تاثیر سن وب سایت بر رتبه موتورهای جستجوگر

سن دامنه، بر کیفیت لینک ها موثر می باشد

 
کسب رتبه های بالا در تمامی موتورهای جستجوگر تحت تاثیر تعداد صفحات و همچنین کیفیت صفحاتی می باشد که به آن صفحه ای لینک می دهند.
لینک هایی از صفحاتی معتبر و مشهور از یک سایت به سایت شما تاثیر بزرگتری در رتبه موتورهای جستجوگر نسبت به سایت ها و صفحاتی با اعتبارتر کم دارد.
 
مقاله ثبت شده جدید مایکروسافت با نام “رتبه بندی دامنه ها بر اساس سن دامنه” بیان می کند که فاکتور دیگری وجود دارد که به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا کیفیت یک صفحه از یک وب سایت مشخص شود.
 
صفحاتی از سایت که لینک هایی از دامنه های قدیمی دارند ممکن است در رتبه بندی بالاتر از دامنه های دیگر در نتایج حاصل از موتورهای جستجوگر قرار گیرند چون دامنه های جدید به احتمال زیاد اسپم یا بخشی از سیستم لینکی می باشند که هدف آنها بازی با الگوریتم های موتورهای جستجوگر می باشد.

موتورهای جستجوگر فکر می کنند دامنه های جدید احتمالا اسپم می باشند

ثبت نام دامنه کاری ارزان می باشد و برخی از شرکتهای ثبت دامنه حتی خدمات ثبت رایگان یا دوره ای آزمایشی را ارائه می دهند.
اسپمرها می توانند بسادگی از این فرصت استفاده کرده و شبکه ای از وب سایت ها را تشکیل دهند که به یکدیگر لینک خورده اند (که به آنها اصطلاحا مزرعه لینک گفته می شود).
 
مقاله ثبت شده جدید بیان می کند که چطور موتورهای جستجوگر می توانند از سن وب سایت ها برای تعیین ارزش لینک ها استفاده نمایند. برای مثال، لینک هایی از وب سایت هایی که چندین سال عمر دارند می توانند تاثیر بیشتری در رتبه دهی به سایت ها در موتورهای جستجوگر داشته باشند درحالیکه لینک هایی از سایت هایی نو ممکن است اصلا هیچگونه تاثیری نداشته باشند.
 
سن وب سایت هایی که به یک صفحه ای لینک می دهند تنها فاکتوری نمی باشد که موقعیت وب سایت شما را در موتورهای جستجوگر مشخص می کند.
 
در حقیقت چند صد فاکتور وجود دارند که تصمیم میگیرند آیا وب سایت شما موقعیت بالایی در گوگل خواهد داشت یا خیر. داشتن یا نداشتن همه این فاکتورها فرق بین یک وب سایتی موفق و وب سایتی که کسی به آن سر نمی زند را مشخص می کند.

خانه --> اخبار و مقالات --> تاثیر سن وب سایت بر رتبه موتورهای جستجوگر

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران