چگونه در طراحی یک سایت، اعتماد مخاطب را جلب کنیم؟

 
ایجاد اطمینان و اعتماد در کاربر یا مشتری در طراحی سایت  امری ضروری بوده که ایجاد آن برای هر وب‌سایت، کار سختی است. اگر نتوانید اعتماد بازدیدکننده و خواننده را جلب کنید، کاربر به احتمال زیاد دیگر به ساییتان برنمیگردد.در این مطلب به بررسی راه‌هایی می‌پردازیم که با استفاده از آن و اضافه کردن عناصر به طراحی سایت، اعتماد مخاطب را سریع‌تر به دست آورد.

 

ساخت سایت
 
طراحی لوگو حرفه ای
یکی از مهم ترین موارد طراحی سایت که در شناخت، معرفی و ماندگاری در ذهن کاربر تاثیر گذار است لوگوی یک وب سایت می باشد. پس در انتخاب، طراحی و نحوه نمایش آن در سایت بسیار دقت کنید که لوگوی شما نشان دهنده و معرف نوع فعالیت و کسب و کارتان بوده که با طراحی صحیح آن می توانید در بازدید اول کاربراز سایتتان اعتمادش را جلب نمایید.
 
القا کردن طراحی سایت حرفه ای به کاربر

وقتی کاربر برای اولین بار وارد سایت شما می شود و میخواهد به طور کلی برای دریافت اطلاعات، سایت شما را ارزیابی نماید چیزی که در نگاه اول توجه او را جلب می کند نحوه طراحی لوگو شما می باشد که اگر این انتخاب صحیح باشد می تواند اعتماد کاربر را به سایت جلب نماید.
در فرایند ایجاد اعتماد یک وب سایت می توانید در مرحله اول از طریق لوگو و انتخاب صحیح تصاویر حرفه ای بودن خود را به کاربر نمایش داده و بعد از طریق مطالب ، رزومه و سوابق کاری شرکت ، اطلاعات درباره محصولات و خدماتی که انجام می دهید با او وارد بحث و گفتگو شوید.

 

توصیف‌های کاربران

افراد معمولاً به تعاریف و توصیف‌هایی که از دیگران می‌شوند اطمینان می‌کنند. به همین دلیل است که توصیف‌های کاربران می‌تواند به‌سرعت و در مدت‌زمانی کوتاه، اطمینان دیگر افراد را جلب کند.
 
شما می‌توانید به روش‌های مختلف ازجمله سخن مستقیم، ضبط ویدئو، امتیاز کاربران و یا هر روش دیگری برند و وب‌سایت خود را توصیف کنید. برای جلب اعتماد از طریق توصیف کاربران باید تائیدیه افرادی را برای خدمات و یا برند خود داشته باشید.
 
تجربه کاربری حرفه‌ای

شاید صحبت از تجربه کاربری حرفه‌ای حرفی کلی و گنگ باشد ولی درواقع یکی از اصلی‌ترین راه‌ها برای ایجاد اعتماد است. وب‌سایت شما باید شبیه به تمام وب‌سایت‌های مطمئن دنیا عمل کند. به همین دلیل است بسیاری از طراحان ابتدا وب‌ سایت‌های مختلف را مطالعه می‌کنند و سپس طراحی سایت خود را بر اساس اصول و قوانین اجرا می‌کنند.
 
در گوگل به دنبال وب‌سایت‌هایی شبیه به وب‌سایت خود بگردید. وب‌سایت شما چه ویژگی‌های مشترکی با وب‌سایت‌های دیگر دارد؟ وب‌سایت‌های دیگر چگونه کار خود را متمایز کرده‌اند؟ برای پیدا کردن پاسخ این سؤال‌ها باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • -ناوبری
  • -نام دامنه
  • -عنوان/نوع پاراگراف
  • -دکمه کال تو اکشن CTA
  • -ستون‌ها، گرید، فضای سفید

تجربه کاربری خوب، پیوند میان شما و کاربر را بهبود می‌بخشد و اعتماد ایجاد می‌کند.
 
یکی از بهترین نمونه‌ها و مثال‌ها در این زمینه وب‌سایت TechTarget است. شاید اطلاعات زیادی در رابطه با دامنه و برند این وب‌سایت نداشته باشید ولی صفحه اول وب‌سایت به‌خوبی اطمینان کاربر را جلب می‌کند.
 
بدون شک محتوای خوب از عوامل اصلی جذب اطمینان است، طراحی، رنگ و نام تجاری اعتماد نمی‌سازد. ترکیب تمام این موارد و کنار هم قرار گرفتن اجزا اعتمادسازی می‌کند.
 
در طراحی تجربه کاربری از الگوهای تکراری استفاده نکنید، از چیزی استفاده کنید که به نظرتان برای وب‌سایت خوب بوده و شمارا به هدف اصلی در طراحی سایت می‌رساند. جستجو کنید و وب‌سایت‌های خوب را بررسی کنید. از ویژگی‌های موردعلاقه خود نت‌برداری کرده تا با سبک شخصی در کار خود از آن استفاده کنید. از ترندهای روز استفاده کرده و افکار خود را در آن پیاده کنید.

خانه --> اخبار و مقالات --> چگونه در طراحی یک سایت، اعتماد مخاطب را جلب کنیم؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران