خط تیره و زیر خط در سئو

برای جداسازی نام فایل ها، استفاده از خط تیره توصیه می شود یا زیر خط؟
پاسخ
این سوال یکی از پر سابقه ترین سوالات مبحث سئو است. گوگل به صورت واضحی بیان کرده است که بین این دو فرق می گذارد و در عبارت زیر بیان کرده است که ما (یعنی گوگل) دو کلمه در دو سمت یک زیر خط را چسبیده و کلمات دو سمت یک خط تیره را به هم چسبیده در نظر می گیریم. به زبان ساده تر از نگاه گوگل، خط تیره مشابه با فاصله، برای جداسازی دو کلمه و زیر خط، برای اتصال دو تکه از یک کلمه، در نظر گرفته می شود.

توصیه این است که از تغییر آدرس ها و نام فایل های انبوه برای سئو کردن صفحات یا نام فایل های فعلی سایت های موجود، جدا خودداری کنید زیر این فاکتور تاثیر بسیار جزئی در رتبه بندی یک سایت دارد.
اما کار در موتور جستجوی بینگ شرکت مایکروسافت متفاوت است. بینگ واضح اعلام کرده است تفاوتی بین خط تیره و زیر خط برای جداسازی کلمات قائل نیست.

البته هنوز هم خیلی از تولید کنندگان نرم افزارهای مبتنی بر وب، از زیر خط برای جدا سازی کلمات در نام فایل ها یا آدرس صفحات / URL استفاده می کنند. برنامه نویس ها به علت ویژگی های زبان های برنامه نویسی علاقه مند به استفاده از زیر خط ها یا underscores (_) به جای خط تیره ها یا hyphens (-) در جداسازی کلمات در یکدیگر هستند.

چک لیست
در آخر توصیه می کنیم که موارد زیر را بررسی نمایید.
– اگر سایت جدیدی را آغاز کرده اید در آدرس صفحات حتما از خط تیره یا hyphen (-) استفاده کنید.
– اگر سایت کوچکی دارید تمام آدرس های قبلی را به خط تیره دارشان تبدیل کرده و آدرس های فعلی را ۳۰۱ redirect کنید.
– اگر سایتی قدیمی با انبوهی از آدرس های صفحه یا فایل هایی دارید که با زیر خط یا underscores (_) جدا شده اند می توانید با حفظ آدرس های قبلی در نامگذاری های جدید از خط تیره یا hyphen (-) استفاده کنید.

خانه --> اخبار و مقالات --> خط تیره و زیر خط در سئو

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران