سئو بهتر است یا تبلیغات گوگل

 
طراحی سایت
 
یکی از سوالاتی که معمولاً برای بازاریاب ها بوجود میاید این است که چه کانال بازاریابی برای جذب ترافیک و درآمدزایی مناسب تر است؟
برای افزایش ترافیک سایت دو گزینه وجود دارد:
 

تبلیغات در گوگل (Google Adwords)
سئو

 
گوگل ادوردز چیست؟
تبلیغات در گوگل (Google Adwords) یک پلتفرم تبلیغاتی است که متعلق به شرکت گوگل می باشد. آگهی دهنده ها می توانند از این پلتفرم برای قرار دادن تبلیغاتشان در صفحه نتایج جستجوی گوگل و دیگر محصولات گوگل (یوتیوب، جیمیل و غیره) و نیز در هزاران وبسایت دیگری که به عنوان ناشر در ادوردز فعالیت دارند (Google Adsense) استفاده کنند.
 
سئو چیست؟
بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو یا سئو به اقداماتی گفته می شود که برای کسب رتبه ای بهتر در صفحه نتایج طبیعی جستجوی موتورها مثل گوگل، یاهو، بینگ و سایر موتورهای جستجوی بزرگ دنیا انجام می شود. برای دست یافتن به رتبه های بهتر لازم است وبسایت شما کاملاً با موتور جستجو سازگاری داشته باشد.
 
اما کدام یک از این روش ها بهتر است؟ انتخاب یکی از گزینه ها به نیاز و بودجه شما بستگی دارد.
اگر باید سریعا برای سایت ترافیک ایجاد کنید و می خواهید هزینه کنید پرداخت بر اساس کلیک گزینه بهتری برای شماست.
اما اگر نمی خواهید خیلی هزینه کنید یا می توانید وقت بیشتری برای سئو صرف کنید قطعا سئو گزینه مناسب شماست.
 
-از طرف دیگر پاسخ دادن به سوال های زیر شاید بتواند به شما برای تصمیم گیری کمک کند.
بودجه ای که می توانید برای تبلیغات هزینه کنید چقدر است؟ اگر در حدی پول دارید که تبلیغ کوچکی انجام دهید حتما آن را امتحان کنید به دلیل اینکه فایده هایی مانند موارد زیر دارد. یکی اینکه وب سایت ها باید روی تسخیر فضای مجازی تمرکز کنند . خواه از طریق فروش محصول باشد، چه از طریق خبرنامه ای که برای مشترکینی که ایمیل خود را داده اند فرستاده می شود، و چه راه های دیگری. این بدان معناست که متغیرهای وبسایت باید آزمایش شوند و این آزمایشات نیاز به ترافیک برای تولید داده دارند. پی پی سی راهی سریع برای تولید ترافیک و انجام آزمایش ها می باشد.
-از طرف دیگر از به روزرسانی های الگوریتم های سئو در امان می مانید. یکی از ضعف های سئو این است که الگوریتم ها در گذر زمان تغییر می کنند. اگر این اتفاق بیافتد سایت هایی که از روش های قدیمی سئو بهینه سازی شده بودند ممکن است رتبه از دست بدهند و دستخوش تغییر شوند.
علاوه بر بودجه باید دقت کنید که رقیبان شما در زمینه کاری مشابه شما برای چه تبلیغاتی هزینه می کنند. پلتفرم های ppc معمولا به کاربر این اجازه را می دهند که برای یک کلمه کلیدی خاص هزینه کلیک پرداخت کنند : هزینه به ازای هر کلیک یا cpc . در این شرایط استفاده از سئو به صرفه تر و عقلانی تر است.
فایده اصلی سئو این است که از نظر آماری برای سایتتان ترافیک با کیفیت و معتبر تری ایجاد می کند.
کوهی از اطلاعات با کیفیت که در سایت شما وجود دارد نشاندهنده این است که می توانید اعتماد کاربر را به خود جلب کنید و به گوگل نشان می دهد شما یک عنصر مهم در صنعت خود هستید.
با این حال تصور نکنید که سئو رایگان است. سئو نیز هزینه های خاص خودش را دارد. چه خودتان به امور سئو بپردازید چه کسی را استخدام کنید که برایتان انجام دهد برایتان هزینه خواهد داشت.
در نهایت اینکه انتخاب یکی از این دو گزینه همچنان به شرایط شما بستگی دارد.

خانه --> اخبار و مقالات --> سئو بهتر است یا تبلیغات گوگل

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران