تصمیمات ضروری سئو قبل از طراحی سایت

 
هدف این مقاله ارائه زمینه هایی است که باید قبل از طراحی سایت خود به آنها توجه کنید:

  • -زمینه های استراتژیک
  • -زمینه های فنی و تکنیکی که باید با طراحان مطرح نمود.
  • -زمینه های طراحی که باید با طراحان مورد بحث قرار گیرند.

 
راه اندازی سایت
 
ابزارهایی که می توانند شما را یاری نمایند: Open Site Explorer، Majestic SEO، Ahrefs برای تجزیه و تحلیل لینک رقبا، و SEM rush برای شناسایی رقبایی که مانند شما دارای رنکنیگ هستند.

 

زمینه های فنی لازم برای جلوگیری از طراحی سایت مجدد و یا انتقال سایت در آینده:

۱) HTTP یا HTTPS
در مورد اینکه بخواهید HTTP یا HTTPS استفاده کنید، تصمیم گیری نمایید. در بسیاری از نمونه ها، جواب، نسخه پیشین خواهد بود، زیرا که یکی از عوامل رنکینگ توسط گوگل به حساب می آید. اگر بخواهید در سایت خود از سامانه پرداخت استفاده کنید، باید لااقل در آن صفحات از HTTPS استفاده کنید.
 
۲) بر اساس ورژن استانداردی از URLهایتان، تصمیم گیری نمایید
خطاهایی از قبیل محتوای تکراری، ممکن است هنگامی رخ دهد که گوگل بتواند به یک مطلب از طریق چندین URL دست پیدا کند. در این حالت صفحات ممکن است بدون اینکه ضرورتی داشته باشد، با یکدیگر رقابت کنند. از نظر طراحان سایت، یک صفحه تنها زمانی منحصر به فرد تلقی خواهد شد که فقط یک ID منحصر به فرد در دیتابیس وبسایت داشته باشد، در حالی که برای موتورهای جستجو، URL، یک شناسه منحصر به فرد به حساب می آید. طراح سایت باید در نظر داشته باشد که هر تکه ای از محتوا فقط و فقط از طریق یک URL، قابل دستیابی باشد.
 
۳) سرعت سایت
سرعت لود شدن تاثیر بسیاری بر روی رضایت کاربران از وب سایت و همچنین موفقیت وب سایت خواهد داشت. در صورتی که بتوانید سایتی با سرعت بالا به کاربران خود ارائه نمایید رتبه بهتری در موتورهای جستجو خواهید گرفت، سرعت وب سایت در سئو و بهینه سازی سایت موثر خواهد بود. پس لازم است اهمیت سرعت صفحه را از ابتدا، بیان کنید، و کمی زمان، برای بهبود عملکرد در طراحی سایت اختصاص دهید.
 
۴) زبان ها و مکان ها
اگر قصد دارید کاربران مختلفی از کشورهای جهان را هدف قرار دهید، باید تصمیم بگیرید که سایت شما چند زبانه، و یا چند منطقه ای باشد و یا هر دو حالت را دارا باشد. تحقیق لغات کلیدی محلی، ملاحظات hreflang، و محتوای تکراری، مسائلی هستند که قبل از طراحی سایت، بهتر می توان آنها را حل کرد. استفاده از دامین های جداگانه برای هر کشور، این مزیت را دارد که آن کشور یا زبان را دقیق تر می توان مورد هدف قرار داد. البته این روش، به این بستگی دارد که شما منابع لازم برای ساخت و نگه داری زیرساخت ها، نوشتن محتواهای منحصر به فرد، و ارتقای هر یک از دامین ها را داشته باشید. اگر قصد دارید چند زبان و کشور را به صورت ترکیبی در یک سایت داشته باشید، بهترین روش استفاده از subfolder ها میباشد (برای مثال، example.com/uk، example.com/de). Subfolder ها را می توان از یک پلتفورم یا CMS اجرا کرد، و این بدین معنی است که توسعه ستاپ و نگه داری، به طور چشمگیری کمتر خواهد شد.
 
۵) سهولت ویرایش کردن و انعطاف پذیری در یک پلتفورم واحد
گوگل همیشه پیشنهادات و ملزومات خود را بروزرسانی می کند. پلتفورم شما باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا بتواند تغییرات لازم در مقیاس سایت شما را به سرعت انجام دهد.

 

در مقاله بعد به ادامه این مطلب و نکات مهم برای جلوگیری از طراحی سایت مجدد در آینده خواهیم پرداخت.

 

خانه --> اخبار و مقالات --> تصمیمات ضروری سئو قبل از طراحی سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران