تفاوت بین طراحی سایت استاتیک و دینامیک چیست؟

 
طراحی سایت تهران
 
سایتهای استاتیکی
نمیشود از ظاهر سایت، سریع تشخیص داد که سایت استاتیکی هست یا دینامیکی، ولی اگه سایت ظاهر ساده ای داشت و سایت یه شرکت کوچیک بود و بدون تشریفات و کارهای فانتزی فقط به ارائه اطلاعات پرداخته بود، احتمالش بیشتره که استاتیکی باشد. سایتهای استاتیک برای بروزرسانی حتما نیاز به متخصص دارن و از نظر توسعه و میزبانی ارزونترین نوع سایت هستند. خیلی از شرکتهای کوچیک هنوز برای حضور در عرصه آنلاین از این نوع سایتها استفاده میکنند.
 
نکات منفی سایتهای استاتیکی: برای بروزرسانی سایت نیاز به متخصص توسعه وب هست، سایت برای کاربر خیلی مفید نیست، ممکنه محتوای سایت شرایط خوبی نداشته باشد و به اشتراک گذاشته نشد
 
سایتهای دینامیکی
از طرف دیگر سایتهای دینامیکی در ابتدا ممکن است گرونتر باشند، اما مزایای بیشماری دارند. ساده ترینش این است که مدیر سایت میتواند خودش براحتی سایتشو بروزرسانی کند و محتوای جدید بهش اضافه کند. مثلا اخبار و حوادث رو بفرستد روی سایت. از نظر امکانات دینامیکی هم هرچی که فکرش را بکنید هست. مثلا سیستم مدیریت محتوا، سیستم فروشگاه آنلاین، بولتین / انجمن های بحث و گفتگو، تسهیلات اینترانت و اکسترانت، امکان آپلود فایل و غیره برای کاربرها و مشتریها، امکان ایجاد محتوا یا افزودن اطلاعات به سایت (دینامیک) از طریق کاربران یا ادمین.
 
نقاط قوت سایتهای دینامیکی: سایت بسیار عملکردیتر، بروزرسانی بسیار ساده تر، محتوای جدید (براحتی افزوده میشه) و احتمال اینکه کاربرها دوباره به سایت سر بزنن بیشتر میشه و موتورهای جستجو سایت شما رو با ارزش تر میبینن، میتواند بعنوان یه سیستم کار کنه و کارمندها یا کاربرها در اون همکاری داشته باشند.
 
نقاط ضعف سایتهای دینامیکی: توسعه کندتر و پرهزینه تر، هزینه های میزبانی کمی بیشتر
 
خلاصه
خیلی از سایتها از دهه های قبل استاتیک بودند تا اینکه مردم متوجه مزایای سایتهای دینامیکی شدند و به سمت سایتهای دینامیکی روی آوردند. سایتهای دینامیکی میتونن قسمت اعظم سایتتونو بسازن و ازش بعنوان ابزاری برای کار یا سرگرم کردن کاربرها استفاده کنند.
این مقاله سعی داشت بعضی از سوالات مدیران سایتهای رو جواب بدهد که امیدوارم به هدفش رسیده باشد.

خانه --> اخبار و مقالات --> تفاوت بین طراحی سایت استاتیک و دینامیک چیست؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران