تصورات اشتباه از طراحی سایت

طراحی وب یه کار تخصصی هست. طراح وب داده های ورودی شما رو میگیرد و با صرف وقت و ایده­ پردازی یه طراحی خلق میکند. اگه میخواهید محصول کار دقیقا همان چیزی باشد که در ذهن شماست، باید بتوانید درست ان چیزی را که در ذهنتان هست را منتقل کنید. البته کسانی هم که در کار طراحی وب فعالیت میکنند، آموزش دیده­اند و خوب میتوانند متوجه چیزی که شما میخواهید بشوند. اگه شک دارید که طراح استخدام کنید یا نه، در این پست از یک سری تصوارت غلطی که راجع به طراحی وب وجود دارد صحبت خواهیم کرد تا بتوانید با آگاهی جلو برید و دقیقا همان چیزی را بدست بیارید که لازم دارید.
 
یکی از این تصورات غلط این است که بعضی ها فکر میکنند هر چقدر عناصر کلیک کردنی روی سایت بیشتر بشود بهتر است. بعضی ها هر کاری که بلدند روی سایتشان پیاده میکنند و فکر میکنند اینطوری ترافیک وب سایتشان بالا میرود. دقت کنید که هر چقدر امکانات و عناصر بیشتری روی سایتتان بگذارید، امکان اشتباه هم بالا میرود. سایت باید براحتی در دسترس باشد. اگه کاربر نتواند سایتتان را براحتی مسیریابی کند و به اطلاعات مورد نظرش دست پیدا کند، توجهشو از دست میدهد و میرود سراغ یه سایت دیگر.
 
یک تصور غلط دیگر این است که بعضی ها فکر میکنند مردم برای خوندن وب­شان وقت میذارن، در حالی که اکثر مردم به طور متوسط ۳ دقیقه برای هر مقاله اختصاص میدهند. این یعنی باید اطلاعات را کوتاه و مختصر ارائه بدهید. حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ کلمه برای موضوعات بزرگ خوب است. صفحه اصلی یا موضوعات جزئی هم زیر ۱۰۰ کلمه باشند.
 
یک تصور خیلی غلط این است که کسی فکر کند به محض این که سایت را عمومی کرد، مردم همینطور پشت سر هم رویش کلیک میکنند و وارد سایتشان میشوند. خب این تصور اشتباهیه. معمولا باید سایتتان را تبلیغ کنید و بذارید زمان بگذرد تا ترافیک جذب بشود. همینطوری سایتتان بعد از راه اندازی به امان خدا رها نکنید. سئو کردن سایت، یکی از روشهای جذب ترافیک سایت است.
راز بعدی در استفاده از رنگهای براق و تو چشم است. از رنگها و الگوهایی استفاده کنید که در خورِ برندتان باشد و تمام صفحات را متحد به همون رنگ دربیارید. اگه هر صفحه به یک رنگ متفاوت نمایش داده بشود، مردم گیج و سردرگم میشوند.
این اطلاعات فقط نکات مختصری برای شروع کار بودند، که قطعا باید جدی بگیریدشان.

خانه --> اخبار و مقالات --> تصورات اشتباه از طراحی سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران