سئوی محلی چیست و چه اهمیتی در طراحی سایت دارد؟

 
بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) نقش حیاتی را در کسب و کار آنلاین شما ایفا می‌کند. موتورهای جستجو به طور منظم الگوریتم‌های جستجوی خود را بروزرسانی می‌کنند تا نتایج مرتبط تری را برای عبارت مورد جستجوی کاربران ارائه دهند. در بروزرسانی‌های اخیر، الگوریتم موتور جستجوی گوگل تغییرات زیادی را نسبت به گذشته کرده است و آن استفاده از بحث سئوی محلی یا لوکال سئو در روند بهینه‌سازی وبسایت می‌باشد. به طور مشابه، سئوی محلی تأثیر زیادی را بر دنیای دیجیتال گذاشته است.
 
در سئوی محلی گوگل برای نتیجه مورد جستجوی کاربر، موقعیت کاربر را با استفاده از IP او تشخیص داده و نتایج خود را بر این اساس ارائه می‌دهد. به عنوان مثال اگر بهترین رستوران را جستجو کنیم، گوگل به ما نزدیکترین نتیجه را با توجه به موقعیت مکانی ما ارائه می‌دهد. این امر کمک می‌کند تا کسب و کارها محصولات و خدمات خود را به مشتریان محلی که در حال جستجو هستند، ارائه دهند. همانطور که گفته شد مکان جغرافیایی افراد با استفاده از IP قابل شناسایی است؛ اما مکان جغرافیایی کسب و کار یا همان وبسایت با رعایت چند نکته ساده و مشخص تعیین می‌شود. به طور کلی اقداماتی را که برای تعیین مکان جغرافیایی خود و آگاه کردن آن به خزنده‌ها و یا رباتهای گوگل انجام می‌دهیم، سئوی محلی گفته می‌شود.
سئوی محلی از استراتژی‌های مختلفی استفاده می‌کند؛ سایت شما در موتورهای جستجویی مانند گوگل، دایرکتوری‌های کسب و کار مانند Google My Business listing رتبه‌بندی می‌شود.
 
در حال حاضر اضافه کردن مکان به جستجو لازم نیست، زیرا گوگل به طور خودکار نتایج را بر اساس لوکیشن شما نمایش می‌دهد. باید در نظر داشت که اخیرا گوگل توجه خاصی را به جستجوی محلی و نمایش بهترین و نزدیکترین نتایج را به کاربران خود دارد؛ بنابراین باید کسب و کارها بویژه کسب و کارهای مرتبط با مکان جغرافیایی مشخص توجه ویژه‌ای به سئوی محلی داشته باشند. برای شروع سئوی محلی باید سایت در گوگل مپ ثبت شود. در صورت ثبت نشدن اطلاعات مرتبط با کسب و کار در گوگل مپ، وبسایت نمی‌تواند در نتایج محلی گوگل رتبه داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در این مورد مقاله زیر را در وب ۲۴ دنبال کنید.
 
طراحی سایت ارزان
 
چرا سئوی محلی مهم است؟
بیشتر از همیشه افراد به دنبال نتیجه‌های محلی‌ در موتور جستجو هستند. موتورهای جستجو جایگزین دفترچه تلفن‌ها و صفحات زرد شده اند. همچنین گوگل و دیگر نتایج جستجو توجه بیشتری را به جستجوی محلی دارند. اگر شما موردی را در گوگل جستجو کنید، نتایجی را ارائه می‌دهد که مربوط به یک مکان خاص بر اساس آدرس IP کاربر است. اگر شما یک شهر یا منطقه خاص را در جستجوی خود ذکر کنید، گوگل جستجوی خود را محدود کرده و مکان‌های خاصی را جستجو می‌کند. سئوی محلی می‌تواند کارهای زیادی برای کسب و کار شما انجام دهد و می‌تواند در رتبه‌بندی شما تاثیر بگذارد. به عنوان مثال می‌توان نام رستوران‌های ایتالیایی را جستجو کرد و بنابراین فهرستی از نتایج در گوگل به نمایش در می‌آید. همراه این فهرست، صفحه‌ای از گوگل مپ نشان داده می‌شود که در آن نقطه‌های قرمز رنگی مشخص شده که مکان‌های پیشنهادی را روی نقشه به کاربر نشان می‌دهد. همچنین کاربر می‌تواند روی فهرستی از سایت‌های نشان داده شده کلیک کند و با خواندن نظرات، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کند.
 
بر اساس تحقیقاتی مشخص شده است که ۸۲% از مشتریان محلی از موتورهای جستجو برای یافتن کسب و کارهای محلی استفاده می‌کنند. در گزارشی دیگر بیان شده که ۶۴% از مشتریان محلی موتورهای جستجو را به عنوان منبع اصلی یافتن کسب و کارهای محلی استفاده می‌کنند و ۴۶% از جستجوهای گوگل، محلی هستند. مشتریان محلی قصد دارند به صورت آنلاین کسب و کارهای محلی را بیابند. برای کسب و کارهای فعلی و نیز جدید مهم است که قابل مشاهده باشند. بنابراین اگر در نتایج جستجوی محلی ظاهر نشوید، در نتیجه یک پایگاه کاربری بسیار بزرگی را از دست داده‌اید.

خانه --> اخبار و مقالات --> سئوی محلی چیست و چه اهمیتی در طراحی سایت دارد؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران