ریچ انسر ها در زبان فارسی


 
گوگل به تازگی یک سری پاسخ های غنی بسیار محدودی را به خصوص در پلتفرم‌ های گوشی در نتایج فارسی نشان می ‌دهد. این پاسخ های غنی اکثرا در قالب داستان ‌های برتر یا Top stories نشان داده می‌ شود که از Google News دریافت شده است. لازم به ذکر است اخبار فارسی موجود در Google News از سایت های معتبر خبری به زبان فارسی دریافت می شود. این ریچ انسر ها بیشتر در کلمات پرجستجویی همانند خبر، فیلم، ایران و … قابل مشاهده هستند.
 

تاثیرات ریچ انسر ها در سئو:

 
-کاهش وابستگی به محتواهایی که در جواب نتایج معمول کاربران است (جستجوی سنتی که برای پیدا کردن پاسخ باید حتما روی لینک یک سایت کلیک نمود).
برای مدت ‌های طولانی بهترین استراتژی محتواهایی بودند که دربرگیرنده حجم عظیمی از درخواست‌ های معمول کاربران بود. اما با توجه به اینکه در ریچ انسر ها گوگل خود مستقیما این نتایج را به کاربر اعلام می کند، پس باید به دنبال شکل ‌های دیگر محتوا در استراتژی خود باشید.
 
-افزایش استفاده از استراکچرد دیتا (Structured data).
استراکچرد دیتا ترکیب بهترین شیوه‌ های محتوایی است که با سئوی سنتی و مرسوم به شما در افزایش بازدید در نتایج ریچ انسر ها کمک می کند. برای تست اینکه آیا صفحات شما دارای شرایط قرار گرفتن در محتوای Rich است، از این ابزار گوگل استفاده نمایید.
 
-افزایش اهمیت تسلط بر کسب و کار.
تسلط به موضوعات مربوط به کسب وکارتان به همراه استراتژی ‌های مکمل دیگر مانند پست مهمان و بازاریابی رسانه ‌های اجتماعی برای دریافت ترافیک ورودی بیشتر و همچنین ده‌ها مورد دیگر می ‌تواند موثر باشد. با توجه به اینکه پاسخ های غنی به زودی مرسوم می‌ شوند، هرچه زودتر بتوانید بر صفحه نتایج جست و جوی کاربران تسلط پیدا کنید، شانس بیشتری در بدست آوردن موفقیت در برند و کسب و کار خود خواهید داشت. اهمیت آماده کردن خودتان برای این تغییر کاملا واضح و ضروری است. این تغییرات به زودی فراگیر خواهند شد و باید آمادگی لازم را برای مواجهه با آنها داشته باشید. در نتیجه، تمرکز روی محتوای با ارزش که مختص کسب و کار شما است، نه تنها ایده بسیار خوبی است، بلکه تنها راه رشد در این محیط در حال تغییر است.
 
نتیجه گیری:
گوگل هم اکنون سرمایه گذاری کلانی در توسعه پاسخ های غنی در جستجوها انجام داده است و این تکنولوژی دائما در حال پیشرفت است. این که ریچ انسرها دائما در حال رشد و پیشرفت هستند، امری اجتناب ناپذیر است. شاید اگر گوگل می توانست، برای هر عبارت و درخواست کاربر در نتایج جستجو از ریچ انسر ها استفاده می کرد. این موضوع به خصوص در زبان فارسی در آینده بسیار نزدیک بیشتر قابل لمس است.

خانه --> اخبار و مقالات --> ریچ انسر ها در زبان فارسی

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران