دلایل اهمیت تست وب سایت قبل از راه اندازی

 

تست وب سایت
صرف نظر از اینکه شما صاحب یک کسب و کار کوچک یا بزرگ هستید، لازم است که وب سایت خود را از طریق آزمایش کدهای آن مورد ارزیابی قرار دهید. اهمیت این موضوع در این است که وب سایت شما به معنای واقعی کلمه، کسب و کار شما را به جهان نشان می دهد و می تواند به طور مستقیم بر ارزش محصول یا خدمات تان تاثیر بگذارد. دلایل متعددی وجود دارد که چرا یک طراحی وب سایت قبل از راه اندازی باید از مرحله تست کد عبور کند.
 
دلیل اول – مشکلات و خطاها را حل می کند.
ممکن است کمی آشکار به نظر برسد اما یک وب سایت باید به طور یکپارچه کار کند تا کاربران آن بتوانند به درستی از آن استفاده کنند. به عنوان مثال؛ لینک های خراب، آهسته بارگذاری شدن تصاویر، توابع جستجوی معیوب و فرم هایی که به درستی ارسال نمی شوند، همه و همه مشکلات رایجی هستند که با تست کدهای وب سایت شناسایی و حل می شوند. این اشتباهات بر روی کیفیت طراحی وب سایت تاثیرگذار است و می تواند به شدت بر کسب و کار شما از لحاظ اعتبار و سودآوری تاثیر بگذارد؛ در صورتی که به راحتی حل خواهند شد. ترکیبی از نمادهای با کیفیت پایین و سبک، سبک های متنی و رنگ های خشن و نامناسب در طراحی سایت ، از مهم ترین عوامل بد دیده شدن سایت هستند.
 
دلیل دوم – سازگاری وب سایت با تمام دستگاه های الکترونیکی را ممکن می سازد.
در حال حاضر، وب سایت ها باید برای ریسپانسیو بودن و پشتیبانی آن ها در تمام دستگاه های تلفن همراه، تبلت ها و… مورد بررسی قرار بگیرند زیرا استفاده از تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها به شدت در حال افزایش است. اگر شما دارای یک وب سایت هستید، بهتر است که با دستگاه های تلفن همراه سازگاری داشته باشد؛ زیرا امروزه اکثر افراد، جستجوهای اینترنتی خود را از طریق تلفن های همراه هوشمندشان انجام می دهند.
 
دلیل سوم – امکان بازبینی و تجدید نظر را فراهم می کند.
یک وب سایت باید عاری از هر نوع اشتباه و خطایی سطحی حتی غلط املایی باشد. یک وب سایت با این گونه اشتباهات، به این معنی است که پشت آن یک تیم حرفه ای و دانشمند وجود ندارد و چنین سایتی از دید کاربران چندان خوب نیست. چک کردن خطاهای گرامری در یک زمان، نسبتا دشوار است؛ بنابراین یک راه حل بهتر، چک کردن وب سایت در فواصل منظم است.
 
دلیل چهارم – از نقض ایمنی وب سایت جلوگیری می کند.
تایید امنیت و ایمنی وب سایت یک عنصر بسیار مهم است. بررسی امنیت وب سایت از تلاش هکرها برای دستیابی غیرقانونی به اطلاعات وب سایت جلوگیری می کند.
 
دلیل پنجم – امکان شناسایی نیازهای کاربران (مشتریان) وجود دارد.
به دست آوردن بازخورد مشتریان در مورد یک وب سایت ضروری است که زیرا یک سایت موفق می تواند نیازهای مشتریان را تامین کند. تست طراحی وب سایت کمک می کند تا آنچه مشتریان تان دوست دارند یا آنچه که احساس می کنند باید بهبود یابد را متوجه شوید.

خانه --> اخبار و مقالات --> دلایل اهمیت تست وب سایت قبل از راه اندازی

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران