راهکارهای برای افزایش نرخ تبدیل در طراحی سایت-بخش۲


 
در ادامه به راهکاری بیشتری برای افزایش نرخ تبدیل میپردازیم:
 
سرعت سایت خود را افزایش دهید
به منظور افزایش تعداد بازدیدکننده و مشتری، صفحات یک سایت تجاری باید با سرعت بالایی باز شوند. کندی سرعت موجب می شود تا کاربر از خیر خرید محصول مورد نیاز خود بگذرد و از سایت شما خارج شود. به طور معمول گرافیک ها موجب کاهش سرعت می شوند. تلاش کنید تا تصاویر بکار رفته در طراحی سایت علاوه بر زیبایی موجب کاهش سرعت باز شدن صفحات نشود.
 
موجب کلافگی بازدیدکننده نشوید
من به عنوان یک کاربر صفحات pop-up را بدون در نظر گرفتن محتوای آنها تنها یک مزاحم برای مرور صفحات یک وب سایت می دانم. این کار باعث کلافگی کاربر می شود. حتی در مواقعی که کاربر تلاش می کند به سرعت این صفحات را ببندد امکان دارد سهوا صفحه اصلی سایت شما را نیز ببندد و با توجه به خاطره ناخوشایند چند لحظه قبل احتمال بازگشت دوباره آن کاربر به سایت شما کم می شود. بد نیست کمی خود را جای بازدیدکننده بگذاریم.
 
با مشتری صادق باشید
صداقت و راستگویی در هر کاری موجب پیشرفت می شود. برای مثال اگر صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید، مشخصات کالا را به طور دقیق نشان دهید، اگر کالایی را در انبار موجود ندارید در ابتدای فرآیند جستجو و پیش از شروع خرید آن را به بازدیدکننده اطلاع دهید. وقت کاربران را نگیرید این کار موجب عدم اطمینان کاربر به وب سایت شما می شود. همچنین هزینه حمل و ارسال را نیز پیش از پایان فرایند خرید به مشتری اعلام نمایید.
 
اطمینان بازدیدکنندگان را جلب کنید
پیش از اینکه کاربران اطلاعات خود مانند ایمیل، آدرس پستی و شماره تلفن همراه خود را در اختیار سایت شما قرار دهند لازم است به آنها اطمینان دهید که این اطلاعات کاملا محفوظ خواهد بود تا سوظن ها برطرف شود. برای مثال در قسمت “درباره ما” آدرس پستی و شماره تماس های ثابتی را برای پیگیری های احتمالی قرار دهید.
 
بدون تایید مشتری به شماره تلفن همراه و ایمیل او پیغام تبلیغاتی ارسال نکنید. همچنین لزومی ندارد تا مشتری برای یک خرید ساده حتما فرم عضویت و ثبت نام در سایت را پر کند. بهتر است برای عضویت در سایت به جای اجبار از تشویق استفاده کنید.
 
به عنوان مثال برای عضویت در سایت یک کد تخفیف و یا یک محصول رایگان را به مشتری ارائه دهید و یا آنها را در یک قرعه کشی بزرگ و واقعی شرکت دهید. با این کار هم مشتری های ثابت خود را افزایش داده اید و هم خاطره خوبی را از سایت خود در ذهن مشتری باقی می گذارید.
 
طراحی حرفه ای
یک نام خوب و مرتبط با نوع فعالیت خود را به روی سایت بگذارید. سایت شما باید به گونه ای طراحی شده باشد که در یک نظر زمینه کاریتان را به بازدیدکننده معرفی کند. در واقع محتوای صفحه اصلی سایت باید به کاربر القا کند که در این زمینه حرفه ای هستید و می تواند به شما اعتماد کند. این کار در افزایش نرخ تبدیل تاثیر زیادی دارد. علاوه بر این اطمینان حاصل کنید که وب سایت طراحی شده در تمام مرورگرها به درستی باز شده (طراحی وب سایت واکنشگرا) و فرآیند خرید از آغاز تا پایان با سرعت خوبی انجام می شود.

خانه --> اخبار و مقالات --> راهکارهای برای افزایش نرخ تبدیل در طراحی سایت-بخش۲

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران