تاثیر نام سایت بر روی سئوی وب سایت

 
یکی از اولین تصمیم هایی که هنگام طراحی یک وبسایت میگیریم این است که نام سایت چه باشد. این انتخاب روی جنبه های مختلف سایت از جمله سئو تاثیر می گذارد.زمانی که سئو سایت ها خیلی ساده و ابتدایی بود نام سایت تاثیر خیلی زیادی روی رتبه بندی می گذاشت. اما با گذر زمان گوگل متوجه شد که نام سایت به تنهایی بدون در نظر گرفتن المان های دیگر برای رتبه بندی کافی نیست.
 
راه اندازی وب سایت
 
انتخاب نام وب سایت
 
گوگل بر اساس پارامترهای زیادی سایت ها را رتبه بندی می کند بعضی از این پارامترها به دامنه سایت مرتبط می باشد که یکی از آن ها EMD یا exact match domain است. این پارامتر می گوید دامنه نام کلیدی خاصی داشته باشد. وقتی دامنه دارای کلمه کلیدی مورد نظر باشد احتمالا کاربران بیشتری روی آن لینک کلیک خواهند کرد این اتفاق روی CTR یا click-through rate تاثیر گذاشته در نتیجه دامنه هایی که با نام کلمه کلیدی ثبت شده باشند امتیاز بهتری از گوگل میگیرد. از طرف دیگر وجود کلمه کلیدی در نام سایت خودش امتیاز محسوب می شود.
 
هرچند نام دامنه دارای کلمات کلیدی باشد امتیاز محسوب می شود اما مساله مهمتری وجود دارد که باید در نظر داشت: اینکه نام سایت به یک برند تبدیل شود brandability of the domain).

برند برای شما باید مهم باشد و نام دامنه پایه ای است که بر اساس آن برند آنلاین شما ساخته می شود.

نام دامنه شما بین کاربران هنگام پیدا کردن سایت جا می افتد. آن ها نام سایت را بخاطر می سپارند و از آن طریق شرکت شما را به صورت آنلاین با کاربران دیگر به اشتراک می گذارند.

هرچند که اکثرا فکر می کنند سئو مربوط به کلمات کلیدی و لینک ها می باشد اما واقعیت این است که گوگل برند ها را دوست دارد “برند راهکار است، نه مشکل.”.
 
روش هایی برای انتخاب یک دامنه با قابلیت برند شدن
 
-از .com استفاده کنید. زیرا .com استاندارد و نرمال است. و اکثر کاربران تصور می کنند نام وبسایت شرکت ها با .com تمام می شود. به هرحال ۷۵درصد وبسایت ها با .com به پایان می رسند.
 
-کاربران باید به راحتی نام سایت شما را به خاطر بسپارند. بنابراین نام سایت را باید به گونه ای انتخاب کرد که با یادآوری آن احساس کاربر به سایت را در ذهنش تداعی کند.
 
-نام سایت باید دارای معنی و مفهوم باشد و اطلاعات خاصی را در ذهن کابر القا کند.
 
-اسم سایت را باید به راحتی بتوان هجی کرد.
 
-هرچه نام سایت کوتاه تر باشد بهتر است. مثلا یک یا دو کلمه ای باشد.
 
-منحصر به فرد باشد. یکی از اهداف شما باید این باشد که برندی از شرکت خود بسازید که با برند رقبایتان متفاوت باشد. این کار را با انتخاب نام تکرار نشده و منحصر به فرد برای سایت خود شروع کنید.
 
-برای انتخاب نام می توانید از کلمات موجود استفاده کنید مانند نام سایت Amazon.vom یا VitaminShoppe.com . یا اینکه کلمات جدید خلق کنید مانند نام Google.com یا Bing.com یا Motamem.org .یا از ترکیب کلمات و معنی آنها کمک بگیرید مانند Pinterest .

خانه --> اخبار و مقالات --> تاثیر نام سایت بر روی سئوی وب سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران