ریچ انسر (Rich Answer) چیست؟-بخش۲

 

 

اطلاعات درج شده در ریچ انسر ها از دامنه‌ های واسطه:
به طور واضح گوگل در گردآوری اطلاعات از دامنه های واسط سرمایه گذاری کلانی انجام داده است. بیش از ۷۳% از پاسخ های غنی (rich answers) فراهم شده توسط گوگل شامل لینکی به URL دیگر است که به عنوان منبع به آنها مراجعه می ‌شود. گوگل از دامنه وسیعی از منابع برای این اطلاعات استفاده می‌ کند. اما برای قرار گرفتن در این منابع ها قدرت دامنه از اهمیت بالایی برخوردار است، نزدیک به ۴۸% نتایجی که به منبع دیگری ارجاع می‌دهند، دامنه ‌هایی با امتیاز دامین آتوریتی (Domain Authority) صد می ‌باشند.
 
بینگ نیز به طور گسترده ‌ای به منابع واسطه وابسته است، بیشتر از ۸۷% از نتایج از این دسته می‌ باشند. ۷۴% از منابع واسطه که توسط بینگ ارائه می ‌شوند از ویکی پدیا به دست می ‌آیند، که امتیاز DA آن ۱۰۰ می ‌باشد.
 
در مجموع جستجو ‌های صورت گرفته ۱۶۶۳۶۶ مورد از جستجو ها پاسخ های غنی (rich answers) را به همراه داشتند. در این بین ۴۲۱۶۰ مورد از آنها شامل لینک نبودند، یعنی گوگل صرفا پاسخ را ارائه داده بود ولی منبع خاصی برای آن موجود نبود. اما در بین همین پرس و جو هایی که شامل منبع نبودند، عمده آنها حاوی اطلاعات از دامنه ‌های عمومی می ‌باشند.

 

انواع ریچ انسر ها:

 

پاسخ غنی از نوع Featured snippets:

یکی از مهم ترین انواع پاسخ های غنی Featured snippets ها (پاسخ های ویژه یا پاسخ های برجسته) می باشند. بسیاری مواقع هنگام جستجو در گوگل با یک باکس متنی بالاتر از بقیه سایت ها در نتایج جستجو رو به‌ رو می ‌شویم که با ظاهری متفاوت پاسخ سوال را در یک پاراگراف یا یک خط نمایش می دهد.
 
زمانی که شما سوالی یا متنی را در موتور جستجوی گوگل مطرح می ‌کنید، ممکن است پاسخ شما به صورت یک باکس حاوی پاسخی برجسته (Featured snippets) در بالای نتایج گوگل نمایش داده شود. این باکس شامل توضیحاتی مختصر در پاسخ به سوال شما می باشد که از یک سایت معتبر دریافت شده است. همچنین ممکن است عنوان صفحه، تصویر شاخص و لینک آن نیز در این باکس نمایش داده شود.
 

پاسخ غنی از نوع Answers Provided:

یکی دیگر از Rich Answers های معروف که اخیرا بسیار پرکاربرد شده است، بخشی با عنوان “سوالات مشابه کاربران دیگر” است که به عنوان پیشنهاد به کاربر در جواب سوال یا درخواستش ارائه می ‌شود و بیشترین تطبیق را با درخواست کاربر دارد. به نظر می رسد این سیستم توصیه ‌گر با یک الگوریتم مستقل کار می کند، اما در نهایت هدف آن همان هدف مشابه قبل است و چشم انداز جدیدی را در تجربه کاربری ارائه می ‌دهد.

 

پاسخ غنی از نوع Rich Snippets:

Rich Snippets خط‌ هایی از اطلاعات در زیر آدرس سایت ها هستند که به توضیح بیشتر آن محصول جستجو شده یا متن و یا یک اتفاق می ‌پردازند. این اطلاعات با ارائه جزییات بیشتر به کاربران با توجه به درخواست آنها کمک خواهد نمود. برای مثال Rich Snippets در خصوص یک سایت رستورانی می تواند منو با لیست قیمت آنها باشد و یا Rich Snippets در خصوص وب سایت با حیطه کاری آهنگ می تواند لیست آهنگ ها و لینکی برای پخش موزیک ها باشد.
 

پاسخ غنی از نوع Information Box:

Information Box یا گراف دانش که در سمت راست نتایج بعضی از جستجو ها نمایش داده می شود، اطلاعات مفیدی از عبارت مورد جستجو در اختیار کاربران می گذارد. گوگل از سایت ‌های مختلف که مورد تایید خودش است اطلاعات را ایندکس می کند و در نتایج جستجو نشان می دهد.

;

خانه --> اخبار و مقالات --> ریچ انسر (Rich Answer) چیست؟-بخش۲

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران