نحوه ی اماده کردن سایت برای تبلیغات در گوگل ادوردز

 

پیش از شروع تبلیغات در گوگل ادرودز، دامنه سایت خود را هرچیزی قرار دهید غیر از ir.

یکی از اولین کارهایی که قبل از شروع تبلیغات بایستی انجام دهیم این است که سایت خود را برای فروش آماده کنیم. اولین مساله‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که گوگل به شما اجازه نمی‌دهد بر روی دامنه .ir تبلیغ خود راه‌اندازی کنید. چرا که استفاده از سرویس گوگل ادوردز در ایران تحریم شده است. بنابراین لازم است یک دامنه دیگر (همچون com. یا net.) غیر از ir. برای سایت خود داشته باشید تا بتوانید در گوگل تبلیغ کنید.
البته لازم نیست نگران باشید، زیرا به راحتی می‌توانید یک دامنه دیگر برای خود ثبت و دامنه ir. سایت خود را بر روی آن پارک کنید. این کار چندان سخت نیست و وقت زیادی هم از شما نمی‌گیرد. (و مطمئناً به زحمتش می‌ارزد). البته این نکته سئویی را به یاد داشته باشید که حتما دامنه جدید خود را No index کنید تا گوگل به عنوان کپی‌برداری از وب‌سایت دیگر، سایت شما را جریمه نکند!
 

مزایا و خدمات کسب و کار خود را در سایت معرفی کنید

یکی از مسائلی که تاثیر مستقیمی در افزایش نرخ تبدیل ورودی به مشتری شما دارد، این است که ورودی‌های سایت بتوانند به شما اعتماد کنند و اینکه بتوانید نظرشان را جلب نمایید تا از محصولات یا خدمات شما استفاده کنند.
دقت داشته باشید که تبلیغات گوگل بهترین ابزار برای جذب هدفمند مشتریان شما است، اما اینکه چه تعداد از این ورودی‌ها قرار است از شما چیزی بخرند، کاملا بستگی به سایت شما، محتوایی که ارائه می‌دهید و مهم‌تر از همه این‌ها، دلیلی است که به کاربر می‌دهید تا از شما خرید کند.
 
این مسئله بارها برای خیلی از مشتریان ما که درخواست تبلیغات گوگل می‌دهند پیش آمده است که پس از بررسی سایتشان می‌بینیم که نتوانسته‌اند با معرفی مناسب مزایا و ویژگی‌های منحصر به فرد خود مخاطب را مجاب کنند تا از آن‌ها خرید کند. بارها پیش آمده که از متقاضیان تبلیغات گوگل پرسیده‌ام چرا باید فلان محصول را از شما خریداری کنم؟ معمولا دلایل مختلفی را مطرح می‌کنند، مثل بهترین قیمت بازار، تضمین بازگشت وجه، ارسال رایگان و…
 
اما وقتی سایت آن‌ها را زیر و رو می‌کنم، هیچ نشانی از این مزیت‌ها نمی‌بینم! درصورتی‌که شما باید مزایای کسب و کار خود را به همه اعلام کنید، برتری شما، ارزشی که برای کاربر ایجاد می‌کنید و امتیازات و خدماتی که به او می‌دهید نقش بسیار زیادی در افزایش شانس فروش شما خواهد داشت.
 
به عنوان مثال، یکی از فروشگاه‌های موبایل که ادوردز خودشان را به ما سپرده بودند، مزایای خود را مانند ارسال رایگان و… را در انتهای سایت قید کرده بودند، با صحبتی که با آن‌ها داشتیم پیشنهاد دادیم که اعلام این مزایا را بالاتر و زیر محصولات قرار بدهند تا کاربران سایت سریع‌تر و راحت‌تر بتوانند این مزایا را مشاهده کنند. همین تغییر کوچک باعث رشد ۱۵ درصدی در فروش آن‌ها شد.
 

در سایت خود فراخوان عمل ایجاد کنید

فراخوان عمل در تعریفی ساده یعنی اینکه چیزی از مخاطبان خود بخواهید. یعنی به آن‌ها بگویید که دوست دارید چه کاری انجام دهند. به عنوان مثال، گذاشتن یک شماره تماس خالی در سایت کافی نیست و اضافه کردن این جمله در کنار شماره تماس که: «با ما تماس بگیرید»؛ می‌تواند موجب افزایش تماس‌های شما شود. لبته لحن بیان می‌تواند متفاوت هم باشد، ممکن است بگویید برای مشاوره تماس بگیرید، یا حتی اگر مشاوره شما رایگان هم هست، استفاده از کلمه «رایگان» هم به شدت توصیه می‌شود.
 

راه‌های ارتباطی با خودتان را در معرض دید کاربر قرار دهید

لازم است راه‌های ارتباطی با خود را تا جای ممکن در اختیار کاربران سایت قرار دهید. اگر کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام دارید حتما آن را معرفی کنید. اگر پشتیبانی آنلاین دارید، از نرم‌افزارهای گفتگوی آنلاین استفاده کنید و اگر هدفتان این است که ورودی‌های سایت فرم درخواست مشاوره شما در سایت را پر کنند، این فرم را به سادگی در اختیار آن‌ها قرار دهید.

خانه --> اخبار و مقالات --> نحوه ی اماده کردن سایت برای تبلیغات در گوگل ادوردز

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران