تاثیر سئوی محلی بر کسب و کارهای کوچک


 
برای کسب وکارهای کوچک و مکان محور لوکال سئو فوق‌العاده است. مهم نیست حاکم بزرگ ما گوگل چه حکم کند، اگر از سئوی محلی استفاده کنید، آس حکم همیشه دست شماست.
 
Local searcher یا جست‌وجوکنندۀ محلی کیست؟
من معادل کلمه Local Searcher را جست‌وجوکنندۀ محلی می‌گذارم. جست‌وجوکنندۀ محلی کسی است که در محله و مکان خاصی بیزینس شما را در گوگل جست و جو می‌کند. برای روشن شدن موضوع اجازه بدهید یک مثال بزنم.
 
مجله‌های محلی را به یاد بیاورید که از صندوق پست به درون ساختمان شما می‌انداختند. در این مجله‌ها تمام فروشگاه‌ها و کسب و کارهای محلی معرفی می‌شدند. مثلا اگر در ونک زندگی می‌کردید، تمام رستوران‌ها، آرایشگاه‌ها، تعمیرگاه و هرچه خدماتی، فروشگاه و رستوران در ونک وجود داشت، در این مجله‌ها معرفی شده بودند. تا اینکه …
 
گوگل وارد عمل شد و آنقدر پیشرفت کرد که اعتماد تمام کاربران را برانگیخت و یواش یواش آن مجلات و روزنامه‌های محلی جای خود را به سرچ عبارت‌هایی مانند “بهترین کافی شاپ در منطقه ونک”، “شهر کتاب در خیابان انقلاب”، “بهترین آموزشگاه زبان در اصفهان” دادند. حالا من به این کاربرانی که یک مکان مشخص را در جست و جوهای خود هدف گرفته‌اند، می‌گویم جست‌وجوگران محلی. این جست‌وجوگران محلی بهترین و هدفمندترین مشتریان بالقوۀ شما حساب می‌شوند. در همین راستا شاید این آمار برایتان جالب باشد:
 
بر اساس آمار رسمی سایت Think with Google :
 
حدود یک سوم از سرچ‌های موبایل موبوط به لوکیشن و مکان است.
بیش از دو سوم کاربران گوشی‌های هوشمند به دنبال شرکت‌ها و سایت‌هایی هستند که از نظر مکانی به آنها نزدیک باشد.
 
پس این کاربران محلی اهمیت ویژه‌ای برای شما دارند. تمام این حرف‌ها را زدم که با تمام وجود بتوانید بفهمید و لمس کنید که چرا سئوی محلی یک ورق آس در دنیای سئو است. پس اگر هنوز از آن استفاده نکرده‌اید و دنبال سرباز پیک و شاه کیشنیز هستید، سریعا دست به کار شوید. اما پیش از هرچیز …
 
سئو محلی یا Local Seo چیست؟
اگر در مورد سئو هنوز چیزی نمی‌دانید ابتدا مقالۀ اصول مقدماتی سئو را بخوانید تا با مفهوم کلی سئو آشنا شوید و سپس به سراغ این مقاله بیایید. اما سئوی محلی به طور کلی فرآیندی است که به جست و جوگران محلی کمک می‌کند تا راحت‌تر شما را در سرچ‌های گوگل پیدا کنند. گوگل در سال ۲۰۱۳ الگوریتم کبوتر را ارائه داد که به کاربران کمک می‌کند تا کسب و کارهای محلی را به راحتی پیدا کنند. در حقیقت هدف گوگل در این الگوریتم تاکید بر نتایج محلی (local result) است. گوگل در این الگوریتم به دنبال این است که کاربران بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد خود برسند.
 
در حقیقت شما قرار است به موتورهای جست و جوگر گوگل بفهمانید که بیزینس شما چیست و در کدام محله فعالیت می‌کند. با انجام فرایند سئوی محلی شما به راحتی در سرچ‌های مرتبط با کسب و کار در صدر نتایج جست و جو قرار می‌گیرید.
 
خیلی سریع یکبار با هم لوکال سئو را بررسی کنیم
-سایت خود را در گوگل مپ ثبت کنید.
-تمام لندینگ پیج‌های خود را بر اساس کلمات کلیدی محلی بهینه کنید.
-دقت کنید که مشخصات آتن شما (آدرس، تلفن و نام) در تمام صفحات شما در دسترس باشد.
-از مشتریان خود بخواهید برای شما در وبسایت، گوگل پلاسف، فیس بوک و جاهای دیگر نظر بنویسند.
-اسنیپت خود را بهینه کنید.
-روی لینک بیلدینگ لوکال فوکوس کنید.
لوکال سئو فرصت بسیار بسیار مناسبی برای کسب و کارهای کوچک و محلی است. اگر تا به حال لوکال سئو را برای سایت خود انجام نداده‌اید، سریعا دست به کار شوید که بخش مهمی از بازار و کاربران را از دست داده‌اید و باید دست بجنبانید.

خانه --> اخبار و مقالات --> تاثیر سئوی محلی بر کسب و کارهای کوچک

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران