشود!
 
با توجه به اینکه رنگ ها میتوانند نظر مخاطبان را به خودشان جلب کنند، کدام رنگ برای دکمه CTA مناسبتر خواهد بود؟
ممکن ست جواب بنظرتان خیلی ساده بیاید. رنگ های روشن بهترین رنگ ها هستند، و رنگ های تند به این دلیل که چشم را خسته میکنند مناسب نیستند! ولی کارشناسان جدا از رنگ های روشن و تند به این موضوع نگاه میکنند و بیشتر بر روی رنگ های سبز و قرمز تاکید دارند. اما علت چیست؟
 
یکی از مواردی که کارشناسان برای انتخاب رنگ دکمه CTA در نظر گرفتند، واکنش متفاوت مردان و زنان، به رنگ های متفاوت بوده ست. با توجه به تحقیقات حدود ۸% از مردان و ۰.۰۵ % از زنان به کور رنگی یا عدم تشخیص درست رنگ ها دچارند!کارشناسان به این دلیل که رنگ سبز و قرمز آسیب پذیری کمتری در مقابل عدم تشخیص دارند و به راحتی از هم تمییز داده میشوند.
 
ولی ماجرا به همین جا ختم نمیشود! مسئله اصلی انتخاب بین این دو رنگ است.
 
یکی از بحث هایی که همیشه بین کارشناسان تجارت الکترونیک در جریان ست این ست که کدامیک از رنگ های قرمز یا سبز بازخورد بهتری دارد؟
 
بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که رنگ سبز برای دکمه CTA بازخورد بهتری نسبت به رنگ قرمز دارد. زیرا حس اعتماد را به مخاطب القا میکند. برخی دیگر از کارشناسان تاثیر رنگ قرمز را بیشتر میدانند. زیرا در زمان کوتاه تری توجه مخاطب را به خود جلب میکند.

خانه --> اخبار و مقالات --> تاثیر رنگ ها بر افزایش نرخ تبدیل

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران