دلایل مختلف آلوده شدن وب سایت

 

Webforgery چیست ؟

Webforgery که به عنوان Phishing نیز شناخته می شود حالتی شبیه به سرقت اطلاعات است و زمانی اتفاق می افتد که از طریق سایتی اقدام به سرقت اطلاعاتی مانند کلمه ی عبور،جزئیات حساب یا شماره کارت بانکی شده باشد. حملات Phishing معمولا با ارسال یک ایمیل آغاز می شوند و از شما درخواست به روز آوری اطلاعات شخصی تان را می کنند و صفحه ی ارسالی را بسیار مشابه صفحه ی واقعی طراحی و در اختیار شما قرار می دهند تا اطلاعات خود را وارد نمایید.

Malware چیست ؟

Malware نرم افزاری است که برای آلوده کردن سیستم شما بدون آگاهی شما طراحی شده است. این برنامه معمولا برای سرقت اطلاعات شخصی ، ارسال هرزنامه یا پخش Malware های بیشتر استفاده می شود. زمانی که شما از سایت های آلوده به Malware بازدید می کنید کامپیوتر شما آلوده می شود. یافتن این حملات بسیار دشوار است. حتی ممکن است سایتی که ظاهرا امن به نظر می رسد به شما حمله کند. گاهی اوقات مدیران سایت متوجه بازدید از یک سایت حمله کننده نمی شوند.

درصورتیکه گوگل سایت را ویروسی شناخته و هشداری مبنی بر این مورد اعلام کند چه کاری باید انجام داد؟

برای رفع این موضوع بایستی در Google Web master tools یک اکانت ایجاد و سایت تان را در آن معرفی کنید.حدود ۲۴ ساعت بعد در قسمت Messages دلیل اینکه چرا سایت بلاک شده ظاهر و شما بایستی اسکریپت یا فایل های آلوده را از سایت تان حذف و سپس گرینه ی request for review را انتخاب و منتظر از بلاک خارج شدن سایت تان بمانید.

اقدامات پیشگیرانه جهت آلوده نشدن :

قبل از مشاهده سایت‌های مشکوک، ابتدا آنها را توسط چندین آنتی‌ویروس قوی اسکن کنیم. برای این کار فقط کافیست آدرس سایت مشکوک مورد نظر را به سایت http://www.urlvoid.com دهید تا در عرض چند ثانیه سایت مشکوک شما را توسط ۱۰ آنتی‌ویروس آنلاین قوی مورد بررسی قرار داده و نتیجه را به شما گزارش ‌دهد.

نسخه ی جدید urlvoid توسط ۱۰ آنتی‌ویروس مختلف (BrowserDefender، Google Diagnostic، MalwareDomainList، McAfee SiteAdvisor، McAfee Trusted Secure، MyWOT، Norton SafeWeb، TrendMicro Web Reputation، Web Security Guard) ساپورت و با اپدیت کامل پشتیبانی می شود.

خانه --> اخبار و مقالات --> دلایل مختلف آلوده شدن وب سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران