راهکارهای افزایش سرعت سایت


 
افزایش سرعت سایت امری امکان پذیر است که نیازمند رعایت برخی نکات از جمله نکات زیر است:
 
استفاده از قالب مناسب
در طراحی سایت از یک قالب ساده و متناسب با نیازهای خودتان استفاده کنید. هرچه قالب سبک تر باشد افزایش سرعت سایت با راحتی بیشتری محقق می شود. سایت های گرافیکی معمولا سنگین هستند و باعث کندی عملکرد سایت خواهند شد.
 
خرید هاست اختصاصی
استفاده از هاست مشترک می تواند افزایش سرعت سایت را با دشواری همراه سازد.
 
بهینه سازی تصاویر
کاهش حجم تصاویر در حال حاضر با روش های متفاوتی امکان پذیر است سعی کنید ضمن حفظ کیفیت تصاویر آن ها را برای استفاده در فضای وب بهینه سازی کنیدو تا حد امکان از حجم تصاویر موجوددر سایت بکاهید.
 
کاهش حجم ریدایرکت ها
تا آنجا که ممکن است از حجم ریدایرکت های موجود در سایت بکاهید. چراکه باعث کندی سرعت لود صفحات و در نهایت مانع افزایش سرعت سایت خواهند بود.
 
فشرده سازی فایلهای CSS و JS
فشرده سازی فایلهای CSS و JS می تواند به کاهش سرعت سایت شما کمک شایانی کند اما این کار یک فرآیند تخصصی است که باید از طراح سایت خود ویا کارشناسان این حوزه بخواهید برای شما انجام دهند.
 
این روش می تواند تا ۵ برابر فرآیند لود سایت شما را کاهش دهد.
 
استفاده از کش
فعالسازی کش در وب سایت شما کمک می کند کاربر پس از یکبار مشاهده سایت شما نسخه ای را در سیستم خود داشته باشد تا هر بار نیاز به لود مجدد وب سایت نباشد. سیستم کش وب سایت را در زمان های خاصی ثبت می نماید و در سایر زمان ها وب سایت نمایش داده شده را به کاربر نمایش می دهد. این کار می تواند به افزایش سرعت سایت منجر شود.
 
ایمن سازی سایت
زمانی که ابزارهای مخرب راهی به سایت شما نداشته باشند خود به خود فرآیند افزایش سرعت سایت محقق خواهد شد چراکه مانع هدر رفت منابع سایت شما می شود.
 
بنابر این برای ایمن سازی سایت خود برنامه مدونی طراحی کنید.
 
فراموش نکنید افزایش سرعت سایت می تواند در فروش بیشتر و رضایت مشتریان شما نقش اساسی داشته باشد بنابر این هزینه کردن جهت افزایش سرعت سایت نوعی سرمایه گذاری به شمار می آید. سعی کنید بر روی روش های افزایش سرعت سایت مطالعه داشته باشید و در صورت نیاز از کارشناسان متخصص در این خصوص کمک بگیرید.
 
فاکتورهای متعددی در افزایش سرعت سایت ها دخیل هستند که بررسی تک تک آن ها نیازمند تخصص و صرف زمان کافی است.

کلمات کلیدی
خانه --> اخبار و مقالات --> راهکارهای افزایش سرعت سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران