ثبت دامنه (ثبت دامین)

قدم اول، ثبت دامنه :

ثبت دامنه اولین قدم برای راه اندازی یک وب سایت می باشد. دامین در واقع آدرس هر سایت است که به این آدرس که به صورت انحصاری ثبت می گردد دامنه یا Domain می گویند. هر دامنه از دو قسمت تشکیل شده است که با نقطه از یکدیگر جدا می شوند قسمت اول که قسمت اصلی دامنه بوده و می تواند نام شما یا نام محصول ویا هر نام دلخواه دیگر (به شرط آنکه قبلا توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد) باشد و قسمت دوم که شناسه یا پسوند می باشد و با توجه به نوع سایت می توان آنرا انتخاب نمود (مثل com. یا .net یا ir و …)

مثلا دامنه سایت ما هست: WebGar.com

ثبت دامنهدامنه می تواند از ترکیب ۳ الی ۶۴ حرف ، عدد یا خط تیره (بدون فاصله) تشکیل گردد.

دامنه com,net با ir و یا سایر دامنه ها از نظر فنی هیچ تفاوتی با هم ندارند و شما می توانید نام مورد نظر خود را با هر کدام از این پسوندها که آزاد بود ثبت نمایید.

حداقل زمان ثبت دامنه یکسال می باشد و پس از آن در صورت عدم تمدید توسط صاحب دامنه، دامنه برای ثبت عموم آزاد می شود.

تفاوت هاست و دامنه چیست؟

در مقایسه هاست و دامنه باید گفت هاست به فضایی گفته می‌شود که داده‌ها و کدهای وب‌ سایت بر روی آن قرار می‌گیرند و امکاناتی از قبیل دسترسی به دیتابیس، ارسال و دریافت ایمیل، اجرای کدها و … را فراهم می کند. این فضا توسط شرکت‌های هاستینگ بر روی سرورهایشان ایجاد شده و به مشتریان اجاره داده می‌شود.
به یاد داشته باشدی که هر دامنه را در آن واد فقط یک نفر می تواند در دنیا ثبت کرده باشد. از فرم زیر می توانید چک کنید که آیا دامنه مورد نظر شما آزاد است یا قبلا ثبت شده است…

طراحی سایت --> صفحه ثبت دامنه (ثبت دامین)

نظرات کاربران