زیردامنه و زیر فولدر چیست؟

 
طراحی سایت
 
زمانیکه صاحب سایتی میخواهد برای وب سایتش بلاگ ایجاد کند او سه انتخاب برای روش قرار دادن این بلاگ دارد:
 
۱)بلاگ را در یک ساب فولدر قرار دهد مانند www.webgar.com/blog

۲)بلاگ را در یک زیر دامنه قرار دهد مانند blog.webgar.com

۳)بلاگ را در یک آدرس کاملا مجزا قرار دهد مانند www.webgar.com
 
دلایل زیادی برای استفاده از یک زیر دامنه وجود دارد . از نظر تکنیکال تنظیماتش راحتتر است. ممکن است بخواهید برند های متفاوتی را ایجاد کنید. ممکن است بخواهید زبان و مکان متفاوتی را هدف قرار دهید.
 
اما برای سئو بهتر است از یک ساب فولدر استفاده کنید.
 
برخی از کسانی که از زیردامنه استفاده می کنند تصور میکنند زیر دامنه برای بهبود سئو بهتر است. این تصور به این دلیل است دامنه و زیر دامنه هر دو شانس رتبه بندی روی یک موضوع را دارند و بنابراین می توانند روی موتورهای جستجو تسلط داشته باشند. در حالیکه خلاف این جریان درست است.
 
تمام کاری که این تکنیک انجام می دهد این است که لینک های ورودی را روی دو سایت پخش می کند بنابراین در رتبه بندی به هر دو ضرر می زند.
 
این سناریو را در نظر بگیرید. تصور کنید می خواهید برای بلاگ خود یک زیر دامنه استفاده کنید. شما از قبل ۵۰ بک لینک داشته اید که به سمت دامنه اصلی هدایت می شوند، و ۵۰ بک لینک دیگر به زیر دامنه خود ترتیب داده اید.
 
۵۰ لینک www.webgar.com
 
۵۰ لینک blog.webgar.com
 
تصور کنید با این بک لینک ها و فاکتورهای رتبه بندی دیگر دامنه اصلی و ساب دامنه شما اعتبار لازم را پیدا کرده که در صفحه دوم گوگل برای کلمه کلیدی۱ قرار بگیرد.
 
سناریو دیگری را در نظر بگیرید. حالا تصور کنید برای دامنه خود میخواهید یک زیرفولدر قرار دهید. شما از قبل ۵۰ بک لینک داشته اید که به سمت دامنه اصلی هدایت می شوند، و ۵۰ بک لینک دیگر به ساب فولدر خود ترتیب داده اید. این به معنی داشتن ۱۰۰ بکلینک به دامنه اصلی می باشد.
 
۱۰۰ لینک www.webgar.com
 
دوبرابر شدن بک لینک های سایت اصلی باعث می شود اعتبار دامنه افزایش پیدا کند. در واقع هر صفخه ای در این سایت از جمله بلاگ داخل زیرفولدر رتبه بهتری برای هر کلمه کلیدی پیدا می کند.
 
بنابراین اگر در سناریو اول برای کلمه کلیدی اول دوبار در صفحه دوم قرار بگیرید در سناریو دوم در صفحه اول هستید.
 
چرا گوگل می گوید نگران زیر دامنه ها نباشید؟
 
جان مولر از گوگل می گوید: “اگر می خواهید یک بلاگ در وبسایت اصلی خود قرار دهید مشکلی ندارد و خوب است. اگر می خواهید از یک ساب دامنه استفاده کنید نیز امکان پذیر است. و همینطور اگر مایل هستید از نام متفاوتی برای دامنه خود استفاده کنید نیز مشکلی ندارد. بنابراین تمام این روش ها امکان پذیر است و من نمی گویم که یکی از این ها از دیگری بهتر است.”.
 
هرچند اطلاعات متناقضی در مورد این موضوع وجود دارد هر عاملی که مقابل ساب دامنه است سبب می شود ما به سمت زیرفولدر هدایت شویم و بدانیم که زیر دامنه ها ریسک هایی نیز برای سئو در پی دارند.
 
و در سئو نمی توان ریسک کرد. می دانیم که زیر فولدرها کار می کنند پس چرا از یک گزینه ریسک پذیر استفاده کنیم.
 
موتورهای جستجو با زیر دامنه دقیقا مانند یک سایت اصلی رفتار می کنند. بنابراین اگر یک دامنه با سه زیر دامنه دارید با هرکدام توسط گوگل متفاوت با دیگری برخورد می شود.

خانه --> اخبار و مقالات --> زیردامنه و زیر فولدر چیست؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران