راهکار های اصلی برای جلوگیری از پنالتی گوگل


 
در مقاله قبل گفتیم که برای جلوگیری از پنالتی شدن در گوگل باید الگوریتم های گوگل را بشناسیم. حالا ما با اصول کلی کار با الگوریتم های گوگل آشنا شدیم، برای جلوگیری از پنالتی شدن سایت بر اساس این الگوریتم ها چه باید کرد؟
 
تاثیر محتوای سایت در پنالتی شدن در گوگل
اگر بخواهیم در یک جمله نحوه نوشتن محتوای مناسب را برای سایت توضیح دهیم باید بگوییم که: محتوایی بنویسید که کاربر واقعی علاقه مند به خواندن آن باشد. این جمله بظاهر ساده تمام قواعد محتوا گذاری را تعیین می کند.
 
برای تهیه محتوای مناسب باید یک استراتژی محتوا داشته باشیم. اما استراتژی محتوا چیست؟ استراتژی محتوا راهکاری است که شما برای سایت خود ایجاد می کنید، و طی آن راهکار، مشخص میکنید که هر محتوایی که برای سایت ایجاد می شود. باید دارای چه خصوصیاتی باشد. مثلا تعیین می کنید که مطالبی که در یک سایت تبلیغ مبلمان قرار میدهید به صورت آموزش های ساده و کاربردی نگهداری از مبلمان، توضیح کیفیت بخش های مختلف بصورت عامه فهم و… باشد. به این ترتیب هر کسی برای این سایت مطلبی تهیه کند. میداند باید مطلب خود را در چه چارچوبی بنویسد.
 
محتوای سایت باید ارزش خواندن داشته باشد. گوگل محتوای کوتاه را فاقد ارزش خواندن میداند و کاربر محتوای بلند را فاقد ارزش خواندن میداند. با این تناقض چه باید کرد؟ گفتیم که باید طرف مخاطب واقعی را بگیریم ولی از طرفی حجم کم مطالب سایت ممکن است به پنالتی شدن سایت ما بی انجامد. یکی از راه ها این است که خلاصه ای از مطلب را در مقدمه مقاله بیاورید. اصولا در مقاله نویسی حرفه ای هم ما یک خلاصه از مقاله را در ابتدا ارائه میدهیم. همین راهکار می تواند این تضاد را در وب حل کند. مخاطب واقعی شما که علاقه ای به خواندن متن بلند ندارد با خواندن همان خلاصه مطلب را دریافته و بسراغ دیگر مطالب سایت میرود. مخاطبی که بخواهد تمام متن را بخواند هم براحتی تمام متن را مطالعه میکند. گوگل هم به مقاله پرحجم مد نظر خود میرسد.
 
یکی از نکاتی که بارها در باره محتوا گفته ایم ویرایش مجدد مقاله برای مخاطب واقعی است. اغلب محتوا نویسان وب وسواس کلمه کلیدی دارند. بنابراین در انتها مقاله را بازخوانی کنید و مطمئن شوید بکاربردن کلمات کلیدی خوانایی مقاله را کاهش نداده باشد.
 
پنالتی گوگل در اثر بک لینک ها
ما از تاثیر بک لینک در سئو آگاهیم و از طرفی همه ما سایت هایی که با بک لینک های بی ربط در گوگل رتبه گرفته اند را دیده ایم. گوگل سعی دارد که سایت هایی که در رتبه های بالا قرار دارند. از نظر کاربر واقعی جذاب و پر محتوا باشند. یکی از شرط هایی که گوگل برای جذابیت واقعی یک سایت چک میکند. اسپم نبودن سایت است. محتوای حجیم میتواند متنی بی سر و ته و بدون خواننده واقعی باشد. با توجه به هزینه های بالای راه اندازی و نگهداری سایت. قطعا صاحبان سایت از راه اندازی سایت هدفی داشته اند. لینک های خارجی یکی از مهمترین عواملی است که گوگل با کمک آن اسپم بودن سایت را تشخیص میدهد. اگر سایت شما بسیار پرمحتوا و پر مخاطب باشد. ولی میزان ماندگاری مخاطب در سایت شما کم و تعداد بک لینک خارجی شما زیاد باشد. سایت شما از نظر گوگل اسپم تشخیص داده شده و از نتایج گوگل حذف می شود. تعداد زیاد بکلینک خارجی میتواند برای یک سایت در حکم مرگ آن باشد.
 
برای پرهیز از تاثیر منفی الگوریتم گوگل پنگوئن بهتر است تا قبل از ایجاد محتوا های کاربر پسند و افزایش تعداد بازدید سایت از لینک دادن خارجی بپرهیزید. پیشنهاد ما عدم دادن لینک خارجی تا رسیدن به رتبه الکسای زیر یک میلیون و رسیدن به رتبه صفحه نخست برای ده کلمه دو حرفی است. بهتر است از ایجاد RSS های خارجی در سایت هم در تا رسیدن به این سطح بپرهیزید.
 
پنالتی گوگل در اثر میزان ارتباط محتوا با کلمات کلیدی
گوگل فوق العاده هوشمند است مثلا کلماتی مانند روتوش عکس، ادیت تصویر، حذف نویز از عکس، رنگ کردن مو بصورت دیجیتال با کلمات آموزش فتوشاپ و آموزش عکاسی مرتبط تشخیص داده میشوند. بنابراین برای جریمه نشدن توسط گوگل کافیست که عناوین داخل سایت با کلمه کلیدی سایت واقعا مرتبط باشد. نیازی به رعایت هیچ مورد دیگری برای جریمه نشدن نیست. ولی برای گرفتن رتبه بهتر در گوگل بهتر است عین کلمه کلیدی اصلی سایت در ابتدای عناوین بکار رفته باشد.
 
پنالتی گوگل را چگونه تشخیص دهیم
اگر طراحی سایت ما ناگهان از صفحه نتایج جستجوی گوگل حذف شد چگونه مطمئن شویم که مشکل از پنالتی شدن سایت است؟ یکی از بهترین راه ها ثبت سایت در گوگل وب مستر است. با ثبت سایت در وب مستر اطلاعات مفیدی از سایت دریافت می کنید، که به مدیریت سایت کمک خواهد کرد. اگر سایت با گوگل پنالتی مواجه شده باشد براحتی میتوانید در گوگل وب مستر این مسئله را متوجه و رفع کنید. مت کاتس در یوتیوب ویدئویی برای نحوه تشخیص پنالتی شدن در گوگل ارائه داده است. امکان ارائه همه آن در این مقاله ممکن نیست این ویدئو توسط سایت https://support.google.com به عنوان رفرنس در زمینه وب مستر Manual ارائه گردیده است و قطعا منبع قابل استنادی است. بطور خلاصه میتوانیم بگوییم برای اینکه متوجه پنالتی شدن سایت خود در گوگل بشوید مراحل زیر را طی کنید. این مراحل هنگامیکه یک دامنه جدید خریده اید نیز باید انجام شود:
 
-ثبت سایت در گوگل وب مستر
-از پنل سمت چپ کلیک روی گزینه search traffic و سپس انتخاب manual action
-اگر در این قسمت پیامی مبنی بر اسپم بودن سایت دریافت کرده اید، سایت شما اسپم تشخیص داده شده است.
 
گوگل پنالتی و نحوه خروج از آن
اگر لینک خریداری کرده باشیم و یا لینک فروخته باشیم ولی خرید و فروش لینک منبع اصلی درآمد سایت نباشد و بخواهیم که به رتبه گوگل برگردیم باید چه کنیم؟ برای اینکار در وب مستر گوگل در بخش پیام ها یک راهنمایی کامل هست که پیشنهاد می کنم حتما آن متن را بخوانید و قدم به قدم طبق آن پیش روید. در این بخش مراحل اصلی خروج از پنالتی گوگل را بررسی می کنیم:
 
-اگر در فروم ها و کامنت ها لینک گذاشته اید تا جای ممکن آنها را حذف کنید.
-اگر به کاربران اجازه افزودن لینک در کامنت های سایت را داده اید تمام لینک های موجود در کامنت را حذف کنید. اینکار با یک دستور PHP یا ASP ممکن است و لازم نیست کل پیام های سایت را یکی یکی چک کنید.
-قسمتی از سایت را که محتوای اسپم دارد و صرفا برای تبلیغ یک سایت و مجموعه دیگر ایجاد شده است را حذف کنید.
-نام های کاربری تبلیغاتی را در سایت تغییر داده و یا حذف کنید.
-در گوگل سایت خود را برای واژه های تبلیغاتی و واژه های نامتعارف مربوط به مسائل غیر اخلاقی سرچ کنید. در صورت وجود چنین مطالبی آنها را حذف کنید.
-هر محتوایی را که، ارتباط محتوایی، با کل سایت ندارد را حذف کنید.
-بحث های سیاسی را از سایت حذف کنید.
-مانع قرار دادن لینک توسط کاربران شوید.
-اگر مطمئن هستید که تمام مراحل را انجام داده اید و دیگر سایت شما یک سایت اسپم نیست، این موضوع را به اطلاع گوگل برسانید لینک https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration به صورت مستقیم شما را به بخش مربوطه در وب مستر برای چک دوباره سایت میبرد. به یاد داشته باشید که سایت شما علاوه بر کنترل توسط ربات توسط کارشناسان گوگل بررسی میشود.

خانه --> اخبار و مقالات --> راهکار های اصلی برای جلوگیری از پنالتی گوگل

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران