رفع مشکلات در طراحی سایت

راه های بسیاری برای یافتن اشتباهات وجود دارد. مشکل می تواند از بارگذاری نکردن یک فایل و یا یک کانفلیکت در css سایت باشد. با یافتن مشکل می توان آن را رفع کرد.
 
برای رفع مشکل شما به صورت علمی دو روش وجود دارد:
 
-کنار گذاشتن مواردی که درست کار می کنند
-گذاشتمن تمرکز بروی مواردی که بر روی آنها کار نشده
 
شما می توانید از برخی مراحل صرف نظر نمایید, مخصوصا موارد ابتدایی. اما شما تعجب خواهید نمود که چه تعداد اشتباهات در طراحی سایت شما وجود دارد به مانند استفاده از کلاس های بی ربط به دلیل غلط املایی و نام فایل اشتباه. زمانی که شما مشکلاتی دارید, پیشنهاد می نمایم تمام مراحل این لیست را انجام دهید, حتی در صورتی که مطمئن هستید آن مورد مشکلی ندارد, شما وجود خطاها را به این کار به حداق ممکن می رسانید, و به خاطر یک مورد کوچک سایت شما متحمل زیان های طولانی مدت نخواهد گردید.
 

چک لیست طراحی سایت

 
آیا تمامی فایل ها بارگذاری شده؟
آدرس تمامی فایل های مرتبط را در مرورگر تست نمایید, و مطمئن شوید تمامی آنها باز می شوند. این فایل ها شامل فایل های زیر می باشند:
 
-فایل های HTML
-فایل های CSS
-تصاویر
-فایل های JavaScripts
-فایل های خارجی دیگر نظیر مالتی مدیاها
 
آیا آدرس تمامی فایل ها درست می باشد؟
در صورتی که صفحه سایت مورد نظر بالا نمی آید, و در صورتی که می دانید فایل را بارگذاری نموده اید, به هاست خود مراجعه نمایید و فایل خود را در آدرس مورد بررسی قرار دهید.
 
برای فایل هایی که از درون فایل html لینک داده می شود آدرس کامل و دقیق را وارد نمایید. بهترین راه برای آدرس دادن آن است که آدرس صفحه را از مرورگر کپی نموده و بر روی لینک قرار دهید.
 
آیا html شما معتبر است؟
با استفاده از HTML validator تمامی مشکلات شما حل خواهد گردید. بهتر است که صفحه html شما معتبر باشد تا مطمئن شوید مشکل از کدنویسی html شما نیست. برای استفاده از این نرم افزار کافی است به سایت مراجعه نموده و آدرس صفحه ای که قصد دارید اعتبارسنجی را انجام دهید را وارد نمایید. سپس این نرم افزار خطاهای html صفحه وب سایت شما را اعلام می نماید.
 
آیا فایل های css شما معتبر هستند؟
این بخش دقیقا به مانند اعتبارسنجی html می باشد, کافی است به سایت css validator مراجعه نموده و آدرس صفحه سایت خود را وارد نمایید.
 
ایا صفحه وب سایت شما کش می شود؟
کش وب ممکن است باعث سوء تفاهم بسیاری در وب شود. شما تغییرات لازم را بر روی سایت خود انجام می دهد و سایت خود را بارگذاری می نمایید اما تغییرات شما نمایش داده نمی شود. بهترین روش برای پاک کردن کش نگهداشتن کلید شیفت و کلیک بر روی کلید رفرش صفحه می باشد. اکثر مرورگرها با انجام این کار کش خود را خالی می نمایند و سایت را دوباره بارگذاری می نمایند.
 
آیا می دانید css و بسیاری سرورها نسبت به حروف بزرگ و کوچک حساس هستند؟
سعی نمایید در نام گذاری فایل ها و کلاس های css به استفاده از حروف کوچک و بزرگ دقت نمایید زیرا در صورتی که شما استفاده از حروف بزرگ و کوچک را رعایت ننمایید، مورد مورد نظر یافت نخواهد شد.

خانه --> اخبار و مقالات --> رفع مشکلات در طراحی سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران