سئوی داخل و خارج صفحه چیست؟

طراحی وبسایت

 

تکنیک های سئو به دو دسته تقسیم می شوند :
 
-سئوی در صفحه (on-page seo)
 
-سئوی خارج صفحه (off-page seo)
 
سئوی داخل صفحه با جنبه های داخل سایت شما سر و کار داره که میتونند برای موتورهای جستجو بهینه بشوند. سئوی خارج صفحه شامل جنبه های سایر وبسایت های داخل اینترنت است که میتونند بهینه بشوند تا رنک سایت شما در نتایج گوگل بالاتر برود. درک تفاوت این دو دسته بسیار مهم است.
 
سئوی داخل صفحه:
 
سئوی داخل صفحه کاریه که شما در سایت یا وبلاگتون انجام میدید تا باعث افزایش ترافیک بشه. این اولین چیزیه که هر وبمستر باید بهش توجه کنه. بهینه سازی داخل صفحه نیاز به اصلاح دائمی سایت داره تا اینکه رنک سایت بهبود پیدا کنه. در این تکنیک نقش کلیدواژه ها یا عبارات کلیدی که کاربر ممکنه تایپ کنه جایگاه مهمی داره. این شامل سرفصل ها (heading), عناوین صفحات, نام دامنه و تصاویر هست.
 
اما تمام این عناصر باید مناسب موتورهای جستجو باشند. طول عنوان نباید خیلی کوتاه یا بلند باشه, همچنین باید مناسب, متناسب به موضوع و جذاب باشه. اجزای اصلی موجود در بهینه سازی درون صفحه بصورت زیر هستند :
 
-سرفصل ها
-عنوان هر صفحه
-تگ ها و توضیحات meta
-تصاویر و ویدیوها
-ساختار URL و اطلاعات دامنه
-پیمایش کاربرپسند و بارگذاری سریع
-محتوای تازه و با کیفیت
-لینک های داخلی و خارجی بهینه
 
سئوی خارج صفحه:
 
برعکس سئوی داخل صفحه, سئوی خارج صفحه بستگی به صفحات دیگر وب داره که میتونند به بهبود سایت یا بلاگ شما کمک کنند. سئوی خارج صفحه با فاکتورهای ساخت لینک سر و کار داره. این یک فرایند مداوم است و نیاز به لینک های مداومی داره که توسط موتورهای جستجو اولویت دارند.
 
در این تکنیک اگر شما به لینک های با کیفیت دست پیدا کنید, سایت شما رنک بهتری میگیره. ساخت لینک با برنامه میتونه باعث افزایش رتبه شما در گوگل بشه.
 
سئوی خارج صفحه ترکیبی از شبکه های اجتماعی, نشانه گذاری اجتماعی و ساخت لینک هست.
 
ساخت لینک (Backlink Building)
 
رنک سایت شما بسته به ساخت لینک داره, البته نه به تعداد لینک ها بلکه به کیفیت لینک ها. افزودن لینک های خارجی به سایت شما میتونید کیفیت سایت رو بالا ببره و رنک بهتری بگیره. این خیلی مهمه که از چه سایت هایی لینک می گیرید, شما باید از سایت هایی لینک دریافت کنید که رتبه بالاتری دارند.
 
بازاریابی شبکه های اجتماعی
 
امروزه هرکسی در شبکه های اجتماعی عضو میشه, پس یک بازاریابی موثر در شبکه های اجتماعی باعث میشه مردم شما رو پیدا کنند و به سایت مراجعه کنند.
 
نشانه گذاری اجتماعی
 
نشنانه گذاری اجتماعی میتونه به کاربران بی شماری منتقل بشه و باعث افزایش ترافیک سایت شما بشه. موتورهای جستجو بهترین وبسایت های نشانه گذاری اجتماعی رو ثبت می کنند و این هم میتونه با سایت شما کمک کنه. شما میتونید صفحات سایتتون رو نشانه گذاری (bookmark) کنید و به محتوای خودتون بک لینک بدید.

خانه --> اخبار و مقالات --> سئوی داخل و خارج صفحه چیست؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران