حل مشکل کندی سرعت سرور و وبسایت

 
یکی از موارد مهمی که افراد را نسبت به وبسایت شما دلسرد می‌کند زمان بارگذاری کند است؛ در اینصورت سایت شما می‌تواند باعث دور کردن کاربران شود. اگر شما مدت زمان زیادی را صرف کار بر روی کاربردپذیری (usability) و تجربه کاربری کرده‌اید، اما هنوز افراد زمان زیادی بر روی وبسایت شما نمی مانند؛ یکی از دلایل آن می‌تواند کندی سرعت وبسایت است. به عبارت دیگر علاوه بر طراحی سایت و سادگی پیمایش (navigation) ، سرعت بارگذاری صفحات شما یکی از عوامل ضروری برای موفقیت وبسایت است.در اینجا چند نکته را بیان می‌کنیم، می‌توانید با بررسی آنها متوجه شوید که علت سرعت پایین وبسایت شما از چیست.
 
طراحی سایت تهران
 
-تصاویر و فایل‌های خود را بهینه کنید: نیاز نیست که در وبسایت از تصاویر بسیار بزرگ استفاده کنید؛ به این دلیل که این فایل‌ها و تصاویر حجیم زمان بیشتری را برای بارگذاری می‌گیرند و بنابراین منجر می‌شوند سرعت بارگذاری وبسایت پایین بیاید. هنگامی که تصویری را در تم زمینه خود آپلود می‌کنید بارگذاری آن زمان می‌برد و این دلیلی است که سرعت وبسایت کاهش می‌یابد. بنابراین تنها تصاویری را آپلود کنید که لازم هستند و نیز اندازه آنها را بررسی کنید. در صورتی که حجم تصویر زیاد است تصویر را فشرده کنید؛ برای اینکار می‌توانید از وبسایت‌ها و ابزارهای بسیاری که در اینترنت وجود دارند استفاده کنید و فشرده‌سازی تصویر را انجام دهید. بنابراین قبل از بارگذاری تصاویر، آنها را کوچکتر و یا فشرده کنید.
 
-از استفاده جاوا در بالای صفحه اجتناب کنید: استفاده از افزونه های اجتماعی جاوا اسکریپت در بالای صفحه باعث کاهش سرعت بارگذاری صفحات می شود. توصیه می شود اسکریپت‌های جاوا را مانند گوگل آنالیتیک در پایین صفحه به جای قرار دادن آنها در بالای صفحه بگذارید.
 
-بر روی تم خوب سرمایه گذاری کنید: بارگذاری کند وبسایت همچنین به دلیل داشتن تصاویر، پلاگین یا ویجت‌های بسیار زیاد در تم‌ها می‌باشد. به همین دلیل است که باید قبل از اضافه کردن تم به وبسایت آنها را بررسی کنید و از تم‌هایی که دارای تصاویر و ویجت‌های زیاد هستند پرهیز کنید.
 
-حذف ویجت‌های غیر ضروری: ویجت‌ها بسیار مهم برای وبسایت هستند، اما استفاده بیش از حد آنها می‌تواند منجر به کندی سرعت وبسایت شود. بسیاری از افراد آیکون‌های زیاد شبکه‌های اجتماعی را بر روی وبسایت خود قرار می‌دهند، این امر منجر می‌شود زمان بارگذاری وبسایت بالاتر رود. بنابراین از اضافه کردن ویجت‌های غیر ضروری خودداری کنید.
 
-بهینه سازی سرور: عوامل متعددی از جانب سرور وجود دارد که می‌تواند بر روی عملکرد وبسایت تأثیر بگذارد. این عوامل شامل حجم ترافیک، داده‌هایی که سایت شما استفاده می‌کند و میزبان وب شماست. انتخاب یک خدمات میزبانی باکیفیت راه حلی است که می‌توان یک گام درست در این جهت بردارد. فشرده‌سازی نیز استراتژی مؤثری است که می‌تواند به طور قابل توجه سرعت بارگذاری سایت شما را ارتقا دهد.
 

روش‌هایی برای رفع کندی سرور

۱) منابع سخت افزاری سرور و کیفیت آن: سروری که شما در حال استفاده هستید هرچه دارای خدمات میزبانی قوی‌تر و سخت‌افزار بهتری (مانند سی‌پی‌یو، رم، هارد، کیفیت هارد و غیره) باشد در نتیجه سرعت بارگذاری وبسایت افزیش می‌یابد، همچنین استفاده از سخت‌افزارهایی با کیفیت بالا و نیز پردازنده چند هسته‌ای قوی، به طور قابل توجهی باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت‌های روی سرور می‌شود.
۲) کیفیت پورت شبکه سرور: این مورد مخصوصا در صورتی که سایت پربازدیدی دارید بسیار مهم می‌باشد، به این دلیل که دائما پورت درگیر می‌باشد، هر چقدر پورت شبکه‌ای که سرور در مرکز داده یا دیتاسنتر توسط آن به اینترنت متصل شده و مقدار پهنای باند دیتاسنتر بیشتر باشد، سرعت وبسایت افزایش خواهد یافت.
۳) پیکربندی و تنظیم (کانفیگ) سرور: در صورتی که کانفیگ به درستی انجام نشود می‌تواند تا حد زیادی باعث به هدر رفتن منابع سرور شما شود. در اینصورت سرور نمی‌تواند از حداکثر توان خود استفاده کند. بنابراین با انجام کانفیگ صحیح و استاندارد، استفاده از سرورهای وب قوی، انتخاب و بهینه‌سازی سرورهای وب مهم و حذف سرویس‌های غیر ضروری به طور قابل توجهی سرعت سرور وبسایت افزایش خواهد یافت.
۴) سایت‌های میزبانی شده بر روی سرور بهینه شود: در صورتی که از اسکریپت‌های بهینه و مناسب استفاده شود باعث می شود تا حد زیادی فشار روی سرور کاهش یابد و بنابراین سرعت سایت و سرور افزایش می‌یابد.
 
با انجام این موارد می‌توانید در هنگام طراحی سایت سرعت سرور را در بالاترین حد نگه دارید و مشتریان خود را راضی کنید.

خانه --> اخبار و مقالات --> حل مشکل کندی سرعت سرور و وبسایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران