عوامل موثر در تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری

 
هدف شرکتها از راه اندازی وب سایت افزایش تعداد مشتریها و در نتیحه افزایش فروش از ان شرکت میباشد. در زیر چند نکته مهم که درصورت رعایت باعث تبدیل کاربران بالقوه به مشتریان در پیج میشود اشاره میکنیم:
 
انتخاب سایز و فونت مناسب
ممکن است شما فکر کنید که نوع و سایز فونت مطالب فقط جنبه زیبایی در سایت را دارند، در صورتی که یکی از عوامل تاثیر گذار در بهبود نرخ تبدیل کاربر به مشتری درست و بجا استفاده کردن از فونت ها و توجه به اندازه نوشته ها می باشد. به عنوان مثال تیتر ها و عناوین مهم با فونتی مشخص و سایزی بزرگ تر از بقیه باشد که با طراحی سایت صحیح میتوانید توجه کاربر را به نکات مهم سایت جلب نمایید.
 
انتخاب رنگ درست و مناسب
امروزه این موضوع را زیاد شنیده ایم که رنگ ها می تواند تاثیرات زیادی را بر روی احساسات انسان ها بگذارند و همانطور هم که در تحقیقات به عمل آمده نیز ثابت شده که هر رنگ می تواند عملکرد مخصوص به خود را داشته باشد.پس بهتر است در طراحی سایت نیز از این نکته استفاده کنیم وبا شناخت رنگ ها و کاربرد و تاثیری گذاری آن ها، رنگی را انتخاب نماییم که مطابق با هدف و کارکردهای یک شرکت تجاری باشد.
 
تعیین عکس مناسب در محتوا
یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید انتخاب عکس مناسب و نحوه قرارگیری آن در سایت می باشد. فقط در صورتی از تصویر استفاده کنید که بخواهید توجه کاربر را به موضوع جلب نمایید و یا در صورتی که با قرار دادن تصویر بتوانید کمکی به کاربر کرده باشید. در غیر این صورت از گذاشتن تصاویر گوناگون خودداری کنید چون باعث پراکندگی دید کاربر به مطالب سایت می شود.
 
الویت بندی براساس مهم بودن یک موضوع
در سایت خود موضوعات را بر اساس مهم بودن آن ها الویت بندی کنید و آن ها را با رنگ، سایز و نوع فونت از بقیه موارد جدا کنید تا توجه کاربر به آن جلب شود و شما نیز به هدف خود برسید.
با تحقیق و مطالعه بیشتر در این زمینه میتواند به مراتب طراحی سایت حرفه ای تری را پیاده سازی و اجرا نمایید و به هدف خود یعنی تبدیل کاربر به مشتری برسید.

خانه --> اخبار و مقالات --> عوامل موثر در تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران